Badır, optik sektörünü ve sektörün sorunlarını değerlendirdi

MURAT ARKAN Mutlu Optik Optisyeni Gamze Badır, 2016-2017 optik sektörü hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Badır, optik sektörünü ve sektörün sorunlarını değerlendirdi

MURAT ARKAN Mutlu Optik Optisyeni Gamze Badır, 2016-2017 optik sektörü hakkında değerlendirmelerde bulundu.

31 Aralık 2016 Cumartesi 10:52
Badır, optik sektörünü ve sektörün sorunlarını değerlendirdi

 Optik sektörünün gelişen teknolojiye anında uyum sağladığını belirten Badır, sektörle ilgili şunları kaydetti:“Öncelikle Trakya’da 6 şube ve 101 marka ve 5 bin gözlük çeşidiyle faaliyet gösterdiklerini belirten Mutlu Optik Optisyeni Gamze Badır ‘2016 yılı bizim beklentilerimizi karşıladı. Bizim beklentilerimize göre gelişti. 2016 Yılı gözlük satışlarından memnunuz. Mümkün olduğu kadar çok çeşit getirmeye çalışıyoruz. İnsanlarımızı gözlük konusunda bilinçlerdirmeye çalışıyoruz. Çok çeşit ve uygun fiyatlarla halkımıza hizmet sunmak temel amacımız. 2017 sezonunun gözlük sektörü için daha da iyi geçeceğini düşünüyoruz. Daha yeni modeller daha yeni çeşitler gelecek. Biz daha 2016 bitmeden bu son aylarda yeni modelleri seçmek üzere gerek fuarlara gerekse eğitim ve seminerlere halkımıza daha iyi hizmet vermek amacıyla katılıyoruz. Yeni olan modellerin hepsi 2017’de gelecek, bunların seçimlerini yaptık. 2017 de daha geniş yelpazeyle daha geniş bir model ile seçim yapabileceklerdir. Gelişen teknoloji ve farklı trendlerle birlikte modaya uygun bir sürü gözlük çıkıyor. Yeni çıkan tüm gözlük çeşitlerini mağazamıza getirmeye çalışıyoruz. 2017 yılında klasik gözlükler daha da ön planda olacak. Retro tarzı dediğimiz gözlükler 2017 yılı vitrinlerimizde de yerine alacak.”

OKUL ÇAĞINA GELEN ÇOCUĞUN, GÖZ MUAYENESİNİN OLMASI GEREKLİ

Merdiven altında üretilen gözlüklerin ve lenslerin insan sağılığını tehdit ettiğini belirten Badır, “Döviz fiyatları da kur ile alakalı olduğu için teknoloji hemen etkisini gösterdiği gibi hemen etkisini gösteriyor. Klasik gözlükleri insanlar daha çok tercih ediyor. Gözlüklerimiz her yaş grubuna hitap ediyor ama çocuk yaş grubu daha da ilgi gösteriyor. Özellikle gelişen teknoloji ile birlikte çocuklarımızın bilgisayar ve tablet kullanımlarının artması, televizyon izleme saatlerinin artması ile birlikte göz bozuklukları çocuklarda daha da fazla. Her okul çağına gelip okula başlayan çocuğun göz muayenesinin ailesi tarafından yaptırılması, ileriki yaşlarda ciddi göz bozukluklarına sebep olmaması için gereklidir. Ayrıca Gelişen teknoloji çocuklarımızın %70’ini zararlı ışınlara maruz bırakmakta, bu da bütün çocuklarımızın göz sağlığını olumsuz etkilemektedir. Her sektörde olduğu gibi internete Merdiven altı üretim diye adlandırılan, taklit, işporta ve semt pazarlarında satılan gözlüklerde sektör büyük bir tehlike oluşturmaktadır. Bu konuda bilinçlendirmede yine optisyenlere düşüyor. İnsan sağlığını doğrudan ilgilendiren gözlük, mutlaka optiklerden alınması gerekiyor. Sağlık standartlarına uygun olması gerekiyor. Aksi takdirde göz dibi kızarıklarından tutun katarakta kadar, çok ciddi problemler oluşturabiliyor. Ayrıca internette satılan kontak lenslerin Sağlık Bakanlığınca yasak olduğunu belirtmek istiyorum. İnternetten satılan kontak lenslerin düzenlemeye uygun olup olmadığı kontrol edilmediği için internete satılan kontak lensler yüzünden kalıcı görme kaybı da yaşabiliyor. Kontak lensler ve gözlükler yalnızca reçete ile optisyenlik müesseselerinden alınmalıdır. İnsan sağlığını doğrudan ilgilendiren gözlük ve lenslerin mutlaka sağlık standartlarına uygun olması gerekiyor.” şeklinde konuştu.

ŞEHİT AİLELERİNE AZ DA OLSA KATKIMIZ OLSUN İSTİYORUZ

Badır, sözlerini şu şekilde tamamladı: Son zamanda daha da artan olaylardan ötürü, Doktorun reçete yazması ile birlikte, Şehit ailelerimize uygun ücretsiz cam ve çerçeve veriyoruz. Bunun karşılığında hiçbir bedel alamıyoruz. Kendilerine uygun, az da olsa bizim de bir katkımız olsun istiyoruz.”  

 

 

 

 

 

 

 

Son Güncelleme: 31.12.2016 10:54
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol