Bir günde 3 bin araç, 15 bin pasaport kontrolü yapıldı

İpsala Gümrüğü’nde 15 kilometrelik gurbetçi kuyruğu…

Bir günde 3 bin araç, 15 bin pasaport kontrolü yapıldı

İpsala Gümrüğü’nde 15 kilometrelik gurbetçi kuyruğu…

30 Ağustos 2013 Cuma 11:58
Bir günde 3 bin araç, 15 bin pasaport kontrolü yapıldı
 Ömer ÇAKICI

Yurtdışından gelip Türkiye’de yıllık izinlerini kullanan gurbetçilerin, aynı tarihlerde çıkış yapmaları üzerine İpsala Gümrüğü’nde 15 kilometrelik araç kuyruğu oluştu.

Gurbetçilerin pazartesi günü işbaşı yapacak olmaları nedeniyle gümrük kapılarından izdiham yaşandı. Aynı yoğunluğun Kapıkule ve Hamzabeyli Sınır kapılarında da olduğu öğrenildi.

Sabahın erken saatlerinde yurtdışına çıkmak üzere İpsala Gümrüğü’ne gelen gurbetçiler, çoluk çocuk 40 dereceye yaklaşan sıcağın altında saatlerce beklemek zorunda kaldı.

İpsala Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz, gurbetçilerin yanına gelerek, sıkıntılarını dinledi. Gürbüz, seyyar tuvalet ve su ihtiyaçlarının giderilmesi için belediyenin de yardımcı olacağını söyledi.

15 kilometrelik kuyrukta bekleyen gurbetçilerin bazıları yol kenarına yatıp uyurken, bazıları da çay demleyerek zamanlarını geçirmeye çalıştı.

Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’ne bağlı İpsala Sınır Kapısı Gümrük Muhafaza Kaçakçılık İstihbarat Müdürü Cemalettin Altuk, “Sıkıntı, işçilerin aynı günde çıkış yapmasından kaynaklandı. 5 tane peronumuz sürekli çalışıyor. Yunan tarafında da biraz sıkıntı var. Bir günde 3 bin araç geçmiş, 15 bin pasaport kontrolü yapılmıştır. Çalışmalarımız hızla devam ediyor. Sanırım bir iki gün içinde normale döneriz.” dedi.

 

Son Güncelleme: 30.08.2013 11:09
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol