Bircan: “Mücadelenin adı Mecidiye”

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili ve TBMM Çevre Komisyonu Üyesi Erdin Bircan, Mecidiye mücadelesinin örnek olması gerektiğini, dün yaptığı yazılı açıklamada kaydetti.

Bircan: “Mücadelenin adı Mecidiye”

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili ve TBMM Çevre Komisyonu Üyesi Erdin Bircan, Mecidiye mücadelesinin örnek olması gerektiğini, dün yaptığı yazılı açıklamada kaydetti.

08 Eylül 2017 Cuma 00:58
Bircan: “Mücadelenin adı Mecidiye”

HABER MERKEZİ

Bircan, ülkemizdeki doğa katliamlarının en önemli sebeplerinden olan taş ocakları konusunda Mecidiye mücadelesinin diğer tüm bölgelerde de örnek alınması gerektiğini söyleyerek, “Mecidiye’ye artık taş ocağı ruhsatı verilmeyecekse bu mücadelemize destek olan tüm yurttaşlarımız sayesindedir” dedi. CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan’ın, milletvekili olmadan önce başlattığı Mecidiye taş ocakları mücadelesi, konunun sürekli takibi, yapılan eylemler, kamuoyunun sürekli bilgilendirilmesi, Meclis’te gündeme getirilmesi, TBMM Çevre Komisyonunu ve Orman Bakanına sorunun sürekli aktarılması ile çözüme ulaştı. Mecidiye taş ocakları konusunda yapılan mücadelenin tüm Türkiye’ye örnek olduğunun altını çizen Bircan, “Orman ve Su İşleri Bakanının artık Mecidiye’de taş ocağına kesinlikle izin vermeyeceğiz açıklaması sonrasında yurdumuzun dört bir yanından telefonlar aldım. Doğa harikası alanlara taş ocağı açılmak istenen Mecidiyemiz gibi ülkemizde bir sürü yer var. Bu alanlarda mücadele eden yurttaşlarımızın teşekkür telefonları beni çok mutlu etti. Mecidiye mücadelesi ülkemizin diğer tüm taş ocağı sorunu yaşayan yerlerindeki yurttaşlarımız için örnek oldu” diye konuştu.

MÜCADELEMİZ BİTMEDİ

Çalışmalarının sonuç verdiğini dile getiren Bircan, “Gerek Bakan, gerek bakanlık bürokratları, gerekse Çevre Komisyonu Başkan ve üyeleri ile her fırsatta görüşerek Mecidiye’ye taş ocağı açmanın nasıl bir doğa ihaneti olduğunu anlattım. Meclis konuşmalarımın ve çalışmalarımın en önemli maddelerinden biri hep Mecidiye oldu. Kamuoyu yaratmak için Mecidiye ile ilgili bir çok çalışma yaptık. Halkımızla eylemler yaptık. Ama en önemlisi konunun takibini hiç bırakmadık. Sayın Bakan beni gördüğünde yine mi Mecidiye diyordu. Ben de bu sorun çözülene kadar Mecidiye diyordum. Çalışmalarımız sonuç verdi. Bakanlık Mecidiye’ye bundan sonra taş ocağı ruhsatı verilmeyeceğini açıkladı. Mücadelemiz bitmedi. Açık ocağın kapanması ve çevreye verdiği zararın giderilmesi için mücadelemiz sürecek” açıklamasında bulundu.

Google Play Store’dan Medya Keşan uygulamasını indirmek için BURAYA TIKLAYINIZ

Apple Store’dan Medya Keşan uygulamasını indirmek için BURAYA TIKLAYINIZ

Facebook sayfamız için BURAYA TIKLAYINIZ

Twitter için BURAYA TIKLAYINIZ

Instagram için BURAYA TIKLAYINIZ

Google plus için BURAYA TIKLAYINIZ

Youtube Kanalımız için BURAYA TIKLAYINIZ

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol