BelKoop ve Atakent sakinleri, kirlilikten şikayetçi

İL GENEL MECLİSİ ÜYELERİMİZ NEREDE?

BelKoop ve Atakent sakinleri, kirlilikten şikayetçi

İL GENEL MECLİSİ ÜYELERİMİZ NEREDE?

04 Temmuz 2014 Cuma 01:25
BelKoop ve Atakent sakinleri, kirlilikten şikayetçi
 Yeni Mahalle’de bulunan Belkoop ve Atakent sakinleri, Radyoling yolu kenarında oluşturulan atık alanından ve ağır tonajlı kamyonların ortaya çıkardığı tozdan şikayetçi olduklarını ifade ederek şunları dile getirdiler:

 “Biz yeni dönemde Belediye Başkanı Mehmet Özcan’dan hiç olmazsa bu yeni döneminde yolumuza sıcak asfalt yapmasını beklerken o evlerimizin hemen yanında kocaman bir çöplüğümüzün oluşmasına göz yumdu.  Hemen yakınlara kurulan Köylere Hizmet Götürme Birliği şantiyesi de bu çöp sorunumuzu bir kat arttırdı. Birliğe ait kamyonlar her geliş gidişlerinde bütün yaşam alanlarımız toz duman içinde kalıyor. Burada çevre sağlığı açısından bir facia işleniyor ama sesimizi duyacak bir yetkili bulamıyoruz.”

Keşan’ın ikinci büyük çöplüğü olarak nitelendirdikleri alanda inşaat molozlarının yanısıra her türlü evsel atıkların hatta yakın bölgedeki ahırlardan atılan hayvan pisliklerinin de bulunduğunu söyleyen vatandaşlar, “Baştan hafriyat alanı deniyordu ama artık Keşan Belediyesi’nin ikinci bir çöplüğü oldu burası. Tam bir toplum sağlığı tehdidi altındayız. Sorunumuzu defalarca basın ve makam ziyaretlerinde dile getirdik ve bazı sözler aldık ancak verilen vaatler sadece sözde kaldı” diye konuştular.

İL GENEL MECLİSİ ÜYELERİMİZ NEREDE?

Vatandaşlar,  Köylere Hizmet Götürme Birliği şantiyesi ne gelip giden ağır tonajlı kamyonların ortaya saçtığı toz için mutlaka bir çözüm bulunması gerektiğini de kaydederek, bu konuda Keşanlı il genel meclisi üyelerinin Edirne Valiliği nezdinde girişimlerde bulunmalarını istediklerini de söylediler ve“Bu yol mutlaka ama mutlaka asfaltlanmalı. Yoksa çoluk çocuk hepimiz burada hasta olup çıkacağız. Evlerimizden dışarı çıkamaz, balkonlarımıza çamaşır asamaz olduk.” şeklinde konuştular.

 

Son Güncelleme: 05.07.2014 03:48
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol