Büyükkayhan’dan engelliler etkinliğine davet

Keşan Engelliler Derneği Başkanı İsmail Büyükkayhan, dün yaptığı açıklamada 17 Aralık 2017 Pazar günü dernek yararına gerçekleştirilecek olan etkinlik hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Büyükkayhan’dan engelliler etkinliğine davet

Keşan Engelliler Derneği Başkanı İsmail Büyükkayhan, dün yaptığı açıklamada 17 Aralık 2017 Pazar günü dernek yararına gerçekleştirilecek olan etkinlik hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

15 Aralık 2017 Cuma 09:48
Büyükkayhan’dan engelliler etkinliğine davet

AYŞİN SEÇİL GEZER

Keşan Engelliler Derneği, çalışmaları sırasında bir organizasyon şirketi ile tanıştıklarını söyleyen Büyükkayhan, “Derneğimiz ile ilgili bazı konular dile getirdiğimizde bu organizasyon şirketi, derneğimize kanunlar çerçevesinde destek olacaklarını belirttiler. Bir dernek, herhangi bir etkinlik yaparsa vilayetten, dernekler müdürlüğünden belirli programlar ve belgeler karşılığında izin almak zorundadır. Bir firma dernek yararına bir iş yaparsa o iş, o firmaya aittir. Organizasyon şirketi düzenleyeceği etkinlikte bize bağışta bulunacakları için bizde onlara manevi olarak destekte bulunduk. Üniversiteli öğrencilerimiz, organizasyon şirketi adına davetiye dağıttılar. Derneğimize karşı bazı sıkıntılar yarattılar. Dernekler şefi bu konuda adeta derneğimize cephe alır tavırlar takındı. Bu bizi üzdü. Derneklerin karşısında engel değil, engellerin aşılarak, derneklere destek olunmasının daha faydalı olacağını düşünüyorum. Kaymakamımız bu konuda bizi desteklediği için buradan kendilerine özellikle teşekkür ediyorum. Belediyemizin desteği ile organizasyon şirketimizin düzenlediği etkinlik, Pazar günü saat 13.00’te, Keşan Belediyesi Konferans Salonu’nda yapılacak. Atatürkçü Düşünce Derneği bu konuda bize destek vereceklerini söyledi, kabul ettik. Dernek üyelerimizden birisi, müzik eşliğinde Atatürk şarkıları ve türküleri söylemek istedi, onu da kabul ettik. Üniversiteden gençler de sağır- dilsizler için işaret diliyle şarkı söyleyecekler.” dedi.

DERNEĞİMİZE KARŞI İLGİSİZLİĞİ BİZİ ÜZMÜŞTÜR

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı kongresine çelenk yolladıklarını ancak Cumhuriyet Halk Partisi Keşan İlçe Başkanı Erdoğan Gümülcineli’nin basında yer alan teşekküründe dernek ismini görmediklerinden dolayı üzüntü duyduklarını dile getiren İsmail Büyükkayhan, “Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığına seçilmiş olan Erdoğan Gümülcineli’ye biz de dernek olarak çelenk gönderdiğimiz halde ismimizi göremedik. Biz Erdoğan Bey’e kendi açımızdan ilgi göstermeye çalışırken Erdoğan Beyin derneğimize karşı bu ilgisizliği bizi üzmüştür. Kendilerine basın yolu ile üzüntülerimizi belirtmek istiyoruz.” dedi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol