Bir Başbakan iki Erdoğan (Video Haber)

Bülent Saylam

Bir Başbakan iki Erdoğan (Video Haber)

Bülent Saylam

08 Ocak 2014 Çarşamba 10:03
Bir Başbakan iki Erdoğan  (Video Haber)
 Bir Başbakan iki Erdoğan

(Video Haber)

 

Geçen hafta sosyal paylaşım sitelerinde bir video çok seyredilir, çok paylaşılır ve adından çok söz edilir oldu. Youtube’da yayınlanan bu videonun adı “Bir Başbakan, iki Erdoğan” idi. Çeşitli yıllara ait çeşitli konuların video-kolaj şeklinde hazırlandığı videoda Başbakan Erdoğan’a ait görüntüler kullanılmış. Başbakan Erdoğan’a ait görüntülerin deşifresiyle yorumsuz olarak sizleri baş başa bırakıyorum bakalım hangi Erdoğan size daha yakın? Recep ErdoğanTayyip Erdoğan mı?

 

Not: Bu video daha önce youtube’dan şikayet üzerine kaldırılmış fakat yeniden yayına konulmuş ve videonun giriş bölümünde şu açıklamalara yer verilmiş:

“Bu video herhangi bir küfür, hakaret, aşağılama veya cinsel içerik barındırmamakla beraber Sayın Başbakan’ımızın konuşmalarını içermektedir. Buna rağmen neden yasaklandığını anlayamadığımızdan dolayı tekrardan yayınlıyoruz. İyi seyirler…”

Seyretmek isteyenler şu linkten ulaşabilirler: http://www.youtube.com/watch?v=H07y6R9rC2c


 

TEK DİL TARTIŞMASI

Aralık 2010

Recep Erdoğan: Değerli arkadaşlarım, benim milletimin dili tektir. Bu Türk milleti.

Mayıs 2011

Tayyip Erdoğan: Ben ne tek dil dedim ne tek din dedim hiçbir yerde benim böyle bir ifadem yok.  Çünkü bunlar yalan makinesi.

Mayıs 2012

Tayyip Erdoğan: Tek din dedim. Dil değil din, din. Tek din.

 

BEDELLİ ASKERLİK

Mart 2011

Recep Erdoğan: Şahsen böyle bir sorumluluğun altına Tayyip Erdoğan olarak giremem. Çünkü parası olan var, parası olmayan var, parası olan bastıracak parayı askerlikten kurtulacak, eee parası olmayan da gidecek askerlik yapacak. Kimlerle görüştüysem ben kenar köşedeki izbe yerlerdeki vatandaşım onlar hiç bu işe sıcak bakmıyor. E biz yola çıkarken kimsesizlerin kimi olarak çıktık. Sessiz yığınların sesi olarak çıktık o zaman sormamız lazım ona göre de adımımızı atmamız lazım.

Kasım 2011

Tayyip Erdoğan: Bedelli askerlik yasa tasarısının ayrıntılarına girmeden önce şu hususu da vurgulamak durumundayım. Heyecanlanıyorsunuz biliyorum (sesler alkışlar)

Kasım 2011

Tayyip Erdoğan: Şu anda çalışmalarımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Şöyle bu hafta içinde olmasa bile önümüzdeki hafta bu işi tamamlayıp hemen adımı atacağız ve bedelli askerlik ile ilgili inşallah yasayı çıkarmış olacağız.

 

NATO’NUN LİBYA’YA MÜDAHALESİ

Şubat 2011

Recep Erdoğan: NATO Libya’ya müdahale etmeli midir? Böyle saçmalık olabilir mi ya! NATO’nun ne işi var Libya’da.

Mart 2011

Tayyip Erdoğan: NATO Libya’nın Libyalılara ait olduğunu tespit ve tescil için oraya girmelidir.

 

FÜZE KALKANINDA KOMUTA KİMDE?

Kasım 2010

Recep Erdoğan: Topraklarımızın genelinde böyle bir şey düşünülüyorsa zaten bu kesinlikle bize verilmeli aksi takdirde böyle bir şeyin kabulü mümkün değil.

Kasım 2010

Tayyip Erdoğan: Buranın komuta sisteminin tamamıyla NATO’da olması gerektiğini söyledik.

 

EGEMENLİK KİMİN?

1994

Recep Erdoğan: “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir”, bak, yalan! Koskoca bir yalan!

Eylül 2010

Tayyip Erdoğan: Çünkü “kayıtsız şartsız egemenlik milletindir”, bunun tartışması olur mu?

 

TEPKİN PERES’E Mİ? MODERATÖRE Mİ?

 

Ocak 2009

Recep Erdoğan: Van minüt, van minüt, olmaz, van minüt. Sayın Peres, benden yaşlısın, sesin çok yüksek çıkıyor, biliyorum ki sesinin bu kadar çok yüksek çıkması bir suçluluk psikolojisinin gereğidir. Benim sesim bu kadar yüksek çıkmayacak bunu da böyle bilesin. Öldürmeye gelince siz öldürmeyi çok iyi bilirsiniz. Plajlardaki çocukları nasıl öldürdüğünüzü, nasıl vurduğunuzu çok iyi biliyorum.

Ocak 2009

Tayyip Erdoğan: Herhangi bir şekilde ne İsrail halkını ne Cumhurbaşkanı Peres’i ne de Musevi halkını hedef aldım. Benim tabiî ki burada tavrım Moderatöre olmuştur. Toplantı Moderatörüne karşı bir tepki ortaya koydum.

 

BİR AMERİKA PROJESİ “BOP”

Ağustos 2009

Recep Erdoğan: Ellerine bir kâğıt almış dolaşıyorlar. Avrupa şey, Amerika’nın bir projesi diyorlar. Bunu ispat ederlerse biz her şeye varız. Ama ispat edemezlerse alçaktırlar namussuzdurlar. Bu kadar açık konuşuyorum. Bu kadar ağır konuşuyorum.

Mart 2006

Tayyip Erdoğan: Türkiye’nin Ortadoğu’da bir görevi var. Nedir o görev? Biz geniş Ortadoğu ve Kuzey Afrika Projesi’nin eş başkanlarından bir tanesiyiz.

Şubat 2004

Tayyip Erdoğan: Özellikle Diyarbakır’a çok farklı bakıyorum. Yani, Diyarbakır’ı istiyorum ki şu anda yani, Amerika’nın da hani düşündüğü Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) var ya, genişletilmiş Ortadoğu yani, bu proje içerisinde Diyarbakır bir yıldız olabilir, bir merkez olabilir.

 

KÜRT SORUNU MU TERÖR SORUNU MU?

Temmuz 2009

Recep Erdoğan: Buna ister Kürt sorunu deyin ister Güneydoğu sorunu deyin ister Doğu sorunu deyin isterse son olarak yine adlandırdığımız Kürt açılımı diyelim, ne dersek diyelim bunun üzerinde bir çalışmayı başlattık.

Ocak 2013

Tayyip Erdoğan: Tutturmuşlar bir şey Kürt sorunu, ben Kürt Sorunu diye bir şey tanımıyorum.

 

AB’YE ALACAKLAR MI?

1994

Recep Erdoğan: Avrupa Topluluğu, ona zaten girmeyeceğiz. Ya nasıl diyorsun ya giriyorlar işte! Yok, merak etmeyin almayacaklar. Ben keramet ehli filan değilim ama haber veriyorum size almayacaklar ama işin hakikatini bilmek lazım Avrupa Topluluğu Hıristiyan Katolik Devletler Birliğidir.

Aralık 2004

16-17 Aralık 2004 AB Devlet ve Hükümet Başkanları Konseyi Brüksel Zirvesi'nde (16-17 Aralık 2004), Türkiye ile tam üyelik müzakerelerine 3 Ekim 2005'de başlanması kararı alındı.

İmza görüntüleri.

Eylül 2006

Tayyip Erdoğan: Avrupa Birliğine katılım sürecinde şimdiye kadar Meclisimizin yoğun çalışmalarıyla birçok düzenleme gerçekleştirilmiştir.

 

ŞEREFSİZLİK YAFTASI

Ağustos 2010

Recep Erdoğan: AK Parti, AK Parti Hükümeti hiçbir terör örgütüyle masaya oturmaz, müzakere yapmaz. Terör örgütüyle hiçbir zaman masaya oturmadık hiçbir zaman da oturmayacağız.

Aralık 2012

Tayyip Erdoğan: Ada ile görüşme yaptırırız. Kimlerle işte bu işlerle görevli olan elemanlarımız vasıtasıyla.

Gazeteci: Şu sıralarda yaptırıyor musunuz halen var mı bir görüşme?

Tayyip Erdoğan: Halen var tabii. İmralı’yla ilgili görüşmeler yine olabilir.

 

MÜCADELE Mİ MÜZAKERE Mİ?

Eylül 2012

Recep Tayyip: Şimdi, terör ile kim iç içe bu önemli, yani terör ile iç içe olan ile neyi konuşacağım. Teröristle yanak yanağa olan onunla sarmaş dolaş olan bir eş başkanla nasıl olacak da ben konuşacağım. Ben bununla konuştuğum zaman bu ülkedeki şehit anneleri az önce söylüyorsunuz değil mi analar ağlamasın peki bu ağlayan analar bir başbakan olarak beni onlarla böyle masada gördüğü zaman onlar ne der? Kusura bakmayın ben bir tane şehit annesinin gözyaşını bunların hiçbirine değişemem.

Şubat 2013

Tayyip Erdoğan: Burada hepsi farklı farklı görüştüğünüzde dedikleri şey şu: “İmralı ne derse biz onu yaparız”. Şu anda İmralı beklentilerimize cevap verecek noktaya doğru bir defa adımlarını atıyor. 

Son Güncelleme: 08.01.2014 10:42
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol