Boyalık: “Suriyeli vatandaşların tek umudu Türkiye”

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık, geçtiğimiz günlerde Keşan’dan işadamları ve hayırseverlerin desteğiyle toplanan, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Suriye'nin Afrin bölgesinde yürütülen 'Zeytin Dalı Harekatı'nda mücadele eden Mehmetçiğe ulaştırılmak üzere 2 TIR gıda malzemesini teslim ettiklerini söyledi.

Boyalık: “Suriyeli vatandaşların tek umudu Türkiye”

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık, geçtiğimiz günlerde Keşan’dan işadamları ve hayırseverlerin desteğiyle toplanan, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Suriye'nin Afrin bölgesinde yürütülen 'Zeytin Dalı Harekatı'nda mücadele eden Mehmetçiğe ulaştırılmak üzere 2 TIR gıda malzemesini teslim ettiklerini söyledi.

12 Mart 2018 Pazartesi 10:56
Boyalık: “Suriyeli vatandaşların tek umudu Türkiye”

AYŞİN SEÇİL GEZER

Suriye sınırında askeri birlikleri ziyaret ettiklerini ifade eden Boyalık, geçirdikleri zamanı şu şekilde anlattı: “Keşanlı işadamlarımızın ve vatandaşlarımızın Afrin’de savaşan askerlerimize destek amacıyla bir TIR olarak yola çıktığımız durum 2 TIR haline geldi. Keşan Halkının askere karşı duyarlılığını bir defa daha gördük. Cumhuriyet Meydanı’nda TIR’ların dolum esnasında yaşadığımız çok güzel anılar var. Bunlardan bir tanesi; orada yaşlı bir annemizin gelip bir atkı ile bir bereyi askere göndermesi ki daha önce giyim eşyası göndermiştik ama kendisi bana verdi bunu mutlaka bir askerimize ver diye. Yine bir çocuğun harçlığımla aldım bunu oradaki asker amcalara verir misin diye verdiği bir çikolata vardı. Bir tane askere veremedik, verdiğimiz her asker çikolatayı elden ele dolaştırdı, o çikolatadan birlikte bulunan tüm askerler tattı desem yeridir. Orada 5 ton un gönderen de vardı, 1 kilogram un gönderen de vardı. Neticesinde bu yardımın büyüğü küçüğü olmaz. Ben bütün Keşan Halkına duyarlılığından dolayı teşekkür ediyorum. Bu erzakları aldık, TIR’ların başında bir gençlik kollarımızdan birde yönetim kurulumuzdan bir arkadaşımız Hatay Reyhanlı’ya kadar TIR’lar ile beraber gitti. Bizlerde 3 yönetim kurulu arkadaşımızla beraber Reyhanlı’ya vardık. Cilvegözü Sınır Kapısı’nda daha önceden hacca giden insanlar için yapılmış konaklama alanında, askeri birliklerin konuşlandığı noktada komutanlarımıza teslim ettik. Bu konaklama tesisleri Reyhanlı Belediyesi’ne aitmiş, oradaki yapıları her şeyi Reyhanlı Belediyesi askerin emrine tahsis etmiş.”

ASKERİN MORALE İHTİYACI VAR

Ali İhsan Çuhacı İlkokulu’nda eğitim gören öğrencilerin Afrin’de görev yapan askerlere yazdıkları mektupları ulaştırdıklarını kaydeden Hüseyin Boyalık, “Buradan giderken Ali İhsan Çuhacı İlkokulu’nun bize verdiği mektuplar vardı. Onları götürdük askerlerimize verdik. Türkiye’nin her tarafından orada savaşan askerlerimize mektup gidiyormuş. Bu mektuplar askerin kumanyasının içine konup, kumanya o şekilde dağıtılıyormuş. Devletimiz askerine bakar da o askerin morale ihtiyacı var. Oraya bizim gitmemiz; hemşerilerimizin, Keşanlıların, Edirneli, tüm askerlerin gözleri parladı. Askerin gözündeki mutluluğu görmek bizi de mutlu etti.” şeklinde konuştu.

BİR KİŞİ REYHANLI’YI TERK ETMEMİŞ

Suriye Halkının tek umudunun Türkiye olduğunun altını çizen Boyalık, sözlerini şöyle sürdürdü: “Orada Suriyeli vatandaşlar ile konuşma fırsatı bulduk. Suriyeli vatandaşların tek umudu Türkiye. Bir an önce Türkiye oradaki teröristleri temizlesin, memleketlerine gitsin diye canla bekliyorlar. Hiçbir tanesi o birliklerden ayrılmıyor. Türkiye’nin yaptığı iyiliği de hiçbir zaman unutacaklarını düşünmüyorum. Türkiye diyince, Recep Tayyip Erdoğan diyince insanların gözü parlıyor. Orada bir şey daha gördük, Reyhanlı İlçesinin içerisine 52 tane bomba düşmüş. 52 tane bomba düşmesine rağmen bir kişi Reyhanlı’yı terk etmemiş. 16 yaşında bir kızımız roket saldırısı sonucu şehit oldu, okulunda anma programına katıldık. Ailesine de taziye dileklerine gittik. Ailesi hala aynı evde yaşıyor. Hala Reyhanlı’yı terk etmemişler. Vatan sevgisi budur. Toprak sevgisi budur. Reyhanlı’ya 52 tane bomba düşüyor, Allah kuruyor ki çok az şehidimiz ve yaralımız var. Kimse Reyhanlı’yı terk etmiyor çünkü bayrak, vatan sevgisi var ve her şeyden önce de devletlerine güveniyorlar. Şu anda Suriye Halkı bize güveniyor. Türk Halkı her zaman için yardıma hazır olmalıyız, Suriyelilerin bizden gidecek yardımlara ihtiyacı var.  Bu para anlamında, gıda anlamında değil huzur anlamında. Suriye’de savaş olan yerde, zulüm olan yerde huzur ve namusun korunması mümkün değil, Türkiye şu anda o coğrafyada bu görevini yerine getiriyor.”

KAFKASLAR’DAN BALKANLAR’A HERKES BURADA OLDUĞU SÜRECE SIRTIMIZ YERE GELMEZ

Keşan Halkının Mehmetçiğin yanında olduğunu ifade eden Hüseyin Boyalık, “Hassa İlçesine gittik. Sıcak çarpışmaların olduğu yerden bir tanesi, orada habercilerin durduğu noktada ilginç bir anı yaşadık. Kaymakam Bey, Hassa İlçe Başkanımız, Hassa Belediye Başkanımız, Meclis üyelerimiz bizi karşıladılar. Habercilerin olduğu yüksek bir tepeden Suriye’yi, savaşın olduğu yeri görüyorduk. Artvin’den bir gurup vardı. Edirne’den geldiğimizi söyledik. Ben orada bir şey dedim; Kafkaslar’dan Balkanlar’a herkes burada olduğu sürece, herkes bu işe ehemmiyet verdiği müddetçe bizim sırtımız yere gelmez. Biz Balkanlar’dan gittik, onlar Kafkaslar’dan gelmiş. Bizim buradan götürdüğümüz erzaklar, her şey sembolik asıl mesele o askerin yanında olduğunu göstermektir. Bugün yaptığımız organizasyonu adı aslında şudur; Keşan Afrin’de. Oraya Keşan’dan 1 kişi de gitse birdir, bütün Keşan’da gitse birdir. Keşan, askerimizin yanında olduğunu, hükümetimizin, devletimizin yanında olduğunu gösterdi.” dedi.  

ALLAH BİZE KAYIP VERDİRMESİN

Boyalık, açıklamasını şu sözlerle sonlandırdı: “Cinderes’e geçtik. Cinderes’in karşısında Türkiye topraklarında bir tepe var, oradan çarpışma çok rahat gözüküyor. Haberciler orada bekliyorlar. Orada gördüğümüz bir şey daha var, halk birlikten çıkan tankları, topları, askerleri bayraklarla çarpışmaya uğurluyor. Halk sahip çıkınca bir işe her şey olur. Türkiye Halkı savaşan askerlerine, kararlılığı gösteren hükümetine, devletine sahip çıkıyor. Allah orada savaşan askerlerimize gayret, kuvvet versin. Allah onların kılına zarar vermesin. Şehitlerimiz var, Allah o şehitlerimizin ailelerine gani gani sabır versin. Gazilerimize acil şifalar versin. Her şeyden öncesi Allah bize kayıp verdirmesin. Bizlerde savaşıyoruz. Vaktimizi harcadık oraya gittik savaş verdik. Gittik biz askerimizin yanındayız. Bazen insanlar malıyla savaş eder, parasıyla savaş eder veya vaktiyle savaş eder. Ama oradaki insanlar canıyla savaşıyor. Gidiyor, birebir terör güçleri ile çarpışıyor.  Onlar canıyla savaşıyor. Biz burada ne yapsak azdır. Biz burada ne söylesek azdır, ne kadar dua etsek azdır. Ben Keşan Halkının orada savaşan askerlerimize bol bol dua etmesini istiyorum. Allah kötü haberlerini duyurmasın inşallah.”

Açıklamasının ardından Hüseyin Boyalık, Afrin bölgesinde yaşayan halkın, askerlerin Keşan’a selamları ve teşekkürleri olduğunu iletti.  

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol