5 bin ilkokul 5. sınıf öğrencisi tarihle buluştu.

"Dünden Bugüne Edirne" projesinin tarih ve kültür gezileri başladı

5 bin ilkokul 5. sınıf öğrencisi tarihle buluştu.

"Dünden Bugüne Edirne" projesinin tarih ve kültür gezileri başladı

01 Mayıs 2013 Çarşamba 00:47
5 bin ilkokul 5. sınıf öğrencisi tarihle buluştu.
 Edirne Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ‘’Dünden Bugüne Edirne’’ projesi kapsamında Edirne'de rehber öğretmenler eşliğinde 5 bin ilkokul 5. sınıf öğrencisine yönelik tarih ve kültür gezisi düzenlendi.

Konuyla ilgili bilgi veren Keşan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Feyzullah Koçak, projenin bu yılki ayağının ilkokul 5. sınıf öğrencilerini kapsadığını belirterek, proje kapsamında 5 bin civarında öğrencinin, kendi yaşadığı şehrin tarihi ve kültürel mekânlarını gezerek bilgi sahibi olmasının planlandığını ve  Keşan’dan 943 ilkokul 5. sınıf öğrencisinin katılmasının beklendiğini söyledi. Koçak, eğitim gezilerinin 29 Nisan 2013 Pazartesi günü başladığını, her gün 3 otobüs ile 8 Mayıs 2013 Çarşamba gününe kadar devam edeceğini ve öğrencilerin sabah 08:00’de okullarından alınarak akşam 17:00 civarında tekrar Keşan’a döneceklerini belirtti.

Koçak konuyla ilgili olarak “Proje ile birlikte 5 bin öğrenci tarihi ve kültürel mekanları gezecekler. Öğrenciler aynı zamanda ne kadar geniş bir felsefeye ve köklü bir geçmişe sahip olduklarını öğrenecekler. Edirne'de farklı dinlerin, kültürlerin yaşamış olduğunu birebir yerinde görecekler. Amaç çocuklarımızda bir farkındalık  meydana getirebilmek. Geçmişi günümüze taşıma misyonu çerçevesinde benzer projeleri hayata geçirmek. Öğrencilerin Edirne'yi tanımaları, kültürlerinin ve medeniyetlerinin farkına varmalarıdır.” dedi.

Son Güncelleme: 01.05.2013 00:52
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol