19 Mayıs programı belli oldu

9 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası’nın 100. yıl kutlama programı belli oldu.

19 Mayıs programı belli oldu

9 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası’nın 100. yıl kutlama programı belli oldu.

Medya Keşan
Medya Keşan
13 Mayıs 2019 Pazartesi 09:33
19 Mayıs programı belli oldu

HABER MERKEZİ

Kutlama programı kapsamında, 15 Mayıs 2019 Çarşamba günü, saat 10.00’da, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün çelengi, Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önüne sunulacak. Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okunacak. Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu öğrencisi ve Gençlik Merkezi üyesi Talha Döneray, günün anlamı ile ilgili konuşmasını gerçekleştirecek. Tören, Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Kırklareli yöresi halk oyunları ve Safiye Erol Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Trakya yöresi halk oyunları gösterisi ile sona erecek.

19 MAYIS PAZAR GÜNKÜ PROGRAM

19 Mayıs 2019 Pazar günü, saat 09.30’daki tören ise Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’nın önüne, Keşan’daki spor kulüpleri, öğrenciler ve halkın katılımıyla çelenk sunulacak. Daha sonra, Keşan Belediye Bandosu eşliğinde saygı duruşunda bulunulacak ve İstiklal Marşı okunacak. Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Vedat Çimen, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı gerçekleştirecek. Saat 10.00’da, bayrak, Mehter Takımı, bando, Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Doğa Sporları Topluluğu ve KEDOST, SARDOS kulüplerinin bisiklet korteji ve halkın katılımıyla Mehmet Gemici Cennet Bahçesi’ne yürüyüş yapılacak.

KUTLAMALAR, MEHMET GEMİCİ CENNET BAHÇESİNDE DEVAM EDECEK

Mehmet Gemici Cennet Bahçesi’nde, saat 10.30’da devam edecek kutlama töreninde, liseler arasında yapılan şiir yarışmasında birinci seçilen eser, sahibi tarafından okunacak. Tören; Gençlik Merkezi üyesi gençlerinden, Türkü Ziyafeti, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünce Güreş ve Yer Jimnastiği gösterisi, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Karadeniz Halk Oyunları gösterisi, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Taekwondo ekibi gösterileri, Gençlik Merkezi İşaret Dili Eğitimi öğrencileri tarafından "Gençlik Marşı'nın İşaret Diliyle okunması, Hafta ile ilgili yapılan kültürel ve sanatsal yarışmalarda derece alan gençlere ödülleri verilmesi, Özel Uğur Anadolu Lisesi Kırklareli Halk Oyunları gösterisi,

Gençlik Merkezi üyesi Anadolu Lisesi Halk Oyunları Ekibi gösterilerle devam edecek.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol