Çakmak: “İşletmeler sahura kadar açık kalacak”

Keşan Lokantacı Kahveci ve Otelciler Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Çakmak yaptığı açıklamada; Ramazan Ayı’nda sade pide fiyatının 3 TL, yumurtalı pide fiyatının ise, 3,50 TL’ye satılacağını kaydetti.

Çakmak: “İşletmeler sahura kadar açık kalacak”

Keşan Lokantacı Kahveci ve Otelciler Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Çakmak yaptığı açıklamada; Ramazan Ayı’nda sade pide fiyatının 3 TL, yumurtalı pide fiyatının ise, 3,50 TL’ye satılacağını kaydetti.

Medya Keşan
Medya Keşan
01 Mayıs 2019 Çarşamba 09:46
Çakmak: “İşletmeler sahura kadar açık kalacak”

SONGÜL KONAR

“SADE PİDE 3 TL, YUMURTALI PİDE 3,50 TL”

Açıklamasına, “Ramazan Ayı 6 Mayıs 2019 Pazar günü ülkemizdeki tüm Müslümanlar, oruç tutmak üzere ibadetlerine başlayacaklardır.” diyerek, başlayan Çakmak şunları söyledi: “Ramazan Ayı, dolayısıyla fırıncı esnaflarımız geleneksel olarak, bu ay boyunca sade ve susamlı pide çıkaracaklardır. Keşan Lokantacı Kahveci ve Otelciler Esnaf Odamıza ve Keşan Ticaret ve Sanayi Odamıza üye fırıncı esnaflarımızdan gelen talep üzerine Edirne Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliğimize 2019 yılı Ramazan Ayı süresince, 350 gr sade pide 3 TL, 350 gr yumurtalı bol susamlı pide 3,50 TL şeklindefiyat teklifinde bulunduk. Edirne Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliğimizin, 10 Nisan 2019 günü yaptığı yönetim kurulu toplantımızda, 350 gr sade pide 3 TL, 350gr yumurtalı bol susamlı pide 3,50 TL olarak oy birliği ile uygun görülmüştür. Fırıncı esnaflarımızın geleneksel Ramazan pidelerini, Ramazan Ayı boyunca halkımızın beğenisine sunacaklardır. Ayrıca, Ramazan Ayı süresince, pide çıkaracak tüm fırınlarımız belirlenen gramajlarına sadık kalıp, yeni pide fiyat tarifelerini işletmelerinde bulundurmak zorundadır. Tarifesi olmayan işletmelerimiz, zabıta denetimlerinde cezalı duruma düşebilirler.”

Ramazan Ayı’nda, içkisiz lokanta, kahveler, internet kafe, playstation, internet salonları, kafe, kafeterya ve çay bahçeleri sahura kadar açık kalacaklarını belirten Hüseyin Çakmak sözlerini şöyle tamamladı: “Tüm ülkemizde olduğu gibi bu yıl Keşan'ımızda mübarek Ramazan Ayı’nda oruç tutmak üzere halkımız hazırlıklarına başladı. İslamaleminin kutsal oruç, halkımız tarafından heyecanlı alışverişlerine vesile olmaktadır. Esnaflarımızda, Ramazan Ayı’na özel hazırlıklar içindedir. Fırıncılarımız pide çıkaracak, içkisiz lokantalarımız, iftar ve sahur menüleri hazırlıklarına başladılar. Ramazan Ayı süresince, Keşan’ımıza gelen turistlerimizin, misafirlerimizin, iftarlarını, sahurlarını rahatça, yapabilmeleri Keşan'ımız için çok önemlidir. Keşan’da bulunan misafirlerimizin ve yolcularımızın, turistlerimizin rahat hizmet almaları ve Keşan'ımızdan memnun kalmalarını sağlamak amacıyla, içkisiz lokantalarımız, kahvehanelerimiz, çay ocaklarımız, internet kafelerimiz, playstation, kafe, kafeterya ve çay bahçelerimizin sahura kadar açık kalmaları, Keşan Belediyesi Başkanlığına, Lokantacı Kahveci ve Otelciler Esnaf Odamız olarak dilekçemizi verdik. Keşan Belediye Başkanımız Mustafa Helvacıoğlu başkanlığında toplanan, Keşan Belediye Encümenimiz 25 Nisan 2019 tarihinde yaptığı toplantıda, yukarıda belirttiğimiz umuma açık İşletmelerimizin Ramazan Ayı süresince, sahura kadar açık kalmalarını oy birliği ile kabul etmiştir. Keşan Belediye Başkanımız Mustafa Helvacıoğlu'na ve encümen üyelerimize esnaflarımız adına teşekkür ediyoruz.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol