AKP’DE HELVACIOĞLU SÜRECİ

Cavit Deniz

AKP’DE HELVACIOĞLU SÜRECİ

Cavit Deniz

31 Mayıs 2013 Cuma 07:57
AKP’DE HELVACIOĞLU SÜRECİ
 KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, AKP’den Keşan Belediye Başkanlığı’na aday adaylığını 15 Haziran günü açıklayacak. Bu nedenle KTSO Yönetim Kurulu Başkanlığı’ndan ayrılacak. Yerine kimin geleceği bile konuşulmuş.

Keşan bir bayanı KTSO Yönetim Kurulu Başkanlığı’nda görebilir. Bu durum bir ilk olur.

Keşan İlçe Merkezi’nde bir pastanede yapılan toplantının devamı Bahçeköy’de yapıldı.  Bahçeköy’ün Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu açısından farklı önemi var. Helvacıoğlu’nun toplantısını burada yapması da manidar bulunabilir. Yaklaşık 200 kişi toplantıda var mıydı? Kulakları çınlasın yemekte 35 kişi toplayanlar 150 kişi hedefliyorlardı ikinci toplantıda. Sanırım Helvacıoğlu’nun bu uygulaması bazı konularda birileri için uyarıcı olur.

Mustafa Mercan’ın ardından AKP’de aday adayları bir bir ortaya çıkacak. Bursalı ve Konyalı iki iş adamından bahsediliyor. Keşanlı olup bu illerimizde olan iki iş adamı da aday adayı olabilir diye ciddi ciddi konuşuluyor.

Mustafa Helvacıoğlu’nun aday adaylığı yıllardır konuşuluyordu. Bu konuda AKP çevrelerinde kabul görmesi amaçlanıyordu. Bu noktada başarılı olundu denilebilir.

Neden?

Helvacıoğlu’nun milletvekili adaylarından biri tarafından başbakanla görüştürülüp referans alındığı doğru mudur? AKP’ye yakın çevrelerde bu durum son bir aydır seslendiriliyor.

Yani Helvacıoğlu’na kesin aday gözü ile bakılıyor. Daha da ileri gidelim. Belediye Meclisi Üyelerinin belirlendiği ve popüler kişilerden oluştuğu yaklaşımları var kulislerde.

Popülerden kasıt nedir ayrı konu. Sanırım iş yaşamında başarılı çeşitli sektörlerden seçilmiş kişilerdir. AKP bu kez Keşan’lıların önüne iş dünyası ile çıkacak. Yerel seçimde yöntem budur.

İşi iyi tuzu kuruların karşısına işi, geçimi bozuk insanlardan kurulu bir yapı çıkarsa ne olur? Yandım keten helva. İşi tıkırında olanlarla işi gücü geçimi zorda olanların yarışına döndürülürse sonucuna etkisi ne olur?

Son Güncelleme: 31.05.2013 08:00
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol