Anlaşma

Keşan TSO’nun kazandığı Turizm Temalı AB Projesinin imzaları Bulgaristan’da atıldı

Anlaşma

Keşan TSO’nun kazandığı Turizm Temalı AB Projesinin imzaları Bulgaristan’da atıldı

25 Haziran 2015 Perşembe 07:49
Anlaşma
 Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası) ve Burgaz TSO’nun hazırladığı 102 bin TL hibe destekli sınır ötesi işbirliği projesi bölgenin turizm potansiyelinin uluslararası düzeyde tanıtımını sağlayacak.

Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, “IPA tarafından 102 Bin TL. desteklemeye hak kazanmış olan Bulgaristan-Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Projemiz ile bölgemizin turizm sektöründe uluslararası tanıtımı sağlanacak”

Bulgaristan Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programı kapsamında Keşan TSO ve Burgaz TSO ortaklığı ile hazırlanmış olan “Karadeniz’den Ege’ye, Turizm ve Turizme Bağlı İş Kollarında Yeni Fırsatlar” isimli projenin resmi açılış töreni Bulgaristan Sozopol’de gerçekleştirildi.

23 Haziran Salı günü gerçekleştirilen proje açılış törenine Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri İsmail Şapçı ve Kadir Mutaf ile Projenin yürütülmesinden sorumlu oda personeli Tahir Demirel ile projenin ortağı olan Burgaz Ticaret ve Sanayi Odası’ndan Yönetim Kurulu Başkanı Tzanko Delov Ivanov, Genel Sekreter Boryana Zheleva ve Oda Proje Sorumlusu Radko Drevcev katıldı.

Mustafa Helvacıoğlu, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, resmi olarak 19 Haziran tarihinde başlamış olan projenin yürütmesinin 1 yıl süreceğini ifade ederek; “Bu süreçte Burgaz ve Keşan’da az bilinen ya da bilinmeyen, potansiyeli olmasına karşın turizm açıcından değerlendirilmemiş, özellikle tarihsel ve kültürel zenginlikleri ve doğal güzellikleri olan noktaların uluslararası düzeyde farkındalık yaratma çalışmaları yapılacak” dedi.

Helvacıoğlu, açıklamasının devamında, tespit edilecek noktalara yönelik, turizm stratejileri oluşturularak, turizm ve turizmi destekleyici sektörlerde yurtiçi ve Bulgaristan’daki iyi uygulamalar incelenerek, turizm profesyonelleri ve ilgili makamların da işbirliği ile Burgaz ve Keşan’da turizm üzerine panel ve konferanslar gerçekleştirileceğini bildirdi.

IPA (Instrument for Pre-accession Assistance/Katılım Öncesi Yardım Aracı) tarafından desteklenmeye hak kazanmış olan projenin Keşan’daki faaliyetleri için 35.410.40 Euro ayırdığını da sözlerine ekleyen Helvacıoğlu, proje uygulamalarına yönelik ilk ziyaretin Burgaz Ticaret ve Sanayi Odası proje ekibi tarafından Keşan’a yapılacağını söyledi.

Temmuz ayında gerçekleştirilecek olan ziyarette proje faaliyetleri ele alınarak yürütmesine yönelik yol haritası oluşturulacak.

Son Güncelleme: 26.06.2015 08:01
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol