Yıllardan sonra Enez’de bir İLK yaşandı. Enez Spor Derneği’nin Dayanışma Gecesi’nde Enez Kaymakamı, Belediye Başkanı, Kulüp yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler hep birlikte güzel bir organizasyona hep birlikte imza attılar. Bir yandan bu geceyi yaşarken bir yandan da yıllar öncesine geri gittim. O yıllarda yapılan festivallerde, tıpkı dün akşam olduğu gibi Enezliler tribünlerde seyirci değil sahada oyuncu olurlardı. Kaymakam, hakim, savcı eşleri de dahil, tüm öğretmenler, memurlar bu tür organizasyonların bir parçası mekanizmanın bir dişlisi gibi işin içindeydiler. Dün akşam da Enezliler o yıllardan kalan, ama unutturulan güzel bir birlikteliğe yeniden tanık oldular..

***

Önemli bir maddi katkının sağlandığının da anlaşıldığı bu gecede ayrıca verilen müjdeler de dikkat çekiciydi. Kapalı halı saha inşaatının çok kısa bir zaman sonra bitirilecek olması, Belediye Başkanı Günenç’in “Enez Spor’u kimseye muhtaç etmeyeceğiz” diyerek verdiği söz ve yaz okulunun yeniden faaliyete geçeceği müjdesi, elbette heyecan yarattı. Ama beni asıl heyecanlandıran taraf, bu organizasyonun çok geniş bir kitlenin ve özellikle öğretmenlerin katkısı ile başarılmasıydı.

***

Başta Kaymakamımız Sn. Elif Canan ve Belediye başkanımız Sn. Özkan Günenç olmak üzere tüm katılanları, katkı verenleri kutluyorum. Ama, asıl; Enezspor’u bu geceyi hak edecek duruma getiren Yönetim Kurulu başkanı Volkan Örs ve çalışma arkadaşlarını özellikle kutluyorum..

***

Enez’de bir Kaymakamın, bir Belediye Başkanının elinin değdiği, desteklediği etkinlilerin çok farklılaştığını daha önceleri de yaşadık. Ama bir kaymakamın bir Dernek davetiyesine ismini ve imzasını koymasına ilk defa tanık oluyorum. Bunu bir iddianın ve gençlere güvenin önemli bir göstergesi diye değerlendiriyorum. Umarım diğer Derneklerimize de benzer katkılar verilir. Kimi Derneklere cüzzamlı muamelesi yapılmaz. Çünkü Gençlerin sadece spora değil, tartışmaya, sorgulamaya, kentini tanımaya, sorunlarını öğrenmeye, çözüm yolları üretmeye, demokratik muhalefeti öğrenmeye, kültüre, sanata kısacası kentin geleceğine el koymaya hazır hale gelmeye de gereksinmeleri var.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol