10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü programı belli oldu

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 78’inci yıldönümü nedeniyle 10 Kasım Perşembe günü gerçekleştirilecek anma programı belli oldu.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü programı belli oldu

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 78’inci yıldönümü nedeniyle 10 Kasım Perşembe günü gerçekleştirilecek anma programı belli oldu.

08 Kasım 2016 Salı 09:36
10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü programı belli oldu
 İlk tören, saat 08.50’de, Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulması ile başlayacak. Saat 09.05’te ise Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, 15 Temmuz demokrasi şehirleri ve tüm şehitler için 2 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak. Tören, İstiklal Marşı’nın söylenmesi ve bayrakların yarıya indirilmesi ile son bulacak.

SEVİM YENİCE KONFERANS SALONU’NDAKİ PROGRAM

Sevim Yenice Konferans Salonu’ndaki program ise saat 10.00’da, Keşan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmenleri Mustafa Polat Bayram ve Çiğdem Alkaya sunumunda saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başlayacak. Atatürk’ün 10. yıl nutkunun CD’den kendi sesinden dinletilmesinden sonra Keşan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Fizik Öğretmeni Neşe İşbaşar tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapılacak. “Asker ve Devlet Adamı Atatürk” konulu konuşmanın 4. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı’nda görevli Piyade Üstğm. Adem Yoldaş tarafından yapılmasının ardından, Keşan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden 2 öğrenci tarafından, “Atatürk’ün dünyadaki yeri, yabancı devlet adamlarının ve gazetecilerin hakkındaki görüşleri ve düşünceleri” konulu konuşma yapılacak. Atatürk ilkelerinin öğrenciler tarafından okunmasından sonra Keşan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmeni Kevser Meriç tarafından Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi okunacak. “Türk Gençliği’nin Atatürk’e Cevabının”  Keşan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri eşliğinde okunmasının ardından “Her Yönü ile Atatürk” adlı canlı tablo sahnelenecek. 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen şiir yarışmasında birinci seçilen eserlerin okunmasından sonra Keşan Yusuf Çapraz Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Çiğdem Saylam Kırcıoğlu, Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Hüseyin Tansu Kırcıoğlu, Rasim Ergene Ortaokulu Müzik Öğretmeni Göker Durmaz ve Yekta Baydar Ortaokulu Müzik Öğretmeni Emre Akyol tarafından “Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar” seslendirilecek. Program, 10. Yıl Marşı’nın Yekta Baydar Ortaokulu Müzik Öğretmeni Emre Akyol yönetiminde öğrenciler eşliğinde söylenmesiyle son bulacak.

 

Son Güncelleme: 08.11.2016 09:37
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol