“Çamlıca belki, Mecidiye çok zor, mücavir alan olan sahiller imkansız”

Başkan Özcan, kapanacak beldelerin Keşan’a katılma durumunu değerlendirdi

“Çamlıca belki, Mecidiye çok zor, mücavir alan olan sahiller imkansız”

Başkan Özcan, kapanacak beldelerin Keşan’a katılma durumunu değerlendirdi

20 Eylül 2013 Cuma 01:11
“Çamlıca belki, Mecidiye çok zor, mücavir alan olan sahiller imkansız”
 Belediye Başkanı Mehmet Özcan, dün yaptığı açıklamada, Çamlıca ve Mecidiye beldelerinin Keşan’ın mahallesi olması konusunda değerlendirmelerde bulunurken, AK Parti İlçe Başkanı Hakan Çevikel’in “Keşan Belediyesi’nde olduğu gibi, CHP, İl Genel Meclisi’nde de sınıfta kalmıştır.” şeklindeki eleştirisine de cevap verdi.

Bilindiği gibi, Anayasa Mahkemesi, nüfusu 2 binin altında kalan belediyeleri köye dönüştüren yasanın iptali için CHP tarafından açılan davada, iptal istemini reddetmiş ve bu konudaki haber 18 Eylül 2013 Çarşamba günü MEDYA KEŞAN’da yeralmıştı.

REFERANDUM YAPMAK YETMİYOR

Çamlıca Belediye Meclisi’nin, 5 Haziran 2013 tarihinde Keşan’ın mahallesi olma kararı aldığını hatırlatan Özcan, “Çamlıca’nın bağlanması için arada başka bir yerleşim yeri olmaması lazım. Şu anda İzzetiye, Çamlıca’nın Keşan’a bağlanmasına engel. İzzetiye köyünde 15 Temmuz 2013 tarihinde referandum yapıldı. Sadece referandum yapmak yetmiyor. 15 Ağustos’ta Keşan Belediye Meclisi’nin kabul kararı var. İzzetiye’nin kesin mahalle olarak görünmesi İçişleri Bakanlığı’nın onayından sonra olacak. Bu da Kasım ayını bulacaktır diye düşünüyorum. Örneğin; Paşayiğit Belediyesi bağlanma konusunda yılbaşında bağlanma kararı aldı.  Belediye Meclisi olarak Mart ayında onayladık ve İçişleri Bakanlığı’ndan onay 17 Ağustos’ta geldi. Kapanacak belediyelerin statüleri ile ilgili kanunda <5 Haziran 2013 tarihine kadar bir yerlere bağlananlar mahalle olur. Bağlanmayanların mal varlığı Özel İdare’ye kalır> deniyor. İzzetiye onaylandıktan sonra Çamlıca Keşan’ın mahallesi olabilir ama mücavir alanlarını kapsamaz. Gökçetepe ve Sazlıdere Sahilleri bu kapsam içerisine girmez. Mecidiye’nin bağlanması ise çok zor.” dedi.

ÇEVİKEL İŞİNE BAKSIN, BİZİ BÜTÜN TRAKYA TAKDİR EDİYOR

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hakan Çevikel'in, KÖYDES Programı kapsamında Keşan’a aktarılan 400 bin TL konusunda yaptığı açıklamada, “Keşan Belediyesi’nde olduğu gibi, CHP, İl Genel Meclisi’nde de sınıfta kalmıştır. Bölgeye hizmet gelmemiştir. Bu da çok doğaldır. Çalışmayan bir zihniyetle bölgeye hizmet gelmesi de mümkün değildir. Bundan sonraki dönem farklı olacaktır.”  sözleri üzerine görüşü sorulan Özcan,İktidar olarak köylere götürülecek hizmetleri yerine getiremeyince sorumluluğu İl Genel Meclisi üyelerine yükleyerek işin içinden sıyrıldı. Buna İl Genel Meclisi üyelerimiz cevap vermiştir zaten. Bu konuda her zaman muhalefet olarak konuşuyor, ben de cevap vermiştim.

Baksın işine. Yapılanlar ortada, Trakya takdir ediyor bizi. Hakan Çevikel'e beğendirmek zorunda değilim, vatandaş beğensin bizi. Öğretmen mi ki o karne veriyor? Karneyi seçimde göreceğiz. Kendileri çok mu şey yapmışlar köylere? Ben Allah'a şükür çalışıyorum. İl Özel İdaresi'ni çalıştırmayan kendileri. Basit taşra siyaseti yapıyor.”  

Son Güncelleme: 20.09.2013 01:14
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol