Ne Demiş Büyüklerimiz? Aksal Ve İba’dan İnciler…

ENEZ MEKTUBU - Ulaş DEMİRAY

Ne Demiş Büyüklerimiz? Aksal Ve İba’dan İnciler…

ENEZ MEKTUBU - Ulaş DEMİRAY

Medya Keşan
Medya Keşan
26 Şubat 2021 Cuma 12:03
Ne Demiş Büyüklerimiz? Aksal Ve İba’dan İnciler…

AKP Edirne İl Başkanı Sn. Belgin İba, Medya Keşan’a yaptığı açıklamada son günlerde artış gösteren pandemi olayları ile ilgili bilgiler vermiş ve “Vaka artışlarının sebebi bahsedildiği gibi kongreler değil. Mevlitler, cenazeler, taziyeler olduğunu düşünüyorum. Biz kongre ile ilgili, kongreye gelen bütün üyelerimizi takip ettik. Kongreler ile ilgili bağlantılı bir tane bile vaka yok.”demiş… Geçtiğimiz günlerde de Keşan Milletvekili Sn. Fatma Aksal’da aynı çerçevede görüşlerini belirtti. AKSAL vaka artışlarının nedeninimaske ve mesafe kurallarına  yeterince uyulmaması olarak gösterip kabahati, kongrelerdeki LEBALEB kalabalıklara değil, yolda gezen sade vatandaşa yükledi.

***

Doğaldır. “Yoğurdum ekşi” diyerek pazarda satış yapan yoğurtçuya rastlayamazsınız. Ya da bir başka atasözü ile “Kabahati gelin etmişler, alan olmamış” derler ya, bu muhteremler de bu nedenle gerçekleri kabullenmekten kaçıyorlar. Düşünüyorum da AKP Kongrelerinin manzarasını izledikçe gerçekten bu ortamda, bu malum virüs yayılacak ortam bulamıyorsa, bilimsel olarak bize dayatılan MASKE/ MESAFE kuralı büyük bir yalan olsa gerek...

***

Bayram değil, seyran değil; Her seferinde “Seçim 2023 de…” diyerek muhalefetin seçim beklentisini red eden AKP, bu şatafatlı kongrelerle hangi siyasi mesajı vermek istiyor? Acelesi ne? Bilemiyorum. Umurumda da değil. Ancak şunu görüyorum ki bu kongrelerdeki manzaraların AKP’ye getirisinden çok kaybettirdiği kesin. AKP bir kez daha kendi ayağına kurşun sıkıyor. Aylardır evde tıkılı olan, iş yeri kapanan, işsiz kalan çok geniş bir kitle, bu kongre manzaralarını izledikçe aldatıldıklarını, önemsenmediklerini düşünüp isyan ediyor. 

***

Sokakta kurallara uymayanlara şahin kesilip binlerce lira ceza kesenler bu Kongrelere hiç itiraz etmiyorlar ve hiçbir işlem yapmıyorlar. Çaresizce, hazin ve acıklı bir üslupla kendilerinin bile inanmadıkları mazeretlerle savunma yapmaya çalışıyorlar... Yahu hiç yoksa biriniz çıkıp “Sayın Genel Başkanım, bu zamanda bu tür bir toplantı uygun olmaz” diyemiyor musunuz? “Bu toplantıları makul bir katılımla yapmak daha doğru olur” demekten aciz misiniz? AKP içinde böyle bir uyarı yapıp, bu rezalete engel olmak için çok mu cesur olmak gerekiyor? Halka karşı, iş ahlakınıza karşı hiç mi bir kaygınız olmuyor? Nerede o benim TBMM’de kükreyen, insanları parçalayıp kuşlara yem eden kahraman İçişleri Bakanım? Üstelik sırf kalabalıkları yaratmak ve artırmak için yerel örgütlerde özel olarak gösterdiğiniz gayretlerle bu halkın, bu ülkenin sağlığına, dirliğine nasıl ihanet ettiğinizin farkında mısınız? Komşunuzu, köylünüzü, dostunuzu, kardeşinizi hangi tehlikenin içine attığınızın farkında mısınız?

***

“Kongreler ile ilgili bağlantılı bir tane bile vaka yok.”muş…  Yahu hiç yoksa susun. 

NOT: Enez-Keşan DUBLE Yolu gerçekleştirilmedikçe Sn. Fatma AKSAL benim için olsa olsa ancak Keşan Milletvekili’dir.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol