Boyalık, Gaytancıoğlu’nu eleştirdi

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık, yaptığı açıklamada, 1 Aralık 2017 (dün) yerel basında yer alan CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu’nun;“Neyin peşindesiniz, neyin intikamı bu?” başlıklı eleştirilerine cevap verdi.

Boyalık, Gaytancıoğlu’nu eleştirdi

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık, yaptığı açıklamada, 1 Aralık 2017 (dün) yerel basında yer alan CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu’nun;“Neyin peşindesiniz, neyin intikamı bu?” başlıklı eleştirilerine cevap verdi.

02 Aralık 2017 Cumartesi 11:28
Boyalık, Gaytancıoğlu’nu eleştirdi

AYŞİN SEÇİL GEZER

Boyalık, CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu’nun Rehber Öğretmenler ile Gaytancıoğlu, bilmeden, araştırmadan önüne sol ideolojide bir sendikadan gelen metni, hiçbir değişiklik yapmadan gazeteye göndermiştir. Gaytancıoğlu, siyasi başarısızlıklarını genel başkanını örnek alarak, iftira atarak, karalayarak, işin aslını öğrenmeden konuşmaya devam etmektedir. Ama esas bizleri üzen, akademisyen birinin geçmişini unutmasıdır. Lisans mezunu olmayan, alana bakılmadan ve pedogojik formasyon almayan kişiler kendilerinin iktidar olduğu dönemlerde atanmıştır. Ama Gaytancıoğlu gibi aynı zamanda akademisyen olan bir kişinin, AK Parti dönemindeki öğretmen atamalarının; liyakata ve alanında lisans eğitimi, pedagojik formasyona göre yapıldığını bilmemesi gerçekten çok üzücüdür. 10 Kasım 2017 tarihine yapılan değişikliği, kendisi de anlamamıştır. Zaten anlamasını da beklemiyoruz. Yapılan değişiklikte, rehber öğretmenlere ilave özlük hakları verilmiştir. Nöbet ücreti, sınav ücreti almaları sağlanmıştır. Rehber öğretmenler okulda en ağır yükü taşımakta ve taşımaya devam etmektedir. Öğrenci-okul-aile arasındaki ilişki, onlar sayesinde sağlıklı tutulmaktadır. Değişiklik ile öğretmenlerin görevlerinde herhangi bir değişiklik yoktur. Ama Gaytancıoğlu her zamanki gibi, bu değişikliği de cemaat ve vakıflara bağlamış. Hiç alakası olmayan, yalan yanlış bilgilerle değerli Keşan halkını bilgilendirmeye ve genel başkanı gibi tepeden kendisine verilen algı operasyonu görevini yerine getirmektedir.” şeklinde konuştu.

KALİTE VE STANDART AK PARTİ DÖNEMİNDE GELDİ

AK Parti döneminde, öğretmenlerin rahat çalışma şartlarına sahip olduğunun altını çizen Boyalık, şunları söyledi: “Gaytancıoğlu şunu iyi bilmelidir. AK Parti döneminde tüm öğretmenler en rahat, özgür ve verimli çalışma şartlarına sahip oldu. Yapılan tüm değişiklikler öğretmen ve memurların şartlarını daha iyiye getirmek içindir. Ama onlar inançlı ve inancını yaşayan öğretmenlerin rehber öğretmenlik yapmasını sindirememektedir. Gaytancıoğlu, tüm değişiklikleri kendi sığ kafa yapısı, ideolojik düşüncesine ve genel başkanına gelen üst akıl merkezinden emirler doğrultusunda anlamaktadır. Aslında kavrayamadıkları ve istemedikleri, bizlerin tüm öğretmenlere değer vermesidir. Onların düşüncesi ise sadece kendi düşüncesindeki öğretmenlere değer vermektir. Başörtülü öğretmenlere neler çektirdiklerini tüm halkımız biliyor. Alanı dışında öğretmenlik okumayan binlerce insanı öğretmen olarak atadılar. Şimdi ise tüm devlet kurumlarında kalite ve standart AK Parti döneminde geldi. Halk bunu gördü ve bizleri hep iktidarda tuttu. Sizlerin zoruna giden değişiklikler değil, aslında AK Parti iktidarının, hükümetinin mükemmel çalışması, halkımıza güven vermesi ve sizlerin sürekli muhalefette olmanızdır. Bilmeden, araştırmadan, ideolojik eleştiri yaparak AK Parti’yi ve hizmetlerini izlemeye devam edin. Ama az da olsa saygı gösterin.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol