Müjdeler Olsun, Yerli Ve Milli Korona Aşısını Geliştirdik

SUYA YAZI YAZMAK - İSMET ESENGİN

Müjdeler Olsun, Yerli Ve Milli Korona Aşısını Geliştirdik

SUYA YAZI YAZMAK - İSMET ESENGİN

Medya Keşan
Medya Keşan
26 Mart 2021 Cuma 09:35
Müjdeler Olsun, Yerli Ve Milli Korona Aşısını Geliştirdik
 • Üsmen agam,  gözümüz aydın, ocaana incir aacı diktik bu korona yavşanın.
 • Sen de dersin be kızanım. Koronada üçüncü dalga başladı, em vaka sayısı em de ölümler arttı beyaa. Saalık bakanı korona iice azdı dikkat edelim der. İç kimseyi misafir etmeyin, görüşmeyin, kapalı alanlarda bulunmayın diye uyarır. . Bu mereti anca böle yencemizi süüler. A bire maske, mesafe, ijyen diyerekten milleti uyarır durur. Çok kritik bi noktadayız be kızanım. Kim demiş koronayı allettik diye? 
 • Sen de çok safsın be agam. Görmez misin iç gözünün önündeki gerçee. Bak reis er yerde binlerce kişi ile parti il kurultayları yapar. Şincik de onbini geçen katılımcı ilen parti kurultayı gerçekleşririr. Ne annama gelir bu beyaa?
 • Elinin körü annamına gelir. Esnaf kan aalar, ne yardım ne çözüm var. Müzisyeni, tiyatrocusu tüm sanatkarları geberttiler. Tüm sivil toplum kuruluşları, dernekler, partiler ne versa toplantı ve kongrelerini yasakladılar. Kendileri milletin gözünün içine baka baka ilçe, il ve genel kongre yaparlar. Binlerce kişiyi otobüslere tıkıp maske mesafe ak getire, kapalı salonlara tıkıştırırlar. Pandemi döneminde suç diil mi bu beyaa? Üstelik sukakta maskesi çenesinin altında diyerekten vatandaşa ceza kesilirken. İnsanlar kapalı bi alanda bi araya geldikleri için teeşir edilip ceza kesilirken.
 • İç bi şeyden annamıyon be agam. Reis demedi miydi; Nisanda yerli ve milli aşımız azır diye. Sözünü tuttu erhal. Atta aylar üncesinden bulundu da dünyayı ters köşe yapmak istemez sanırım. Yoksam erkes kapımıza üşüşür aşı ver diyerekten.
 • Aşıyi bulduk diyon yani. Nasıl bu kadan emin oluyon be kızanım?
 • A be Üsmen agam, ep okur durursun da meersem boşa okurmuşun. Ben de seni muteber bi adam sanırdım. Ep fasulyeden  okurmuşun  beyaa.  Şincik biz bu aşıyı bulmasak reis bu toplantıları, kongreleri yapar mı beyaa? Saksıyı kullan.  İntiar etmek olur bu. Aşimız azır ki bu riski alır. Atta belki de bu kongrelere katılanlar epicii aşılanmıştır bilem. Yoksa bu milletle alay etmek manasına gelir ki reis bunu yapmaz. Millet de bu kadan aptal diil.
 • İyi de be kızanım, aşıyı bulduysak ve güvenilirse bunu tüm dünyaya açıklamak gerekmez mi? Niye kendi vatandaşımıza eziyet ediyoz? 
 • Valla üç vakte kadar ben reisin müjde vermesini bekliyom. Aşımız azır ve epiciimiz en kısa sürede aşılancak diye. Zaten Nisan Ayı da gelmek üzere. Ee bi başarı varsa ilk kendi parti örgütünü aşılamasını oş görmek lazım be agam. Topluma da mesaj olur bu. Bakın nasıl bu yavşak koronaya ve ekonomimize saldıran dış güçlere diz çöktürdük diyerekten. Adi işşallah, yendik bu mereti. Dünyaya da siz istediiniz kadan ekonomimize saldırın, bizi yıkamazsınız, bize korona işlemez, siz kimsiniz mesajı veriyoz.
 • İyi de erkese yasak olan toplantı ve kongreler nasıl iktidar partisine serbest olur be kızanım? Vatandaşa binlerce lira ceza kesilirken buna nasıl izin verilir. Bu aksızlık, atta ak yemek deil midir? Bu iktidar partisi toplantı ve kongresine göz yuman mülki amirler vatandaşın yüzüne nasıl bakıp kısıtlama ve yasaklama uygulayabilir? Ne yüzle vatandaşa ceza kesilebilir?
 • Raat ol be agam, madem bu kadan raat parti kongresi yapabiliyoz bu iş çözülmüştür. Korona bilem çözülmüşken sen diye dellenirsin?
 • Keşke be kızanım. Bu problem çözülse bu yaptıkları ak yemeleri bile oş görücem. Ama korkarım Nisan ayında azır dedikleri aşı falan da ikaye. Yaptıkları yasa, ukuk dinlememek. Pandemide erkese yasak dedikleri toplantıları ukuka aykırı olaraktan yapmak. Bilim kurulu diye güya bilim adamlarından kurulu bi  kurul var. Erkese yok ev ziyareti yapmayın, yok kapalı alana girmeyin gibi alka dayatma yapıyo. Alk cenazesini bile zorlukla defnediyo. Saalık bakanı alka sürekli yasakları dayatıp tavsiye verirken iktidar partisinin virüsü yayan lebaleb toplantılarına gıkını çıkarmıyor. Geçenlerde kendisinin de katıldıı  bir cenaze töreni için özür dilediydi. Reis de oradaydı. Eee, vatandaş cenazesini dooru dürüst defnedemezken ayıp diil mi? Daası er ihlalde vatandaşa 3 bin küsür lira cezayı döşerken siz nasıl olur da milletin yüzüne baka baka kapalı salon toplantıları yaparsınız diye soramıyo.  
 • Ah be Üsmen agam, bi türlü annatamadık sana. Ep kendini er şeyi bilen biri sanıyon. Tamam, bazı eleştirilere ak veriyom da sen de düşün accık. İç aklı başında bi iktidar koronaya çare olacak bi aşı bulmadan böle lebaleb toplantılar, kongreler yapar mı? Ne yani, biz keriz miyiz, salak mıyız, yoksa er şeyi körü körüne kabul edecek bi toplum muyuz?  Akaret mi ediyon yani bize Üsmen agam?
 • Yok be kızanım. Benim düşüncelerim akaret diil. Akikatı dile getirme çalışayım. Bu Covit illeti ile türlü mücadele yöntemleri var. Bu yöntemlerin biri ciddi tedbirler alıp bilimsel yöntemlerle mücadele etmek, ikincisi de sürü bağışıklığı uygulaması.
 • Teesüf ederim Üsmen agam, sen şinçik bu kongrelere katılanlara falan sürü mü diyon beyaa?
 • Yok be kızanım, iç bi tedbir almadan kapalı salonlarda bu toplantıları yapıyorsan er şeyi göze alıp SÜRÜ bağışıklığı yöntemini benimsemişsin demektir. İsteyen istedi gibi anasın. Ama dedin gibi inşallah aşıyı bulmuşuzdur. Yoksa bu saçmalıklar yüzünden iyice boka bulandığımızın resmidir. Adi kal saalıcakla, bu şartlarda kalabilirsen eğer.

Sözün Özü: Sayenizde pandemide ölüyoruz diyoruz hey!

                    Siz diyorsunuz unutmayın iktidar biziz oley!

                    Vazgeçin diyoruz artık yaptığınız yanlışlardan

                    Muhtemelen korkuyorsunuz ödenecek hesaptan

       

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol