mersin escort

TSO Olağan Meclis Toplantısı Enez’de gerçekleştirildi

Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası) Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nı Enez’de, kamu kurum, kuruluş, STK’lar ve üye iş adamları ile birlikte gerçekleştirdi.

TSO Olağan Meclis Toplantısı Enez’de gerçekleştirildi

Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası) Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nı Enez’de, kamu kurum, kuruluş, STK’lar ve üye iş adamları ile birlikte gerçekleştirdi.

02 Haziran 2017 Cuma 09:55
293 Okunma
TSO Olağan Meclis Toplantısı Enez’de gerçekleştirildi

HABER MERKEZİ

2017 Enez Yılı kapsamında, Enez Kaymakamlığı, Enez Belediyesi ve Keşan TSO işbirliğinde gerçekleştirilen toplantıya Enez’deki tüm kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile Keşan TSO Üyesi iş adamları katıldı.

Enez Kaymakamı Elif Canan Tuncer Ersöz, Enez Belediye Başkanı Abdullah Bostancı ve Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun önderlik ettiği toplantıya, Keşan TSO Meclis Başkan Yardımcısı Sevtap Engin ve Olgaç Çelik, Meclis Üyeleri Sebahattin Karlıdağ, Faik Helvacıoğlu, Cengiz Tanman, Murat Arıkan, M. Ekrem Şanlı, Yönetim Kurulu Üyeleri Yusuf Cemil Çakıcı, Kadir Mutaf ve İsmail Şapçı katıldı.

ŞANS BİZE GÜLMÜŞ

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Meclis Başkan Yardımcısı Sevtap Engin Enez’in daha da güzel yarınlara kavuşması için gerekenin, her konuda el ele vermek olduğuna dikkat çekerek; “Bugün böylesi güneşli ve mübarek bir günde meclis toplantımızı Enez’de Enezliler ile yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu güzel şehri yaz sezonuna hazırlanırken tatlı bir telaş içerisinde bulduk. İnşallah tüm Enezliler ve Enez’e gönül verenler güzel bir sezon geçirirler. Enez’in tüm değerlerinin karşılık gördüğü bir yıl diliyoruz. Bu gün bir Enezli olarak, toplantımızda çıkan yeni fikirlerin hayata geçirilmesini ve her işin ucundan birimizin tutmasını arzuluyorum. Şanslı olduğumuz bir konuda Enez’de bayan bir kaymakamımızın olması. Bu her şehre nasip olmaz, şans bize gülmüş.” şeklinde konuştu.

HEP BİRLİKTE BU PLANA SAHİP ÇIKMALIYIZ

Toplantıda yaptığı konuşmada, Enez’i bölgenin en çok gurur duyulan ve önemli bölgesi olarak işaret eden Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Helvacıoğlu; “Enez, Odamızın hizmet alanı içinde olan, en çok gurur duyduğumuz, en çok içinde hissettiğimiz ve birlikte olduğumuz bölgelerden biri. Göreve geldiğimiz günden bu yana 3 dönemdir çok kıymet verdiğimiz bir bölgedeyiz. Keşan, Enez ve İpsala’yı hep birlikte konuşuruz. Tüm bölgeye ‘Hamzadere’ diyerek bölgenin birlik ve beraberliğine vurgu yaptık ve bütünleştirdik. Allah Enez’in altına da üstüne de zenginlik vermiş, çok önemli bir coğrafyadayız ve bunun farkına varmalıyız. Enez Enezlilerin olmalı. Eneze sadece kum, deniz ve güneş olarak bakmamalıyız. Hep birlikte, iş camiamızla, Kaymakamlığımızla, Belediyemizle, Esnaf Odalarımız ve Muhtarlıklarımız ile birlikte Enez’e bir bütün olarak bakmalıyız. Enez’i bir marka haline getireceksek, daha sık toplanmalı, birlik ve beraberliğimizi daha da öne çıkartmalıyız. Enezliler kucaklaşmalı, Enez’e çivi çakmaya, değer katmaya çalışan kim olursa olsun onun elinden tutmalıyız. Ayrılıktan azap doğduğunu hiçbir zaman unutmamalıyız. Bölgeyi zenginleştirecek ve büyüteceksek kıyı köylerimizi önemsemeli ve turizme katkılarını arttırmalıyız. Yöresel ürünlerimizideğerlendirmeliyiz. Enez kazanacaksa, Enezliler de kazanmalı. Daha 2 Bin yıl önce Ticaret Merkezi olan ve 7 Bin nüfusa ev sahipliği yapan Enez’e yeni başarı hikâyeleri yazdırtmalıyız. Toplantılar yapıp, konuşup, planlayıp geri dönmemeliyiz. Bir stratejiyi ortaya koyup hep birlikte bu plana sahip çıkmalıyız.” şeklinde konuştu.

ENEZ’İ MARKA HALİNE GETİRMEK İSTİYORUZ

Helvacıoğlu’nun ardından konuşan Enez Belediye Başkanı Abdullah Bostancı da; “Belirlediğimiz hedeflere odaklanarak Enez'i Enez'in değerleriyle büyütmek ve marka haline getirmek istiyoruz.” dedi.

Toplantının kapanış konuşmasını yapan Enez Kaymakamı Elif Canan Tuncer Ersöz de yaptığı konuşmada, toplantıdan çıkan sonuçların ve çözüm önerilerinin takibini yapacaklarını ve Enez’in gelişmesi için tüm kurum ve kuruluşların birliktelik içerisinde çalışılması gerektiğine vurgu yaparak, toplantıyı Enez’de tertipleyen Keşan TSO Yöneticilerine ve katılan iş adamlarına teşekkür etti.

Katılımcı işadamlarının soru-cevap bölümüyle devam eden toplantının sonunda sonuç bildirgesi Mustafa Helvacıoğlu tarafından okundu. Sonuç bildirgesinde şu gündem maddeleri yer aldı;

Enez’e master planı hazırlanması, Enez Limanı, Enez- Keşan Karayolu, Enez’e bir kent müzesi kazandırılması, Enez’de bir yöresel ürünler pazarının kurulması, Enez’e en az iki yıllık bir Fakülte’nin gerekliliği ve Enez’in tanıtımına yönelik çalışmalar başlatılması.

Toplantının sonunda, Enez'e ve bölgeye ihracat, istihdam ve ekonomi anlamında büyük katma değer üreten Eserler Gıda Ltd. Şti. Yetkilisi Raif Eser'e Başarı Belgesi verildi.

Toplantı iftar yemeğinin ardından sona erdi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol