Alabak: “10 kasım mücadele günüdür”

Vatan Partisi Keşan İlçe Başkanı Çetin Alabak, dün yaptığı açıklamada, 10 Kasım’ı yas değil mücadele günü olarak kabul ettiklerini söyledi.

Alabak: “10 kasım mücadele günüdür”

Vatan Partisi Keşan İlçe Başkanı Çetin Alabak, dün yaptığı açıklamada, 10 Kasım’ı yas değil mücadele günü olarak kabul ettiklerini söyledi.

11 Kasım 2016 Cuma 10:13
Alabak: “10 kasım mücadele günüdür”

 Vatan Partisi Keşan İlçe Başkanı Çetin Alabak, dün yaptığı açıklamada, 10 Kasım’ı yas değil mücadele günü olarak kabul ettiklerini söyledi.

Alabak, “Kurtuluş savaşımızın önderi, Cumhuriyet’imizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ölüm yıldönümünde minnet ve saygı ile anıyoruz. Biz 10 Kasım’ları yas değil, mücadele günü olarak kabul ediyoruz. 10 Kasım, Ülkemizin bağımsızlığına kast eden emperyalizm ve uşaklarına karşı mücadele günüdür. 10 Kasım, Ortaçağ karanlığına, feodalizme ve yobaz terörüne karşı mücadele günüdür. 10 Kasım, Cumhuriyet yıkıcılarına karşı mücadele günüdür.” dedi.

Parti olarak bölücü terör örgütü ile mücadelenin devlet gücü kullanılarak sürdürülmesi gerektiğini savunduklarını ifade eden Alabak, “Faşizme karşı birleşik cephe emperyalizmin taşeronları ile kurulamaz. Faşizm emperyalizmden bağımsız düşünülemez. Bugün dünyada emperyalist kutbu ABD temsil etmektedir. ABD ve AB emperyalistleri ile kol kola girerek birleşik cephe kuramazsınız. Olsa olsa vatan düşmanlığında birleşmiş olursun. Buradan CHP ve onun yerel örgütlerini uyarıyoruz. Türkiye cephesinde, vatan cephesinde yerinizi alınız.”

ABD KAYBETMEKTEDİR

“AKP, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası OHAL çerçevesinde çıkarmış olduğu Kanun Hükmünde kararnameler ile Türkiye’yi yönetemediğini bir kez daha göstermiştir.” Diyerek devam eden Alabak, “Harp Okullarının ve Askeri Liselerin kapatılması, Askeri hastanelerin sağlık bakanlığına devredilmesi gibi uygulamalar, bölücü terör ile mücadele eden ve Fırat kalkanı harekâtında bulunan askerimizi arkadan hançerlemiş, yalnız bırakmıştır. Lozan’a savaş açarak ABD’nin bölge planlarında rol kapma arayışında olanlar ülkemizi yönetemez. Bu büyük zaferi küçümseyenler ABD’nin ağızlarına çalacağı bir parmak balın derdine düşmüşlerdir. ABD kaybetmektedir. ABD’nin planlarında rol alanlarda kaybedecektir. Ülkemiz bu yönetim anlayışını daha fazla sırtında taşımayacaktır.” şeklinde konuştu.

 ÜLKEMİZ VATAN SAVAŞI VERMEKTEDİR

Alabak, sözlerini şöyle noktaladı: “Ordumuz Fırat Kalkanı harekâtı ile ABD emperyalizminin Kürt koridoru planını bozguna uğratmıştır. Ülkemiz vatan savaşı vermektedir. PKK terör örgütünü hendeklere gömerek verilen vatan savaşı, Suriye’de koridor planına karşı yürütülen harekâtı ile devam etmektedir. Bu harekâtın başarısı başta Suriye devleti olmak üzere bölge ülkeleri ile işbirliğinden geçmektedir. Mehmetçiğimizi buradan selamlıyoruz.”  

Son Güncelleme: 14.11.2016 10:20
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol