Belediye Meclisi 2017’nin ilk toplantısını yaptı

HABER MERKEZİ

Belediye Meclisi 2017’nin ilk toplantısını yaptı

HABER MERKEZİ

06 Ocak 2017 Cuma 00:01
Belediye Meclisi 2017’nin ilk toplantısını yaptı

 HABER MERKEZİ

Keşan Belediye Meclisi 2017 yılının ilk Belediye Meclis Toplantısı’nın dün yaptı.

Saat 17.00’de Keşan Belediyesi Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan’ın Tekirdağ’a gitmesi nedeniyle Meclis 1.Başkanvekili Ercan Ersoylu başkanlığında gerçekleştirilecek toplantıda meclis aşağıdaki gündem maddelerini görüşerek karara bağladı.

Yeşim Selimoğlu ve Mehmet Demirci’nin mazeretleri nedeniyle izinli sayıldıkları toplantının

1.  maddesinde 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 25.maddesi gereğince Denetim Komisyonu Üye Seçimi gerçekleştirildi.

Gizli oyla yapılan seçim sonucu Denetim Kurulu’na Ercan Ersoylu (15 oy), Nilüfer Erk Oğuz (15 oy), Nurgül Yıldırım (15 oy), Mehtap Perçin (7 oy) ve Murat Arhatır (7oy) ile seçildiler.

2.  Madde de Belediyenin Bando Ekibine yevmiye tespit edilmesi görüşüldü. Bu konuda Mali Hizmetlerden Sorumlu Başkanı Yardımcısı Feyzi Engin Meclise bilgi verdi. Daha sonra Bando Şefine 190 TL olan günlük yevmiye 210 TL ve bando elemanlarına ise 150 TL günlük yevmiye oybirliği ile kabul edildi. Bandonun ayda 5 gün çalışma yaptığı ve 5 gün üzerinden yevmiye aldığı da açıklandı.

3. Madde de yer alan Belediyede 657 sayılı yasaya tabi olarak çalışan Zabıta ve İtfaiye Personeline 2017 yılında aylık olarak verilecek fazla mesai ücretinin tespit edilmesi konusu görüşüldü ve 290 TL tavan fiyat oybirliği ile kabul edildi.

4. Madde de yer alan Belediyede halen geçici işçi pozisyonunda çalışan 3 personelin geçici işçi vizelerinin onaylanması da yapılan görüşmeler sonucu oybirliği ile kabul edildi.

5.  Madde de yer alan Belediyede sözleşmeli personel çalıştırılması ve ücretlerinin tespit edilmesi konusu da görüşülerek yapılan oylamada personele 3.73 zam yapılması oybirliği ile kabul edildi.

6. Maddede yer alan Keşan Belediyesi’ne Toplu Taşıma hatlarında kullanılmak üzere 6 adet araç alınması konusu da oybirliği ile kabul edildi.

7. Madde de yer alan Belediyenin elinde mevcut bulunan norm kadrolarda düzenleme yapılması ve bu kadrolar üzerinden yeni kadro ihdas edilmesi oybirliği ile kabul edildi.

8. Madde de yer alan İsmail Koçak’ın Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksinden Hisse Satış Talebi de oy birliği ile kabul edilerek, bu hissenin ihale ile satışına oybirliği ile karar verildi.

Bu maddenin ardından S.S.129 Nolu Paşayiğit Motorlu Taşıyıccılar Kooperatifi ve S.S. 99 Nolu İzzetiye Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’nin zam talebini içeren gündem dışı maddenin gündeme alınması görüşüldü.

Bu gündem dışı madde üzerine konuşan AK Parti Grup Başkanı Mustafa Serbes,  gündem dışı maddelerin meclis başlamadan önce gündeme eklenmesi gerektiğini belirtti.

Serbes’in bu konuşmasına cevap veren CHP Grup Başkanı Cengizhan Aktan da meclis devam ederken de gündem dışı maddelerin gelebileceğini ve bugüne kadar hep böyle bir  kanı oluştuğunu ama meclisin çalışma yönergesi içinde böyle bir maddenin bulunmadığını belirterek bu maddenin gündeme alınabileceğini belirtti.

Yapılan oylama ile madde AK Parti’nin red oyuna karşılık oy çokluğu ile gündeme alındı.

2. Madde de Şehit Polis Memuru Ahmet Can’ın babası İsmail Can’ın Ailesi için Mezar yeri talebinin meclisçe ele alınarak Can ailesine 8 adet mezar yeri tahsis edilmesi de oybirliği ile kabul edildi.

Gündem maddelerinin sona ermesinin ardından gündeme alınan Paşayiğit ve İzzetiye Kooperatifleri’nin zam maddesi görüşülerek AK Parti’nin red oyuna karşılık oy çokluğu ile kabul edildi.

Buna göre yeni fiyat tarifeleri şöyle oldu.

PAŞAYİĞİT

İndi Bindi: 2.00 TL

Keşan-Paşayiğit: 3.50 TL

Öğrenci : 2.50 TL

İZZETİYE

İndi-Bindi: 2.00 TL

Keşan-İzzetiye : 2.50 TL

Askeri Birlikler: 2.50 TL

Öğrenci: 1.50 TL

Keşan Belediye Meclisi Şubat ayı olağan toplantısını 9 Şubat 2017 Perşembe günü saat 17.00’de gerçekleştirecek.

Son Güncelleme: 05.01.2017 23:53
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol