Yılmaz: “İnsanların mağduriyet yaşamaması adına mutlaka sigorta yaptırılmalı”

Keşan’da sigortacılık yapan Sedat Yılmaz, yaptığı açıklamada; sigorta sektörünün durumu hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Yılmaz: “İnsanların mağduriyet yaşamaması adına mutlaka sigorta yaptırılmalı”

Keşan’da sigortacılık yapan Sedat Yılmaz, yaptığı açıklamada; sigorta sektörünün durumu hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Medya Keşan
Medya Keşan
24 Aralık 2020 Perşembe 08:14
Yılmaz: “İnsanların mağduriyet yaşamaması adına mutlaka sigorta yaptırılmalı”

AYGÜL KONAR

“İNSANLARIN SİGORTAYA ÖNEMİ HER GEÇEN GÜN ARTIYOR”

2020 yılında, sigortacılık sektöründe yaşanan durumla ilgili değerlendirmelerde bulunan Yılmaz, “2020 yılının ilk 3 ayında duraklama süreci yaşandı. Hatta eksi seviyeye indi. Haziran ayından sonra toparlanmaya başladı. Kasım ayı sonunda, bireysel emeklikte yüzde 24, genel itibariyle de, yüzde 21 büyüme yaşandı. İnsanların sigortaya önemi her geçen gün artıyor. Ama sigortalı olanların sayısı istenen seviyede değil. Dünya genelinde, doğal afetler ve insanlardan kaynaklı hasarlardan ötürü sigorta tarafından bugüne kadar 83 milyar doların ödendiğini görmekteyiz. Türkiye’deki sigorta şirketleri de, pandemi ve depremler konusunda başarılı bir sınav vermiştir. Pandemi döneminde evlerden çalışılmaya başlandı ancak, herhangi bir aksama yaşanmadan işlerimizi sürdürdük. Sigorta konusunda, hiç kimseyi mağdur etmedik. İnsanlar sigortadan yararlandıkça ve kayıpları karşılandıkça ilgileri artıyor” dedi.

“SİGORTAYA İNANAN İNSANLAR BİR ADIM ÖNE GEÇMİŞ OLUYORLAR”

Sigortanın en önemli finans kaynaklarından biri olduğuna değinen Sedat Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü: “Son dönemde işler olmadığı için para dönüşü yok denecek kadar azalıyor. Ama yaşanan herhangi bir hasarda, sigorta sayesinde ekonomiye belli bir kaynak girmiş oluyor. Yaşanan bu durumda ekonomiye bir artı olarak yansıyor. Bunun için sigorta şirketinin ülke ve dünya ekonomisine olumlu şekilde yansımaktadır. Kasım ayı itibariyle, COVİD-19 nedeniyle, 13 bin sigortalıya 74 milyon TL tazminat ödendi. Tarımda, 1,2 milyar TL hasar ödemesi yapıldı. Deprem sigortası konusunda da, ciddi ödemeler yapıldı. İnsanlar parayı öderken bir şey anlamıyor ama kaybı olduğunda geri dönüşü olduğu zaman sigortanın ne kadar önemli olduğunu görüyorlar. Sigorta şirketleri tarafından ödenen bu paralar, ekonomiye dönüyor. Sigortaya inanan insanlar bir adım öne geçmiş oluyorlar. Devletimizin her şeye yetişmesi mümkün değildir. Yaşanabilecek herhangi bir olumsuzluk karşısında insanların mağduriyet yaşamaması adına mutlaka sigorta yaptırılmalı. Sigorta oranı arttıkça, yaşanan mağduriyetlerin sayısında da, ciddi bir azalma söz konusu olacaktır. Herhangi bir hasar yaşandığında, kimse sizin yanınızda olmaz. Ama sigorta her zaman yanınızda olur. Ayrıca, sigorta maliyetli bir iş değildir. Kimsenin herhangi bir kayıp yaşamayacağı güzel bir yıl geçirilmesini temenni ediyorum.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol