AK Parti Enez 6. Olağan İlçe Kongresi sonucu belli oldu

AK Parti 6. Olağan Kongresi Enez’de gerçekleşti.

AK Parti Enez 6. Olağan İlçe Kongresi sonucu belli oldu

AK Parti 6. Olağan Kongresi Enez’de gerçekleşti.

12 Eylül 2017 Salı 09:29
AK Parti Enez 6. Olağan İlçe Kongresi sonucu belli oldu

HABER MERKEZİ

Kongre, 14.30’da saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Kongreye katılanlar arasında; AK Parti Edirne Milletvekili Rafet Sezen, İl Başkanı İlyas Akmeşe, Başkan Yardımcıları İsmet Özçiftçi, Fatma Aksal, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Başkanları, Enez Belediye Başkanı Ecz. Abdullah Bostancı, AK Parti Enez İlçe Başkanı Nedim Uzun, İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman, çevre ilçelerin ilçe başkanları, parti üyeleri ve delegeler yer aldı.

Kongrede, AK Parti Edirne Milletvekili Rafet Sezen, İl Başkanı İlyas Akmeşe, Enez Belediye Başkanı Ecz. Abdullah Bostancı ve AK Parti İlçe Başkanı Nedim Uzun konuşma yaptılar. Konuşmalarda, birlik ve beraberlik mesajları ile iktidarın Enez’e verdiği destekler ve Enez’deki 2014 yılından bugüne kadar yapılan çalışmalar dile getirildi. Enez Belediye Başkanı Ecz. Abdullah Bostancı, Enez’in tarihinde bir ilk olarak 100 milyon liralık yatırım yapıldığı, Enez Belediyesi’ne ait Beton Santrali ve Beton Ürünleri Fabrikasının kurulması, Kum Eleme, Yıkama, Ayrıştırma ve Taş Kırma Tesisinin kurulması, Belediye Araç Filosunun gelecek araçlarla beraber toplam 42'ye yükselmesi, Enez Kalesi restorasyon çalışmaları, Enez Limanı alt yapı çalışmaları, dere ıslahları gibi Enez’e yapılan birçok yatırımın iktidarın desteği ile gerçekleştiğine vurgu yaptı.

Konuşmaların ardından, AK Parti Enez İlçe Başkanlığı için seçim yapıldı. Seçime Ak Parti İlçe Başkanı Nedim Uzun ve emekli öğretmen İlhan Kaptan katıldı. Toplam 400 delegenin katıldığı seçimde, Ak Parti İlçe Başkanı Nedim Uzun 99’a karşı 175 oyla seçimi kazanarak, AK Parti İlçe Başkanlığı görevine devam etmeye hak kazandı.

Seçimde kullanılan oy oranları;

Delege Sayısı: 400

Kullanılan Oy Sayısı: 278

Nedim Uzun: 175

İlhan Kaptan: 99

Geçersiz: 4

Google Play Store’dan Medya Keşan uygulamasını indirmek için BURAYA TIKLAYINIZ

Apple Store’dan Medya Keşan uygulamasını indirmek için BURAYA TIKLAYINIZ

Facebook sayfamız için BURAYA TIKLAYINIZ

Twitter için BURAYA TIKLAYINIZ

Instagram için BURAYA TIKLAYINIZ

Google plus için BURAYA TIKLAYINIZ

Youtube Kanalımız için BURAYA TIKLAYINIZ

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol