Başkan Özcan, başarılı kursiyerlere Kur'an-ı Kerim hediye etti

“Müslüman bir toplumuz ve dinimizi öğrenmeliyiz”

Başkan Özcan, başarılı kursiyerlere Kur'an-ı Kerim hediye etti

“Müslüman bir toplumuz ve dinimizi öğrenmeliyiz”

02 Eylül 2013 Pazartesi 00:04
Başkan Özcan,  başarılı kursiyerlere Kur'an-ı Kerim hediye etti
  Hacı Mümine Özkaya Camii’nde 2013 Yaz Dönemi Kur’an kursuna katılan öğrenciler için geçen cuma günü bir program gerçekleştirildi.  Cami önünde bulunan meydanlıkta gerçekleştirilen ve saat 17.00 sıralarında başlayan programa Belediye Başkanı Mehmet Özcan, Müftü Süleyman Yeniçeri, Yenimescit Mahallesi Muhtarı Fikret Kantar, Trakya Romen Dernekleri Federasyon Başkanı Fahrettin Savcı,  Hacı Mümine Özkaya Camii imam, cemaat ve kursiyerler katıldı. Başkan Özcan, kursta başarılı olan öğrencileri birer Kur’an-ı Kerim hediye ederek ödüllendirdi.

ÇOCUKLARIMIZ VE GENÇLERİMİZ DİNİMİZİ ÖĞRENMELİ

İlahi grubunun okuduğu ilahilerin ardından başlayan programda ilk olarak Belediye Başkanı Mehmet Özcan konuştu.  Müslüman bir toplum olduğumuzu ve herkesin dinini öğrenmesi gerektiğini belirterek sözlerine başlayan Özcan, kursu düzenleyenlere, emek ve destek verenlere çok teşekkür ettiğini ifade etti. Düzenlenen bu kursların gençlerin ve çocukların dinlerini öğrenmeleri adına çok yararlı olduğunu söyleyen Özcan, bu kurslara katılanların sadece Kur’an okumayı öğrenmekle kalmayıp aynı zamanda Türkçe anlamını da öğrendiklerine dikkat çekti.

DİNİMİZİ ÖĞRENMEZSEK SUÇ, ALIR BAŞINI GİDER

Özcan’ın ardından konuşan Müftü Süleyman Yeniçeri de Yaz Kur’an Kursu açılması için Yenimescit Mahallesi’ne özel bir ilgi gösterdiklerini kaydetti. Yaz kursunun çok başarılı olduğunu ve 20 öğrencinin başarı belgesi almaya hak kazandığını belirten Yeniçeri, önümüzdeki günlerde yine bu mahallede yeni bir kurs açmak için çalışmalara başladıklarını söyledi. Yeniçeri, “Evlatlarımızın dinini Kur’an-ı Kerim’i öğrenmesi çok önemli. Eğer dinimizi öğrenmezsek suç; alır başını gider, şiddet alır başını gider, hırsızlık, arsızlık alır başını gider. Bütün bunların tek bir çaresi var: O da Kur’anı Kerim.” diye konuştu.

Programın devamında mahalle muhtarı Fikret Kantar ve Trakya Romen Dernekleri Federasyon Başkanı Fahrettin Savcı da birer konuşma yaparak, kursların düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ettiklerini belirttiler.

Konuşmaların ardından Başkan Özcan’ın kursa katılan öğrenciler için aldığı Kur’an-ı Kerimler dağıtıldı. Özcan ve Müftü Yeniçeri, kursa katılan ve başarılı olan 20 öğrenciye ellerini öptürdükten sonra öğrencileri tebrik edip hediye Kur’anı Kerimlerini verdiler.Son Güncelleme: 02.09.2013 01:12
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol