Boyalık, parkomat uygulamasını eleştirdi

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık, dün yaptığı açıklamada gündemi değerlendirirken bazı caddelerde uygulanacak olan parkomat uygulamasını eleştirdi.

Boyalık, parkomat uygulamasını eleştirdi

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık, dün yaptığı açıklamada gündemi değerlendirirken bazı caddelerde uygulanacak olan parkomat uygulamasını eleştirdi.

29 Kasım 2017 Çarşamba 00:00
Boyalık, parkomat uygulamasını eleştirdi

AYŞİN SEÇİL GEZER

Açıklamasına geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği Bulgaristan ziyareti hakkında konuşarak başlayan Boyalık, “Tarım Bakanımız Ahmet Eşref Fakıbaba’nın burada bir programı vardı. Bulgaristan Tarım Bakanı Rumen Porojanov’ın da katıldığı Bulgaristan-Türkiye Tarım İş Forumu adı altında yapılan programda bizler de kültürlerimizin aynı olduğu insanlarla bir araya geldik. Kültürlerimiz, Yunan ve Bulgar halkıyla neredeyse aynı. Aynı coğrafyada yaşıyoruz, komşuluk yapıyoruz. Her iki ülkenin de vurguladığı şey şuydu;  komşularımızla iyi diyaloglar kuralım, ticaret yapalım, iş birliği içerisinde olalım. Gerek hayvancılık, gerek tarım, gerekse inşaat sektöründe bu tip görüşmeler artabilir. Biz siyasi ayak olarak oradaydık. İş adamlarımız da ordaydı. Bakan yardımcıları, bürokrasi, Tarım İl Müdürleri, ilçe müdürleri, milletvekilleri hepsi bir kaynaşma içerisinde oldu. Bunun artıları Türkiye ve Bulgaristan’a zaman içerisinde olacak. Bakanımızla Keşan Organize Sanayii Bölgesini yine konuştuk. Konuyu tekrar gündeme getirdik. Meradan çıkma konusundaki sıkıntımız hala sürüyor. Kendisinden randevu talep ettik. Olumsuz değil, ama net bir şey de yok. Bu konuyla ilgili Bakanımızla tekrar görüşeceğiz. Bizim bölgemizde Organize Sanayi Bölgesine ihtiyaç var. Kaymakamımız, Ticaret Odası ve Ticaret Borsası başkanlarımız da oradaydı. Hepimizin isteği Keşan’a bu hizmeti kazandırmaktır. Ortak akıl budur. Verimli bir iş birliği toplantısıydı. Her iki tarafa da bir ivme kazandıracağına inanıyorum.” dedi.

KEŞAN ESNAFININ BU PARKLARA İHTİYACI VAR

Öte yandan Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan’ın parkomatlarla ile ilgili yaptığı açıklamaları eleştiren Hüseyin Boyalık“Mehmet Özcan parkomatlarla ilgili ‘Amacımız gelir kaydetmek değil, amacımız trafiği düzenlemek’ demiş. Bu iş Keşan esnafına, Keşan’ın ticaretine zarar verir. Bir tarafta Bulgaristan’la Türkiye arasındaki ticareti geliştirmek için bakanlar birbirlerini ziyaret ediyor. Bir ortak akıl oluşturmaya çalışıyor. Bir tarafta da Keşan Belediyesi ‘Ben yaptım, oldu’ mantığıyla hareket ediyor. Bu iş böyle olmaz. Bu fiyatlar belirlenirken esnafla görüşülmedi. Maalesef ki çarşımızda bir park alanı yok. Keşan Belediyesi’nin yeni yaptığı otopark var, ama otoparka giriş-çıkış dünya para. Amaç para kazanmak değilse belediyenin otoparkı niye pahalı? Keşan esnafının bu parklara ihtiyacı var. Tabii trafiği aksatacak şekilde park eden araçlara cezai işlem uygulansın. Ama diğer taraftan da buraya halkın park etmesi lazım ki alışverişini yapıp, gitsin. Ticaret olmazsa, alışveriş olmazsa Keşan’da hayat durur. Keşan bir ticaret merkezi. Bu uygulamanın Keşan’a fayda getireceğine inanmıyorum. Trafiği rahatlatmak adına bir sürü caddeyi trafiğe kapattılar, 1 ay bile dayanamadan tekrar açtılar. Çünkü yanlış bir uygulamaydı. Bu da yanlış bir uygulama.  Bu işlerin daha mantıklı ve ortak akılla yapılması gerektiğini düşünüyorum. Belediye otopark işgaliye parası alırken bunları düşünmeliydi. Her evin altında otopark olma zorunluluğu var ama otoparkı yapan kimse yok. Yapan müteahhitlerde sorun var, belediyede zaten büyük sorun var. İşgaliye parası alacağına müteahhitlerin bodrum katından daire çıkarmak yerine otopark yapması gerektiğini söylesin. Bu konuda dirayet gösterse otopark sıkıntısı kalmaz. Yapılmış otoparklar da var ama giriş-çıkışı uygun değil. Keşan’daki evlerin altındaki otoparkların hiçbirinin su gideri yok. Keşan’da otopark kültürü gelişmedi. Belediyenin bu konuda büyük kabahati var. AK Parti olarak Keşan Belediyesi’nin başına geldiğimiz gün ne otopark sıkıntısı kalır, ne kaldırım sıkıntısı kalır, ne yol sıkıntısı kalır, ne huzur evi sıkıntısı kalır. Bizim Keşan Belediyesi gibi ‘Paramız yok mantığımız olamaz’ ‘Keyfi olarak yapmıyoruz’ mantığımız olamaz. Bu insanlara hizmet etmenin yolunu buluruz. İktisat yapmayı da biliriz. Parayı çar çur etmek yerine Keşan halkının menfaatine kullanırız. Bugün aynı işi Keşan Belediyesi düzgün bir şekilde yapsa 2 yıl içerisinde Keşan yaşanabilir bir şehir haline gelir. Şu an yaşanamaz halde. Keşan’a zaman harcamaları lazım.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol