Balcı, Keşan TSO yöneticilerine önerilerde bulundu

Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası) Üyesi ve Keşanlı İşadamı Necmettin Balcı, Ticaret ve Sanayi Odası tarafından gerçekleştirilecek marka tescil hizmeti hakkında konuştu.

Balcı, Keşan TSO yöneticilerine önerilerde bulundu

Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası) Üyesi ve Keşanlı İşadamı Necmettin Balcı, Ticaret ve Sanayi Odası tarafından gerçekleştirilecek marka tescil hizmeti hakkında konuştu.

20 Kasım 2017 Pazartesi 09:31
Balcı, Keşan TSO yöneticilerine önerilerde bulundu

AYŞİN SEÇİL GEZER

Keşan TSO’nun marka tescili hizmeti vereceğini öğrenince odanın bir üyesi olarak mutlu olduğunu kaydeden Balcı, “Sayın Başkanımız kaliteye ve markalaşmaya önem vermeliyiz diyor. Aynı fikirde olduğumu belirtmek istiyorum. Anladığım kadarıyla TSO bilgisi dâhilinde olan konularda yardımcı oluyor, ayrıca danışmanlık ücreti de talep etmiyor. Benim dikkatinizi çekmek istediğim konu marka tesciline başvurmanız halinde bir marka için yaklaşık bin 300 TL masrafınız oluyor. Bir de markanız yüzde yüz tescil olacak diye bir şey yok. Şimdi soruyorum: Oda üyelerimizin tamamının bu ücreti ödemek gibi bir maddi imkânı var mı?” dedi.

AMACIM KTSO ÜYELERİNE DAHA İYİ HİZMET VERİLMESİNİ SAĞLAMAKTIR

Açıklamasının devamında geçtiğimiz günlerde ticaret hayatında 40 yılını dolduran işletmelerin ödüllerindirildiği programa da değinen Balcı, “KTSO yakın bir zamanda 60. yılı nedeni ile 40 yılını dolduran işletmeleri plaket ile ödüllendirdi. Bu işletmeleri canı gönülden kutluyorum. Ödül törenine isteyen tüm üyeleri davet edip herkese yemek vermeye gerek var mıydı? Bunun yerine plaket ödül törenini TSO odamızın salonunda yapıp, aynı günün akşamı TSO Başkanı ve birkaç yönetici ile birlikte 40. yılını doldurup ödül alan işletme sahiplerinde müsait olan lokantalarımızın birinde yemek verip gece boyunca bu işletme sahiplerinin 40 yıl içerisinde yaşadıkları ilginç olaylar dinlense; bu işletme sahiplerinin kırk yıllık ticaret hayatı içerisinde yaşadıkları bilgi ve tecrübelerden faydalanılsa veya küçük bir kitapçık halinde toplansa; gelecek nesillere aktarılması sağlansa; daha iyi olmaz mıydı? Bu olaydan sonra bahsetmemin sebebi yakın zamanda yaşadığımız içindi. Böylelikle gereksiz masraflardan kısarak damlaya damlaya göl olur misali. Toplanan paraların bir kısmı marka tescili yapmak isteyen işletmelere yapılacak olan bin 300 TL’ye yakın masrafa odamızın en azından bir kısmına danışmanlık hizmeti ile birlikte biraz da TL yardımı yapılamaz mıydı? Amacım kimseyi yaptıklarından dolayı eleştirmek değil; bundan sonraki dönemde KTSO üyelerine daha iyi hizmet verilmesini sağlamaktır.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol