Oda ve Borsalardan, enflasyon ile mücadeleye destek

Keşan TB (Ticaret Borsası), Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası) ile İpsala Ticaret Borası yönetimleri, dün düzenledikleri basın toplantısında, Enflasyonla Mücadele Programı kapsamında başlatılan “İndirim Kampanyası”na destek verdiklerini açıkladı. 

Oda ve Borsalardan, enflasyon ile mücadeleye destek

Keşan TB (Ticaret Borsası), Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası) ile İpsala Ticaret Borası yönetimleri, dün düzenledikleri basın toplantısında, Enflasyonla Mücadele Programı kapsamında başlatılan “İndirim Kampanyası”na destek verdiklerini açıkladı. 

Medya Keşan
Medya Keşan
16 Ekim 2018 Salı 22:16
Oda ve Borsalardan, enflasyon ile mücadeleye destek

BÜLENT SAYLAM

Saat 15.10 sıralarında Keşan TB hizmet binasında başlayan toplantıya Keşan TB Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Kaymaz, Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, İpsala TB Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Girgin, oda ve borsaların yönetim kurulu üyeleri ile Keşan TSO Genel Sekreteri Erdem Başak ve Keşan TB Genel Sekreteri Emine Kaymak katıldı.

Toplantıda ortak basın açıklamasını okuyan Şapçı, “Fiyat istikrarı makro ekonominin durumunu yansıtan en önemli göstergelerden biridir. Türkiye 2002’den sonra mali ve siyasi istikrarla birlikte fiyat istikrarı konusunda da çarpıcı bir iyileşme elde etmiş, enflasyonun tek haneli seviyelere düşmesi sağlanmıştır. Son dönemde döviz kurlarında yaşanan olağandışı hareketlerin de etkisiyle enflasyon oranı yeniden çift haneler çıkmıştır. Artan enflasyon hem alım gücü düşen vatandaşlarımızı, hem de artan girdi maliyetleri ve faizler nedeniyle firmalarımızı olumsuz etkilemektedir. Tüm bu sıkıntıları aşmak için, Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından hazırlanan ve Bakanımız Sayın Berat Albayrak’ın liderliğinde başlatılan Enflasyonla Mücadele Programını son derece önemli buluyor ve destekliyoruz.  Zira enflasyonla mücadeleyi ne tek başına kamu, ne de tek başına özel sektör yapabilir. Sorumluluk ve görev hepimizindir. Enflasyonla mücadele aynı zamanda işsizlikle, yüksek faizle ve artan girdi maliyetleriyle mücadeledir. Türk özel sektörü, devletimizle birlikte topyekûn bir duruş sergileyerek, elini taşın altına koymaktadır. Bu çerçevede TOBB ve Odalar-Borsalar, her milli konuda olduğu gibi bu konuda da ülke çapında ortak bir dayanışma içindedir. 81 il ve 160 ilçede Odalarımız ve Borsalarımız Enflasyonla Mücadeleyi sahiplenmekte ve firmalarımızın en geniş şekilde katılımı için çalışma başlatmaktadır. Bu noktada özellikle vurgulamak isteriz ki, bu mücadeleye toplumun tük kesimleri ne kadar güçlü destek olursa, etkisi de o kadar büyük olur. Reel sektörden finans sektörüne, kamudan vatandaşlarımıza kadar, tüm Türkiye olarak aynı hedefe kenetlenmeliyiz.

Hepimiz tek yürek ve tek ses olursak, enflasyonla mücadelede de netice alacağımıza eminiz.

Hem firmalarımızın hem de milletimizin, enflasyonla topyekün mücadeleye en geniş şekilde katılacaklarına inancımız tamdır. Biz de, Keşan TSO, Keşan TB ve İpsala TB olarak siz değerli basın mensuplarımız kanalıyla, tüm Oda/Borsa üyelerimizin desteğini ve bu kampanyaya katılımlarını rica ediyor ve bekliyoruz. İnanıyorum ki, Keşan, Enez ve İpsala olarak gereken fedakârlığı gösterip, ülkemiz ve milletimiz için başlatılan bu iktisadi mücadele de en ön cephede yer alacağız. Kamu ve özel sektör arasındaki bu güçlü koordinasyon ve istişareyle, içinden geçtiğimiz bu zorlu süreci de geride bırakacağız.” dedi.

Daha sonra söz alan Necmi Kaymaz, “Üyelerimizle birlikte milli meseleler olduğunda her zaman olduğu gibi enflasyon konusunda gelinen bu sıkıntılı sürecin aşılmasında taşın altına elimizi koyacağız. Üyelerimizin bu mücadelede katkı vermelerini rica ediyoruz. Bu zorluğu hep birlikte aşacağımıza inanıyoruz. Üyelerimize buradan çağrıda bulunuyoruz.”

Girgin ise şöyle dedi: “Okunan bildiriyi TOBB olarak destekliyoruz. Şu anda yaşadığımız sıkıntıyı birlikte olursak atlatırız. Aynı gemideyiz ve gidecek başka ülkemiz yok. Bu ülke bizim. Kavga dönemi değil, birbirimize sahip çıkacağımız, birlikte hareket edeceğimiz bir dönem. Enflasyonla mücadelenin en önemli etkenlerinden birinin üretim olduğuna inanıyorum. İnadına üretmeliyiz. Bu iş bisiklet sürmeye benziyor. Pedalları çevirmezsek düşeceğiz. Bu yüzden yaşadığımız coğrafyada ağırlıklı olan tarımda üretime ciddi anlamda önem vermeliyiz. Çarkları durdurmamalıyız. Şu anda birlikte hareket etme dönemi. Kampanyaya üyelerimizle birlikte destek vereceğiz.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol