Aksal, bakanlık ziyaretlerini değerlendirdi

Ak Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ve Tarım Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli ile bir araya geldi.

Aksal, bakanlık ziyaretlerini değerlendirdi

Ak Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ve Tarım Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli ile bir araya geldi.

Medya Keşan
Medya Keşan
11 Ekim 2021 Pazartesi 08:14
Aksal, bakanlık ziyaretlerini değerlendirdi

MEHMET AYTAÇ

TBMM’nin yeni dönem açılışı ile birlikte hem Edirne hem Ankara’da çalışmalarının devam edeceğini kaydeden Aksal ziyaretleriyle ilgili bilgi verdi.

“SULAMA KONUSUNDA YATIRIMLAR ARTACAK”

Aksal şu açıklamayı yaptı: “TBMM Genel Kurulu’nun ara verdiği dönemde, bölgede hız kesmeden devam eden çalışmalarımızın ardından 1 Ekim 27. Dönem 5. yasama yılı açılışı ile birlikte TBMM çalışmalarımıza yoğun bir tempo ile başladık. TBMM Genel Kurulu’nda ülkemiz ve milletimiz için daima hizmet daima millet anlayışı ile sürdürdüğümüz  çalışmalarımız harici kalan zamanlarda da bölgemiz için görüşmelerde bulunuyoruz. Bu kapsamda  Edirne’mizin yatırımları ve projeleri ile ilgili Tarım Orman Bakanı’mız Bekir Pakdemirli ve Adalet Bakanımız Sayın Abdülhamit Gül ile bir araya geldik. Edirne verimli topraklar denildiğinde akla gelen en önemli şehirlerden. Sayın Bakanımız suyun gücünü milletle buluşturuyoruz projesi ile hükümetimizin tarıma olan desteğini perçinliyor. Tarım ülkesinde, verimli toprakların incisi Edirne’miz için daha nice büyük projeleri hükümetimizin, bakanlığımızın desteği ile hayata geçireceğiz. Edirne için en önemli konulardan biri olan sulama konusunda; Sayın Bakanımızın, Edirne’de yatırımlarının artacağına dair müjdesini de buradan hemşerilerimle paylaşmak isterim.”
“KEŞAN AĞIR CEZA MAHKEMESİ KONUSUNDA İSTİŞARELERDE BULUNDUK”
Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün kısa zaman önce gerçekleştirdiği Edirne ziyaretini hatırlatan Aksal; “ Bakanımız, ‘bugün Edirne'deyiz, çok uzaklarda bile olsak gönlümüz bir, 84 milyon biriz, kardeşiz ve bu anlayışla adliyenin kapısının da adaletin kapısı olduğu anlayışıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz’ cümlelerini kullanmıştı. Sayın Bakan’ımızın Edirne’ye yapmış olduğu ziyaretinde Keşan Ağır Ceza Mahkemesi konusu başta olmak üzere gündeme gelen hususlara dair gelişmelere ilişkin istişarelerde bulunduk” dedi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol