Ramazan Pidesine zam yok!

Keşan Lokantacı Kahveci Ve Otelciler Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Çakmak, geleneksel Ramazan Pidesi hakkında açıklamada bulundu. 

Ramazan Pidesine zam yok!

Keşan Lokantacı Kahveci Ve Otelciler Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Çakmak, geleneksel Ramazan Pidesi hakkında açıklamada bulundu. 

Medya Keşan
Medya Keşan
23 Nisan 2020 Perşembe 12:00
143 Okunma
Ramazan Pidesine zam yok!

SONGÜL KONAR

Çakmak, her yıl mübarek ramazan ayında, fırıncıların geleneksel Ramazan pidesi çıkarttığını hatırlatarak, Ramazanda çıkan pidelerin lezzeti kokusunun, oruçlarla başka bir anlam kazandığını ifade etti.

Başkan Çakmak, yaptığı açıklamada Keşan Lokantacı Kahveci ve Otelciler Esnaf Odası olarak odaya üye ve Keşan Ticaret ve Sanayi Odasına üye, ekmek çıkartan fırıncılar ve Keşan Fırıncılar Derneği yönetimi ile yaptıkları görüşmelerde, Fırıncıların koronavirüs belası ve sosyal mesafeyi koruyamama endişelerini taşıdıklarını bu sebeple Ramazan ayında pide çıkartmamayı düşündüklerini açıkladı.

RAMAZAN PİDESİ GEÇEN YILKİ FİYATTAN SATILACAK

Ancak pide çıkartmak isteyen ve çıkartmayı düşünen fırıncı esnafların bu yılda geçen yıl belirlenen Pide fiyatlarını yani 350 gr sade pide 3,00 TL, 350 gr yumurtalı susamlı pide 3,50 TL olarak satışa sunabileceklerini ifade eden Çakmak, açıklamasında şunlara yer verdi: “İçişleri Bakanlığımızın 22.04.2020 günü yayınladığı genelgeye göre Ramazan süresince iftar saati ve hemen öncesinde, oluşturulacak pide kuyrukları ve yoğunluğun oluşturulacağı, bulaş riskini önlenmesi amacıyla, fırındaki pide ve ekmek üretimi ile özel sipariş alımı (yumurtalı, susamlı vb pide) iftardan iki saat önce sonlandırılacaktır. Fırınlarımızda pide üretimi yapan esnaf ve işçilerimiz dahil Ramazan pidesi almaya gelen halkımız muhakkak maske takıp, sosyal mesafeye uymak zorundadırlar. İftar saatinden sonra, fırınlar her zamanki rutin üretim satış ve diğer hazırlık ve işlemlerine devam edeceklerdir. Keşan'ımızda her yıl Ramazan Ayında sahura kadar özel izinle açık kalarak hizmet veren lokanta, kahvehane, internet salonu, pastane vb. işletmelerimiz koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl hizmet vermeyeceklerdir.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol