AK Parti’nin Keşanlı il genel meclisi üyeleri yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi

Boyalık: 20 köyümüze 25 bin ton asfalt kırığı döküldü Vural: Keşan Fen Lisesi’ne 240 kişilik pansiyon yapılacak

AK Parti’nin Keşanlı il genel meclisi üyeleri yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi

Boyalık: 20 köyümüze 25 bin ton asfalt kırığı döküldü Vural: Keşan Fen Lisesi’ne 240 kişilik pansiyon yapılacak

13 Ekim 2014 Pazartesi 00:06
AK Parti’nin Keşanlı il genel meclisi üyeleri yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi
 Edirne İl Genel Meclisi'nin AK Parti'li üyeleri Hüseyin Boyalık ve Adnan Vural, dün yaptıkları ortak açıklamada, Edirne İl Genel Meclisi’nin Kasım Ayı toplantılarında ele alınan konular hakkında bilgi verdi.

Toplantıda ilk olarak söz alan Hüseyin Boyalık, Kasım Ayı toplantılarını bölmemek için hafta sonu da çalışmalara devam ettiklerinin altını çizerek, “Önceki günkü toplantımızı sayın Valimiz Mehmet Ali Şahin’de ziyaret etti. Sayın Valimiz burada yaptığı konuşmada Keşan’a getirilmesi için yoğun bir çaba içine girilen doğalgaz konusuna ve Tarım OSB’sine değindi.  Valimiz Keşan’a getirilmesine çalışılan bu iki yatırım için de çok duyarlı ve büyük çaba gösteriyor.” dedi.

EDİRNE’NİN EN TEMİZ VE GÜZEL KÖYÜ SEÇİLECEK

Vali Şahin’in önerisiyle Edirne’de En Güzel ve En Temiz Köy” yarışması düzenleneceği bilgisini de veren Boyalık, şu bilgileri verdi: Bu yarışma çerçevesinde tüm köylerimizde bir temizlik ve güzelleşme çalışmalarına başlanması amaçlanıyor. Bu kapsamda özellikle köylerde bulunan eskimiş ve yıkılmaya yüz tutmuş evlerin kaldırılmasına ortalığın temizlenmesine destek verilecek. Köylerden bu yönde talep gelmesi halinde özel idare müdürlüğüne araçları oraya giderek hiçbir ücret almadan gerekli olan çalışmayı yapacak.”

KÖY YOLLARINA ÖNEM VERİYORUZ

Sözlerine Edirne İl Özel İdaresi 2015 Yılı Bütçesi’nin daha iyi ve daha güzel bir bütçe olacağını ifade ederek devam eden Boyalık, “2014 bütçemiz 25 milyon lira önümüzdeki yılın bütçesi ise 50 milyon liraya yakın bir rakam olacak. Bizler iktidar partisinin temsilcileri olarak partimizin de bize bize verdiği yetki ve sorumluluklarla bölgemize en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz. Geride kalan 6 aylık sürede çok işler yaptığımızı da söyleyebiliriz. Bir çok köy yolumuzun sorunu ortadan kalktı. Köylere gittiğimizde bize gelen şikayetlerin %80’i yollarla ilgili oluyor. 20 köyümüze 25 bin ton asfalt kırığı denen malzeme döküldü. Daha önce tozdan, dumandan geçilmeyen bu köylerimizde bu sorun bir nebze de olsa azalmış oldu.” diye konuştu.

VURAL: KEŞAN FEN LİSESİ’NE 240 KİŞİLİK PANSİYON YAPILACAK

Adnan Vural da açıklamasına, şu an için geçmiş dönem il genel meclisi üyelerinin yaptığı bütçe ile hizmet verdiklerini ifade ederek başladı ve 2015 yılı bütçesinin daha iyi bir bütçe olacağını kaydetti. Vural, Raşit Efendi İlkokulu’na ek bina yapımı için alınan arsanın 425 bin lira olan ücretinin çıkarıldığını ve bu konunun önümüzdeki bir iki hafta içinde tamamen çözümleneceğini de bildirdi. Vural, ayrıca Yenimuhacir TOKİ Konutları içinde olan Keşan Fen Lisesi’ne 240 yataklı bir pansiyon yapılacağını ihalenin bu yılın sonuna kadar yapılarak binanın 2015 yılı içinde teslim edileceğini kaydetti.

Son Güncelleme: 15.10.2014 08:25
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol