Akıllı, Erikli’deki kirliliğe dikkat çekti 

Erikli Sahili Turizm Geliştirme Kooperatifi eski 2. Başkanı Şükrü Akıllı yaptığı açıklamada; Erikli’de yaşanan kirlilik hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Akıllı, Erikli’deki kirliliğe dikkat çekti 

Erikli Sahili Turizm Geliştirme Kooperatifi eski 2. Başkanı Şükrü Akıllı yaptığı açıklamada; Erikli’de yaşanan kirlilik hakkında değerlendirmelerde bulundu.

11 Eylül 2018 Salı 08:59
Akıllı, Erikli’deki kirliliğe dikkat çekti 

BÜLENT SAYLAM

ERİKLİ'DE DENİZİN ÜZERİNDE GÖZLE GÖRÜLÜR BİR YAĞ TABAKASI VAR

Erikli denizinde yaşanan kirlilik hakkında değerlendirmelerde bulunarak, sözlerine başlayan Akıllı, “Erikli denizin de yaşanan kirlilik, yakın çevresindeki sahillerde yaşanmıyor. Kirlilik, Erikli’nin çevresiyle ilgili sanırım. Çünkü denizin üzerinde gözle görülür bir yağ tabakasının oluştuğunu görüyoruz. Hatta bu yağ tabakası insanların vücuduna yapışıyor ve çıkmıyor. Yetkililer gelip, yaşanan sorunu yerinde incelemeleri gerekiyor. Yaşanan sorunun nereden kaynaklandığını bulup, kamuoyuyla paylaşmaları gerekiyor.” dedi.

İNSANLAR; DENİZİ, KUMU VE ÇEVREYİ ÇOK HUNHARCA KULLANIYOR

Yaz sezonu, okulların açılmasıyla sona erecek. Peki, bu yıl nasıl bir sezon geçti?” şeklindeki soruya cevap veren Şükrü Akıllı, sözlerine şöyle devam etti: “Bu yıl, kötü bir sezon geçti. İnsanlarımız; denizi, kumu ve çevreyi çok hunharca kullanıyor. Hatta, kurumlarla birlikte çevreyi katlediyoruz. Denizi yok ediyoruz. Mayıs ayında, denizin içerisinde deniz analarının olduğunu gördük. Kısacası, denizde çok ciddi bir kirlilik söz konusu. Bizler gelecek kuşaklara kirli bir çevre mi bırakacağız? Devletin ve hükümetin yetkilileri yaşanan sorun konusunda gerekeni yapmaları gerekiyor. İnsanlara ve gelecek kuşaklara çevre bilincini mutlaka aşılamalıyız.”

KİRLİLİK SORUNU SADECE ERİKLİ’DE DEĞİL; TÜRKİYE’NİN BİRÇOK BÖLGESİNDE YAŞANIYOR

Akıllı sözlerini şöyle tamamladı: “Gelecek yıllar içerisinde daha kötü manzaralarla karşı karşıya kalabiliriz. Kirlilik sorunu sadece Erikli’de değil; Türkiye’nin bir çok bölgesindeki mesire yerlerinde ve turistik bölgelerde yaşanıyor. Örnek vermek gerekirse; Foça’da, tankerler pisliklerini boşalttıklarını görüyoruz. Artık, çevre konusunda daha dikkat edilmesi gerekiyor. Bu insanların temizlik anlayışı nasıl değişti? İnsanlar, tatillerini yapıyorlar ama tüm pisliklerini bırakıp gidiyorlar. Böyle bir şey olur mu? Umarım, sorunlar yakın zaman içerisinde çözülür.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol