Ak Parti bu Ramazanda iftar yemeği düzenliyor

“30 BİN KİŞİLİK PROGRAM OLACAK”

Ak Parti bu Ramazanda iftar yemeği düzenliyor

“30 BİN KİŞİLİK PROGRAM OLACAK”

06 Temmuz 2013 Cumartesi 01:33
Ak Parti bu Ramazanda iftar yemeği düzenliyor
 “Ramazan ayının maneviyatını, iftarın neşesini aynı sofrada paylaşmak istiyoruz”

 

 

:::::::::::::::

Adalet ve Kalkınma Partisi Keşan İlçe Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Çevikel, dün düzenlediği basın toplantısında, Ramazan dolayısıyla gerçekleştirilecek parti iftarları ve yiyecek yardımları konusunda açıklamalarda bulundu.

“30 BİN KİŞİLİK PROGRAM OLACAK”

AK Parti İlçe Binası’nda gerçekleştirilen ve saat 14.00’te başlayan toplantıda konuşan Çevikel, bu yılki iftar programlarının farklı formatlarda gerçekleştirileceğine dikkat çekerek, şunları söyledi: “Sevgili arkadaşlar 11 ayın sultanı Ramazan ayını inşallah 3-4 gün sonra karşılayacağız. Geçen sene başlamış olduğumuz iftar programına bu sene biraz daha farklı formatlarla devam edeceğiz. Sizlere de bu konuyla ilgili olan listemizi sunduk. Ramazan iftarlarını Keşan halkıyla paylaşmak istiyoruz. Tüm halkımızı iftar programımıza davet ediyoruz.  Ramazan ayının maneviyatını, iftarın neşesini aynı sofrada paylaşmak istiyoruz. Hesapladığımıza göre yaklaşık Keşan ve çevresi için 30 bin kişilik bir program olacak. Keşan için 22 gecelik bir program var. Buna bazı geceler birtakım köylerimizi de dahil edeceğiz. Dolayısıyla nüfusu kalabalık olan, daha önce iftar programı yapamadığımız köylerle de yapmak istiyoruz.”

“BELEDİYENİN DÜZENLEDİĞİ İFTARLAR DA BİZİ MEMNUN EDİYOR”

Keşan Belediyesi tarafından düzenlenen iftar yemeklerinin de kendilerini memnun ettiğini kaydeden Hakan Çevikel, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu yıl içerisinde sayın belediyemizin de aynı şekilde iftar programları olacağını duyuyoruz. Bu da bizi çok memnun ediyor. Umarım Ramazan ayı tüm bölgemiz için hayırlara vesile olur. Yoğun bir tempo olacak. Biz bu süreç içerisinde mahallelerimizde, sokaklarımızda, köylerimizde hep beraber iftarlarımızı açmış olacağız. Amacımız siyaset yapmak değil. Amacımız Ramazan’ın maneviyatını, neşesini ve ruhunu sokaklarımıza, mahallelerimize yayabilmek, insanların beraber iftar açmasını sağlayacak organizasyonlar hazırlamak. Çok net söylüyoruz, partili partisiz ayrımı gözetmeksizin, oruçlu oruçsuz ayrımı gözetmeksizin sadece Ramazan’ın maneviyatını ve neşesini yaşamak isteyen tüm Keşanlıları programımıza davet ediyoruz. Geçen sene de programlarımızda hiçbir şekilde siyasi cümleler kullanmadık. Derdimiz burada AK Parti’yi anlatmak değil. Normal zamanlarda zaten AK Parti’yi yeterince anlatıyoruz.”

“HERKESİ POGRAMLARIMIZA BEKLİYORUZ”

Ramazan boyunca iftar yemekleri dışında da bazı etkinlikler düzenlemek istediklerini de kaydeden Hakan Çevikel, şöyle dedi: “Ramazan’ı, insanlarımızla birlikte gönül bağlarımızı, iletişimimizi güçlendirmek adına beraber geçirmek istiyoruz. Biz aynı şekilde tüm kurumlarımızı, belediye başkanımızı, esnafımızı, diğer partileri ve yöneticilerini iftar programımıza bekliyoruz. Biz de inşallah belediyemizin düzenlediği mahalle iftarlarına çakışmadığı sürece katılacağız. Belli günlerde farklı programlar olacak ama daha günleri netleşmedi. İstanbul’dan gelecek olan gruplar var. Uygun oldukları günlerde buraya gelecekler. Söyleşi tarzı, neyzen tarzı eğlenceler ve çocuklar için Hacivat Karagöz eğlenceleri düzenlemeyi düşünüyoruz.”

“YEMEKLERİN MALZEME TEMİNİ BÖLGEMİZDEN YAPILACAK”

İftar yemeklerinin malzemelerinin bölgemizden temin edileceğine de vurgu yapan Hakan Çevikel, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

 “Bu yıl içerisinde yemek şirketlerimiz Edirne Bölgesi’ne yemekleri komple dağıtıyorlar. Etin, pirincin temini yine bu bölgeden yapılacak. Pirinç, sebze İpsala’dan alınacak. İçecekler de Keşan’dan temin edilecek. Yakın zamanda da ihtiyaç sahiplerine yardım yapılacak. Geçen yıl bir handikap yaşandı. İhtiyacı olmayan bazı kişiler yardım listelerinde yer aldı. Ama geçen yıl bu handikabı yaşadıktan sonra kadın kollarımızla birlikte ev ev ziyaretler yaptık, gerçek ihtiyaç sahiplerini belirledik ve bunları yaparken de hiçbir şekilde partili ayrımı yapmıyoruz. Bu konuda çok hassasız. Geçen seneki listelerimizi bu sene de değerlendireceğiz. Keşan Belediyesi, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası, Keşan Ticaret Borsası belirli bölgelere yardımda bulunuyor. Biz yardım yapmak isteyen kurumlarımıza gerçek ihtiyaç sahiplerinin listelerini verebiliriz. Özellikle büyük mahallelerimizde yaşlıların, yetimlerin, dulların sayısı fazla ama belki çok gururlu olduklarından talepte bulunmuyorlar. Birebir sokak sokak, kapı kapı gezerek onların ne denli ihtiyaç sahipleri olduğunu görebildik. Bu yardım paketlerinin tamamının Keşan ve bölgesine yayılması lazım. Bir eve üç tane beş tane arka arkaya paket giderse bu sefer öteki ihtiyaç sahibi mağdur kalıyor. Bunun engellenmesi adına her türlü görüş ve öneriye de açığız. Ramazan ayımız tekrar hayırlı uğurlu olsun.”

AK Parti’nin iftar düzenleyeceği mahalle, belde ve köyler şunlar: Cumhuriyet Mahallesi, Aşağı Zaferiye Mahallesi, Yeni Mescit Mahallesi, İspat Cami Mahallesi, Büyük Cami Mahallesi, Yeni Mahalle, Mustafa Kemal Paşa Mahallesi, Yukarı Zaferiye Mahallesi, Paşayiğit Beldesi, Orhaniye Köyü, Suluca Köyü, İzzetiye Köyü, Türkmen Köyü, Mahmutköy, Altıntaş Köyü, Çobançeşme Köyü ve Siğilli Köyü.

 

Son Güncelleme: 06.07.2013 01:36
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol