Bu kadarına pes denir

Geçtiğimiz günlerde sıcak havalarda sokak hayvanları için bir kap su çağrısında bulunulmuştu.

Bu kadarına pes denir

Geçtiğimiz günlerde sıcak havalarda sokak hayvanları için bir kap su çağrısında bulunulmuştu.

Medya Keşan
Medya Keşan
25 Haziran 2019 Salı 10:39
Bu kadarına pes denir

SONGÜL KONAR

Son günlerde sıkça gündeme gelerek vatandaşa hatırlatma yapılan sokak hayvanlarının sıcak havalarda su ihtiyacının karşılanmasını bazı vatandaşlar kaile alırken bazı vatandaşlar umursamamış.

Hastane Caddesi üzerinde sokak hayvanları için bırakılan mama ve su kaplarının içini vatandaşın çöp ile doldurmuş olduğu görüldü.

Yapılan çağrının yerel medyada gündeme gelip, Belediye anonsundan da duyurulduğunu, fakat bazı vatandaşların çağrıyı umursamadıklarını belirten vatandaş, “Bu kadarına pes denir. Her yerde her şekilde yardım için çağrı yapıldı. Nasıl oluyor da hala anlamayan vatandaş çıkıyor hayret ediyorum. Bunu yapanlara soruyorum, hiç mi vicdan yok sizde? Çöp koyduğu kutuya su veya yiyecek koyabilirlerdi. Az ilerisinde direklere asılı halde küçük çöp kutuları ve daha ileride konteyner vardı, çöpü oraya atmak ya da atacağı çöp kutusuna taşımak çok mu zor geldi? Nasıl kendileri sıcak havalarda serinlemek için çeşitli içecekleri içiyorlarsa, hayvanları da düşünebilirler. İnsanları vicdanlı ve duyarlı olmaya davet ediyorum.” diye konuştu.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol