Bendis AVM 1. yılını kutluyor

İstekler Group Alışveriş Merkezleri A.Ş. Yöneticisi Aydın İstek, dün Bendis AVM yönetim kurulu ofisinde gerçekleştirdiği basın toplantısı ile Bendis AVM'nin, Keşan'a katkılarından bahsederken 1. yıl kutlamalarından söz etti.

Bendis AVM 1. yılını kutluyor

İstekler Group Alışveriş Merkezleri A.Ş. Yöneticisi Aydın İstek, dün Bendis AVM yönetim kurulu ofisinde gerçekleştirdiği basın toplantısı ile Bendis AVM'nin, Keşan'a katkılarından bahsederken 1. yıl kutlamalarından söz etti.

19 Ağustos 2017 Cumartesi 00:04
Bendis AVM 1. yılını kutluyor

AYŞİN SEÇİL GEZER

1. yıla özel bir çekiliş planladıklarını dile getiren İstek, yılbaşında gerçekleştirecekleri çekiliş ile ev, bilgisayar gibi hediyeler dağıtacaklarını söyledi. İstek, "Bildiğiniz üzere Bendis AVM'nin 1 yılını geride bıraktık. Yola çıkarken iddialı bir proje hazırlamak istemiştik. Toplumsal yorumlar oldu; Keşan için büyük, çok güzel şeklinde ama biz çok iyi bir istihdam yarattık Keşan'da. Keşan'ın bölge açısından bilinirliğini çok daha üst düzeye taşıdığımızı düşünüyoruz. İpsala, Malkara, Şarköy, Gelibolu gibi bölgelerden Bendis AVM'ye olan ziyaret sayısı ciddi oranda arttı. Çevreyolundan geçiş yapan insanlar, ciddi bir araç sayısı var; günde yaklaşık 10 bin 150 araç geçiyor buradan. Biz burayla alakalı da çok ciddi verim elde ettik. Yapmış olduğumuz çalışmaların içerisinde gösteriyor ki bizim müşteri kapasitemizin yaklaşık yüzde kırkları çevreyolundan geldi. Bu bizim için daha sevindirici bir durum çünkü burası transit bir yol geçişler var ve bu geçişlerden Keşan'a ekonomik anlamda bir veri elde edemiyordu. Bir kazanç elde edemiyordu. Alışveriş merkezinin konumu itibari ile Keşan ekonomisine yoldan geçiş noktasında ciddi bir girdi sağladık. Bunar bizim için çok önemli veriler. Bendis AVM ilk yılını; 19 Ağustos 2017 Cumartesi günü ve 20 Ağustos 2017 Pazar günü Cem Belevi, Oğuz Berkay Fidan, Banu Parlak konserleri ile kutluyor. İki gün gerçekleştireceğiz bu kutlama şenliklerini. Etkinlikler ücretsiz halk konseri şeklinde olacak. Bu çalışmaları aynı şekilde sürdürmeye devam ediyoruz. Keşan'ın en büyük inovasyon örneğini sergiledik bu bir yıl içerisinde. Bir yenilik kattık, olmayan bir çalışmayı çıkarttık ve bunu ekonomiye kazandırdık. Bütün Trakya'yı Bendis AVM'de ağırlamak için yola çıktık. Ciddi anlamda bir sirkülasyon oldu. Ayak sayısını çok ciddi anlamda arttırdık." dedi.

PROFESYONEL RUHLA YÖNETİYORUZ AMA AMATÖR HEYECANIMIZI KAYBETMİYORUZ

Bir yıl içerisinde gerçekleştirdikleri çalışmalar ile Bendis AVM'nin ismini Trakya Bölgesi'nde büyük oranda duyurduklarını belirten İstek, "Trakya Bölgesi'nde Bendis AVM'nin ismini duymayan çok az kişi kaldı. Biz bu çalışmayı, bir yıl içerisinde yapmış olduğumuz araştırmalarda da bilinirlik oranımız yüzde 63'e çıktı. AVM'nin profesyonel bir yönetim tarzında ilerlemesinden meydana geldi. Yapmış olduğumuz bütün çalışmaları; fizibilitelerle, ön araştırmalarla, AR-GE çalışmalarıyla gerçekleştiriyoruz. Profesyonel bir ruhla yönetiyoruz ama amatör heyecanımızı da kaybetmiyoruz. Amatör heyecanımızı kaybedersek başarıya ulaşamayız. Sayısal verilerimize de geçtiğimiz zaman aylık Bendis AVM'de yüzde 9 oranında bir artış oldu. Yıl içerisinde sürekli artış gösterdi. Her ay yüzde 8.7, 9.3 civarlarında bir artış gösterdi. Bendis AVM'nin bir yıl içerisinde öne çıkan olayları, sosyal etkinlikler anlamında oldu. Yapmış olduğumuz sosyal ve kültürel anlamda çalışmalar, bütün etkinlikler hız kesmeden devam etti. AVM; temiz, güvenli ve bakımlı olması yönünde dikkatlerden kaçmıyor. Buradaki hassasiyetimiz de gelen müşterilerimize gösterdiğimiz ilgi ve saygıdan dolayı. Sahillerden ve Yunanistan'dan ciddi anlamda misafir alıyor. Bu da yaklaşık toplam ciromuzun yüzde 38'lerine dayanan bir veri ortaya çıkarıyor. Biz bundan sonraki süreç içerisinde de yapmış olduğumuz yeni iş yerleri ile gerek kiracılarımızla, gerek kendi açmış olduğumuz işletmelerle olmayanı Keşan'a getirme mücadelesindeyiz. Yeni bir otel çalışmamız var bu kış bu çalışmayı da gerçekleştireceğiz. Sinemalar ile ilgili ciddi bir çalışmamız var. Aynı şekilde bölgeye hizmet ediyoruz. Paintball ile ilgili bir çalışmamız var. İnşallah bundan sonraki yıllarda da Bendis AVM, başarı grafiğini ilk yıl olduğu gibi önümüzdeki yıllarda da arttırmaya devam eder. Bizler de hem istihdama katmış olduğumuz değer ile hem KDV üretimi ile hem de Keşan'ın bilinirliğini sağlamakla daha da keyifli günler yaşarız. Hep beraber daha nice yıllara diyebiliriz." şeklinde konuştu.

Google Play Store’dan Medya Keşan uygulamasını indirmek için BURAYA TIKLAYINIZ

Apple Store’dan Medya Keşan uygulamasını indirmek için BURAYA TIKLAYINIZ

Facebook sayfamız için BURAYA TIKLAYINIZ

Twitter için BURAYA TIKLAYINIZ

Instagram için BURAYA TIKLAYINIZ

Google plus için BURAYA TIKLAYINIZ

Youtube Kanalımız için BURAYA TIKLAYINIZ

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol