Kuvancı, velileri zincir marketlerde satılan müzik aletleri konusunda uyardı: Düşük fiyatlı müzik aletlerini almayın!

Aheste Müzik Aletleri sahibi Olcay Kuvancı, okulların açılmasıyla zincir marketlerde müzik aletlerinin de satıldığını dile getirerek velileri kalitesiz ürün almamaları konusunda uyardı.

Kuvancı, velileri zincir marketlerde satılan müzik aletleri konusunda uyardı: Düşük fiyatlı müzik aletlerini almayın!

Aheste Müzik Aletleri sahibi Olcay Kuvancı, okulların açılmasıyla zincir marketlerde müzik aletlerinin de satıldığını dile getirerek velileri kalitesiz ürün almamaları konusunda uyardı.

Medya Keşan
Medya Keşan
17 Eylül 2021 Cuma 09:12
Kuvancı, velileri zincir marketlerde satılan müzik aletleri konusunda uyardı:  Düşük fiyatlı müzik aletlerini almayın!

BÜLENT SAYLAM

Kuvancı, internetten de müzik aleti satışlarının olduğunu, yerel esnaftan müzik aletini deneyerek almalarını önerdi.

VELİLER, BU MÜZİK ALETLERİNİ ALMASINLAR

Okulların açılmasıyla birlikte kırtasiye ürünlerinin yanında müzik aletlerinin de satışlarının başladığını hatırlatan Kuvancı, velileri kalitesiz ürün almamaları konusunda uyararak şunları söyledi: “Çok düşük fiyatlı ve çok kalitesiz enstrümanlar satılıyor. Velilere söyleyebileceğim şu: Düşük fiyata aldanıp bu müzik aletlerini almasınlar. Gerçekten kalitesiz ve hiçbir şekilde çalınamayacak enstrümanlar. Herkesin ekonomik durumu ortada. Ülkemiz ciddi anlamda ekonomik sıkıntı çekiyor. Gelir-gider dengesi tutmuyor. Dolar artışı, gümrük vergilerinin artışında fiyatlar uçmuş bir durumda. Orta halli bir gitar 500 liralardan başlarken kaliteli diyebileceğimiz gitarlar 800-900 TL’ye ulaştı. Aileler ucuz enstrüman almak, ucuz mal sahibi olmak istiyor. Ancak ucuz mal pahalı mala dönüşüyor, kullanıyorlar, gitarların sapları atık oluyor, sesler tutmuyor. Perdelerinde koma sesler oluyor. Sadece görüntüsü gitar ya da görüntüsü piyano, keman. Benim naçizane tavsiyem alışverişini yerel esnaftan yapsınlar, görerek ve dokunarak alsınlar. Aksi takdirde, tekrar tamir ve tadilat için bu müzik aletlerini bize getiriyorlar. Onarıyoruz, işçilik yapıp kullanılabilecek seviyeye getiriyoruz. Ancak aldığı enstrüman fiyatı kadar da bana fiyat ödemek zorunda kalıyorlar. İşçilik bedeli ve tamir tadilat bedeli tavsiyem almasınlar.”

ENSTRÜMAN DOKUNARAK ÇALINARAK HİSSEDEREK ALINMASI GEREKEN BİR ŞEY

Zincir marketler ile ilgili yasal bir düzenlemenin yapılması gerektiğini, müzik aletlerinin internet üzerinden satışı konusunda da dikkatli olunması gerektiğini kaydeden Kuvancı, açıklamasını şöyle sonlandırdı: “Büyük marketler her şey satmasın bununla ilgili bir yasal düzenleme yapılmalı. Ümidimiz bu büyük marketlerin her şeyi satmamasıdır. Müzik aletlerinin internet üzerinden satışı ile ilgili olarak da bazı sıkıntılar var. İnternette fiyatlar her geçen gün yenileniyor, düşük fiyatlı gördükleri enstrümanı almak istiyorlar ve yanlış enstrüman gelebiliyor sonra yenisini istediğinizde ‘stokumuzda kalmamıştır’ deniyor. Böylelikle zaman kaybına yol açıyor, bir de enstrüman dokunarak çalınarak hissederek alınması gereken bir şey. Yerel esnafa destek olmak için internetten müzik aleti satın alınmamasını tavsiye ediyorum.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol