ÜMİT KURT:  DOĞA BİTERSE ENEZ BİTER

ENEZ GÜNDEMİ

ÜMİT KURT:  DOĞA BİTERSE ENEZ BİTER

ENEZ GÜNDEMİ

05 Mart 2018 Pazartesi 10:21
ÜMİT KURT:  DOĞA BİTERSE ENEZ BİTER

“Temiz çevre temiz insan anonsları ile güne başladığımız Enez’de sokağa adım attığımız andan itibaren ne yazık ki bu anonsun gerçeği yansıtmadığıyla karşılaşmaktayız. Temiz çevre sadece lafta kalıyor” diyen Enez Belediye Meclis Üyesi Ümit Kurt, “Belediye hizmetlerinin gerektiği gibi yürütülmediğini, araç parkının ve personelin yeterli olmasına rağmen ilgisizlik, plansızlık ve ufuksuzluk nedeniyle özellikle temizlik konusunda bile mesafe alınamadığını” söyledi. Kurt, “Çeşitli uyarılarımıza rağmen, Enez’de hemmerkezde hem de sahilde temizlik konusunda kötü görünüm sürmektedir” dedi.

Ümit Kurt, “Denizi, gölleri, ormanı ve içerisinde bulundurduğu canlı çeşitliliğiyle bir doğa harikası olan Enez, gerekli önlemler alınmadığı için ne yazık ki kirletilmeye devam ediliyor. Enez belediyesince ‘Çöplükte Islah çalışması adı altında bir girişim başlatıldığı’ iddia edilse de hayvan otlakıyelerinin ve ormanın içerisinde bulunanancak sahipsiz bırakılmış Enez çöplüğü bugünkü görünümüyle ne yazık ki böyle bir çalışmanın varlığını kanıtlamıyor.”diye konuştu.

Kurt, “Enez merkez Yeni mahalle ve Gazi Ömer Bey mahallelerinde bulunan arıtma terfih istasyonlarının çalıştırılmadığından dolayı kanalizasyon atıklarının göllerimize boşaltıldığını” hatırlatarak sözlerine şöyle devam etti: “Söylemek acı gelse bile Çataltepe mahallemizde kanalizasyon alt yapısı tamamlanmasına rağmen arıtma olmadığından dolayı kanalizasyon atıkları doğaya boşaltılmaktadır. Bu olumsuzluk insan sağlığını ciddi şekilde tehdit etmektedir. Enez içme suyu havzaları bile bu olumsuzluktan etkilenebilir. Çocuklarımıza daha güzel, daha yaşanılır bir Enez yaratmak ve bırakmak istiyoruz. Ancak bu doğayı tahrip ederek, hor kullanarak, sahipsiz bırakarak, 3 havuz yapıp, 3 heykel dikerek mümkün olmaz.. Doğa biterse Enez biter “

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol