Belediye Meclisi, Mayıs Ayı 2. oturumunu gerçekleştirdi

Kesin hesap raporu kabul edildi

Belediye Meclisi, Mayıs Ayı 2. oturumunu gerçekleştirdi

Kesin hesap raporu kabul edildi

11 Mayıs 2016 Çarşamba 09:22
Belediye Meclisi, Mayıs Ayı 2. oturumunu gerçekleştirdi
 Keşan Belediye Meclisi’nin Mayıs Ayı 2. Oturum Toplantısı, dün gerçekleştirildi.

Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan’ın izinli olması nedeniyle Meclis 1. Başkan Vekili Ercan Ersoylu’nun başkanlığında gerçekleştirilen, Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda yapılan ve saat 17.00’de başlayan toplantıda, CHP’li üyeler Bayram Şeker ve Şeref Uvacıklı AK Parti’li Tolga Saltık mazeretleri nedeniyle oybirliği ile izinli sayıldı.

Toplantıda Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilen Keşan Belediyesi 2015 Yılı Kesin Hesap Raporu görüşüldü.

Rapor Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Ender Mağden tarafından okundu.

Raporun okunmasının ardından CHP Grubu Sözcüsü Cengizhan Aktan, raporu uygun bulduklarını belirtirken AK Parti Sözcüsü Mustafa Serbes rapora muhalefet şerhi koyduklarını dile getirdi. MHP’li Üye Süleyman Eren ise gelir ve gider bütçesinin birbirine uyumlu bulduğunu aktardı ve raporu uygun bulduğunu dile getirdi.

Grupların açıklamalarından sonra Serbes’in eleştirileri üzerine söz alan Ersoylu, Trakya’da alt ve üstyapı konusunda büyük yatırımlar yapan Keşan Belediyesi’nin yatırım yaparken devletine karşı borçlandığını ifade etti. Ercan Ersoylu alacak takibi konusunda sıkıntı yaşadıklarını bunda en büyük etkenin genel iktidarın ülkedeki ekonomik sıkıntılara çözüm üretememesi olduğunu bildirdi.

Ercan Ersoylu, Keşan Belediyesi’nin alacak takibi konusunda Hukuk İşleri Müdürlüğü’nün gereken çalışmaları yürüttüğünü de anlattı. Ersoylu, halka hizmet etme mücadelelerin devam edeceğini bildirdi.

Rapor, AK Parti’nin şerhine karşı CHP ve MHP’li üyelerin oylarıyla, oy çokluğuyla kabul edildi.

Ercan Ersoylu, alınan kararların ilçeye hayırlı olması temennisinde bulundu ve verdikleri katkı nedeniyle Meclis üyelerine teşekkür etti.

Ersoylu, Haziran Meclis Toplantısı’nın 9 Haziran 2016 Perşembe günü saat 17.00’de toplanacağını açıklayarak toplantıyı kapattı. 

Son Güncelleme: 12.05.2016 10:29
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol