Edirne İl Genel Meclisinin CHP’li üyesi Şenol Kılıç isyan etti: “Emek hırsızlığı yapıyorsunuz yalan söylüyorsunuz!”

Edirne İl Genel Meclisinin CHP’li üyesi Şenol Kılıç, AK Parti Enez İlçe Başkanlığının Facebook sayfasında, Sultaniçe köprüsüyle ilgili paylaşımına isyan etti.

Edirne İl Genel Meclisinin CHP’li üyesi Şenol Kılıç isyan etti: “Emek hırsızlığı yapıyorsunuz yalan söylüyorsunuz!”

Edirne İl Genel Meclisinin CHP’li üyesi Şenol Kılıç, AK Parti Enez İlçe Başkanlığının Facebook sayfasında, Sultaniçe köprüsüyle ilgili paylaşımına isyan etti.

Medya Keşan
Medya Keşan
10 Mart 2022 Perşembe 09:49
Edirne İl Genel Meclisinin CHP’li üyesi Şenol Kılıç isyan etti:  “Emek hırsızlığı yapıyorsunuz yalan söylüyorsunuz!”

BÜLENT SAYLAM

Kılıç, 7 Mart 2022 tarihinde yapılan paylaşım için “Gerçeği yansıtmayan, halkımızı kandırmaya ve algı yaratmaya çalışan yalan ve yanlış bir haberdir.”  dedi.

KÖPRÜNÜN İHALESİ 17 MART’TA YAPILACAK

Kılıç, paylaşımda Sultaniçe köprüsünün ihalesinin yapıldığı ifadesinin doğruyu yansıtmadığını ve ihalenin 17 Mart 2022 tarihinde yapılacağını söyledi. Kılıç, ihale belgesinin İl Genel Meclisi kayıtlarında olduğunu kaydetti. Kılıç, ayrıca diğer bir doğru olmayan ifadenin ise köprünün yapım işine en kısa zamanda başlanacağı ifadesi olduğunu belirterek sebebini ise şöyle açıkladı: “Çünkü; İhale sonuçlanmadan yapım işine başlamak mümkün değildir. İhaleye belki katılan olmayacak, belki katılan firmalar olacak ama yaklaşık maliyetin üstünde fiyat teklifi verecekler, belki katılımcıların iş deneyimleri, evrakları yetersizlik arz edecek vs. Dolayısıyla kurumca ihale iptal edilmek zorunda bile kalınabilinir.”

İHALE SONUÇLANIP SÖZLEŞME İMZALANMADAN İŞE BAŞLANAMAZ

Kılıç, paylaşım ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“1-) Sultaniçe köprüsünün ihalesinin yapıldığı doğru değil ‘Yalandır.’ İhalesi 17 Mart 2022 tarihinde yapılacaktır. İşte belgesi.

2-) Köprünün yapım işine en kısa zamanda başlanacağı belirtilmiş ‘Yalandır.’

Çünkü; İhale sonuçlanmadan yapım işine başlamak mümkün değildir. İhaleye belki katılan olmayacak, belki katılan firmalar olacak ama yaklaşık maliyetin üstünde fiyat teklifi verecekler, belki katılımcıların iş deneyimleri, evrakları yetersizlik arz edecek vs. Dolayısıyla kurumca ihale iptal edilmek zorunda bile kalınabilinir. Kısacası ihale sonuçlanıp sözleşme imzalanmadan işe başlanamaz.

KARAR ENGELLENMEK İSTENDİ AMA İL GENEL MECLİSİ KARARI TEKRARLADI

Kılıç, açıklamasına şöyle devam etti: “Bahse konu köprü, idare tarafından hazırlanan ve Edirne il genel meclisine gönderilen 2021 yılı taslak yatırım programında yoktu. İl genel meclisi 1 ay süren kasım ayı (2020) yatırım programı görüşmeleri sırasında taslak yatırım programında değişikliğe giderek Sultaniçe ve Keramettin köprü yapımlarını yatırım programına aldı. Bu iki köprü için 2 milyon TL bütçeden ödenek ayırdı. Bütçe ve yatırım programı oylanıp oybirliğiyle kabul edildi. Bazı nedenlerden dolayı yetkililerce köprülerin yapılamayacağı öne sürüldü karar geri geldi ama il genel meclisi kararını tekrarladı. Sonuçta yapım ihale aşamasına gelinmiş oldu.  5302 sayılı kanun çok açık, il özel idaresi bütçe ve yatırım programı il genel meclisince karara bağlanır. Nokta…

HODRİ MEYDAN

Kılıç, açıklamasına AK Parti Enez İlçe Başkanına şu soruları yöneltti: “Şimdi Ak Parti Enez ilçe başkanına soruyorum…

1-) CHP üyelerinin çoğunluğunu oluşturduğu il genel meclisinde sizin partinizin de meclis üyeleri var. Bölgemizin zaruri ihtiyacı doğrultusunda faydalı karar almışız.  Neden yalan yanlış haberler yapıp emek hırsızlığı yapıyorsunuz? Neden tüm il genel meclis üyelerine haksızlık ve saygısızlık yolunu seçiyorsunuz? Bilgi cahilisiniz!!!

Milletvekilimiz Sayın Aksal’a da ve İl başkanınız Sayın İba’ya da haksızlık ediyorsunuz. Yağcılık yapmaya çalışırken küçük düşüyorsunuz. Çünkü kendileri, bu işin il genel meclis kararı doğrultusunda ve il içi kaynaklardan ödenek aktarılarak yapılacak olduğunu gayet iyi biliyorlar.

Bu konuda teşekkür edilmesi gereken en baştaki kişi geçtiğimiz dönem il genel meclis üyeliği görevinde bulunan ve 5 yıl boyunca yılmadan bu köprünün yapımını gündemde tutan Sultaniçeli Sayın Erol Açık’tır. İkinci sırada teşekkür edilmesi gereken il genel meclis başkanı Sayın Mehmet Geçmiş ve kararın altına direnerek iki defa imza koyan tüm il genel meclis üyeleridir.

Hatırlatırım, Gerçeklerin mutlaka bir gün ortaya çıkması gibi kötü huyu vardır. Yalan yanlış haberler yaparak siyasi rant elde edemezsiniz, algı oluşturamazsınız. Hayır diyorsanız hodri meydan. Çıkarız halkın önüne belgelerle konuşuruz.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol