Aldanmaz, vatandaşları bayram alışverişi sırasında uyanık olmalarını tavsiye etti

“Korsan ve sağlıksız gıda satıcılarına dikkat edin”

Aldanmaz, vatandaşları bayram alışverişi sırasında uyanık olmalarını tavsiye etti

“Korsan ve sağlıksız gıda satıcılarına dikkat edin”

13 Temmuz 2015 Pazartesi 00:52
354 Okunma
Aldanmaz, vatandaşları bayram alışverişi sırasında uyanık olmalarını tavsiye etti
 Keşan Sebze Bakkal ve Manavlar Odası Başkanı İbrahim Aldanmaz, geçen Cumartesi günü yaptığı açıklama ile Ramazan Bayramı öncesinde vatandaşları korsan ve tezgah altı üretim yapan satıcılara karşı uyardı. Aldanmaz,  arife günü olan Perşembe günü Keşan pazarının her yıl olduğu gibi yine kurulacağını da bildirdi.

   

Bayram öncesinde piyasada gözükmeyen, sadece bayramlarda ortaya çıkan satıcıların bulunduğunu belirten Aldanmaz, “Bayrama kadar piyasada olmayan sadece bayramlarda ortaya çıkan ve günü kurtarmak adına çarşı, pazar ve sokaklarda dükkanımızın önünde tezgah açan, kaldırımları işgal eden korsan satıcılara mutlaka dikkat edilmelidir. Vatandaşlarımız sağlıklarını ön planda tutarak, bilmediği yerlerden, merdiven altında üretilen sağlıksız gıda alışverişi yapmamalıdır.” dedi.

 DENETİMLER DE ARTTIRILMALI

Alışveriş yapacak vatandaşların korsan satıcılara dikkat etmesi gerektiğini ifade eden Aldanmaz, şunları söyledi; “Vatandaşlarımızdan isteğimiz; tanıdıkları esnaftan alışverişi yapmaları ve bilinen ürünleri tercih etmeleridir. Biz hem vatandaşın aldatılmasına hem de haksız kazanç elde edilmesine karşıyız. Kayıt dışılığın yanında merdiven altı üretime de karşıyız. Bayram dolayısıyla giyim kuşamın yanında daha çok çikolata, şekerleme, lokum, draje ve tatlı talebinin yoğunluğuna bağlı olarak sağlıksız şartlarda üretilen mallar sahte markalarla, janjanlı ambalajlarla piyasaya sürülüyor. Maliyeti düşürmek adına şeker yerine tatlandırıcılar, Antep fıstığı yerine bezelye, tereyağı yerine ise aroma ve margarin hatta kullanım tarihi geçmiş un, yağ, fıstık ve ceviz kullanılarak hastalıklara yol açıyor, millet zehirleniyor. İçeriği belli olmayan ve tepsisi 25-30 TL gibi normalin çok altında satılan baklavalar alınmamalıdır. Satılan ürünlerin hijyenik bakımdan ve fiyat yönüyle kontrol edilerek, denetimler artırılmalıdır. Denetim sırasında satış yapanların esnaf oda kayıtları mutlaka aranmalıdır. Böylelikle kirasını, vergisini veren küçük esnaf ve sanatkârın da haksız rekabetten zarar görmesi engellenmelidir. Ayrıca, tüm esnafımızın ve Keşan halkının Ramazan Bayramı’nı kutlarım.”

Son Güncelleme: 14.07.2015 08:25
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol