Özgül: “Gerçekten maddi anlamda çok sıkıntı var”

Keşan’da ayakkabı tamirciliği yapan Mustafa Özgül her esnaf gurubu gibi pandeminin kendilerini de olumsuz yönde etkilediğini söyledi.

Özgül: “Gerçekten maddi anlamda çok sıkıntı var”

Keşan’da ayakkabı tamirciliği yapan Mustafa Özgül her esnaf gurubu gibi pandeminin kendilerini de olumsuz yönde etkilediğini söyledi.

Medya Keşan
Medya Keşan
06 Ocak 2021 Çarşamba 10:45
Özgül: “Gerçekten maddi anlamda çok sıkıntı var”

AYGÜL KONAR

“HER ŞEYE ZAMAN VAR AMA PARA YOK”

İşlerinde % 80 oranında düşüş olduğunu belirten Özgül, zaten ekonominin bozuk olduğunu birde koranavirüs salgını çıkınca daha çok etkilendiklerini belirterek, “Koronavirüs salgınından dolayı insanların eve kapandı ve gezmiyor. Gezmeyince de ayakkabılar eskimiyor. Vatandaşın ayakkabısı eskise bile idare ediyorlar. Zaten iki gün evdeyiz deyip tamir yaptırmıyorlar. Bu da bizim işlerimizi ciddi anlamda etkiliyor. Şu an bazı esnaf arkadaşların dükkanları kapalı, bizim ki açık ama kapalı gibi. Bana daha önce biri geliyor, biri gidiyordu, yemek yemeye zaman bulamıyordum. Şimdi rahatla yemeğimi de yiyorum, sosyal medyaya da bakıyorum. Şu an oturuyoruz, her şeye zaman var ama para yok. Gerçekten maddi anlamda çok sıkıntı var. Çarşıda gezen yok. Eskiden cumartesi pazarımız vardı. Şimdi o da yok. Ben kiracı da değilim. Dükkan kirası ödemediğim ve emekli olduğum halde gerçek anlamda çok zorlandım. Yanlış bir şey söylemek istemiyorum ama bize gelen insanların çoğu gelir düzeyi düşük insanlar. Eskiden insanlar ayakkabısını bırakıyordu almıyordu. Raflarım ayakkabı doluydu. Şimdi ayakkabısını tamir için bırakan herkes gelip, alıyor. İnsanlar 5-10 TL verip ayakkabısını yaptırıyor. Ne yapsınlar? Para yok. Güzel, kullanışlı bir ayakkabı almak isteseler 200 TL’den aşağı alamazlar. Bu fiyattan daha düşük paraya alınan ayakkabı bana göre ayakkabı değil. Kimin cebinde 200 TL var. İnsanlar bitik yani. İnşallah düzelecek”

“KREDİ KULLANMIŞ OLSAYDIM İNANIN ÖDEYEMEZDİM”

Esnafa açıklanan destek paketi kapsamında verilecek olan 1000 TL’nin yeterli olmadığını söyleyen Özgül, sözlerini şöyle sonlandırdı: “Ben kredi çekmediğime seviniyorum. Kredi kullanmış olsaydım inanın ödeyemezdim. Eşim gündüzleri evde değil, kızımın yanında çalışıyor, bende buradayım. Doğalgazı fazla yakmadığımız halde 231 TL fatura geldi.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol