Çetin Alabak:

“Milletimiz, kanlı tezgahı bozacaktır!”

Çetin Alabak:

“Milletimiz, kanlı tezgahı bozacaktır!”

14 Ekim 2014 Salı 08:12
Çetin Alabak:
 İşçi Partisi Keşan İlçe Başkanı Çetin Alabak, Işid ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bugün yaşanan, bölgede İslam devleti ilan eden İŞİD’in, mutlak hakimiyetini diğer gruplara rağmen egemen kılmaya çalışmasıdır.” dedi.

ABD emperyalizminin stratejik piyonlarının üstlerine düşen rollerini oynarken, bölge halkının payına kan ve gözyaşının düştüğünü belirten Alabak, şunları kaydetti:

“Ülkemiz yaklaşık on gündür BDP/PKK tarafından yapılan çağrılar ile işyerlerinin yağmalanması ve yakılması, eğitim kurumlarımızın yakılması, kamu binalarının yakılması, tahrip edilmesi, vatandaşlarımızın hayatını kaybetmesi, güvenlik görevlilerimizin şehit olması ile kanlı bir bilanço ile karşı karşıya kalmıştır.

Bütün bu başkaldırının altında yatan ise Suriye’nin Ayn El Arab (Kobane) kentinde yaşanan çatışmalar gerekçe gösterilerek Türkiye’nin burada çatışan taraflardan biri olan PKK/PYD’ ye yardım etmesi, silah temin etmesi talebidir.

SAVAŞIN SÜRDÜĞÜ ALANDA SİVİL HALK KALMADI

“Bir yandan ülkemize karşı adı konulmamış bir savaşın tarafı olacaksın, diğer yandan bana silah ve lojistik destek ver diyeceksin.

Milletimiz şu gerçeği görmelidir. Suriye’nin kuzeyinde Suriye’nin meşru iktidarına emperyalizm destekli gruplarca başlatılan iç savaşta şimdi elde ettikleri bölgelerin hakimiyeti savaşı yaşanmaktadır. Burada savaşan gruplar başta ABD – İsrail olmak üzere batı emperyalizmi tarafından beslenmiş ve Suriye’ye karşı kullanılmışlardır.

Bugün yaşanan bölgede İslam devleti ilan eden İŞİD’in, mutlak hakimiyetini diğer gruplara rağmen egemen kılmaya çalışmasıdır.

Adına koalisyon güçleri denen başını ABD-İsrail ittifakının çektiği güçler, hakimiyet alanının genişletmek isteyen İŞİD’e karşı PKK/PYD yanında yer almaktadırlar. Savaşın sürdüğü alanda sivil halk kalmamış, tamamı ülkemize geçiş yapmıştır. Suriye’de Esad’a karşı kaybeden ABD, Kürt koridorunun hayata geçmesi için PKK/PYD’ye arka çıkmaktadır.

GÖSTERİLERDE HEDEF ALINAN ÜLKEMİZİN BAĞIMSIZLIĞI VE MİLLETİMİZİN BİRLİĞİDİR

Sözde antiemperyalist olduklarını iddia eden sahte solcularımız ve muhalefet partileri ise ABD emperyalizminin bölgede yürüttüğü saldırılarını görmezden gelip “Koalisyon güçleri” söylemin arkasına sığınarak PKK/PYD’nin İŞİD saldırılarından kurtarılmasını talep etmektedirler. Milletler ve mazlumlara kan ve gözyaşını reva gören ABD emperyalizmi ile aynı yerde duranlar, yıkılan emperyalizmin enkazı altında kalmaktan kurtulamayacaklardır.

ÇÖZÜM, BÖLGE ÜLKELERİNİN İTTİFAKINDA

Ülkemizin birçok kentinde sözde Ayn El Arab bölgesine destek amacı ile düzenlenen gösterilerde hedef alınan ülkemizin bağımsızlığı ve milletimizin birliğidir. Milletimiz bu kirli oyunu bozacak, kardeş kavgasına meydan vermeyecek ve bu oyunu tezgahlayanlara gereken cevabı verecektir.

Çözüm, bölge ülkelerinin ittifakında. Öncelikle Türkiye, Suriye, Irak ve İran. Onlarla birlikte Azerbaycan, Lübnan ve Mısır, Batı Asya’yı bölücü ve Ortaçağlı terörden temizleyecek biricik kuvveti temsil ediyorlar.

Bölgede barış, kardeşlik ve özgürlük, ancak Bölge ülkelerinin birliğiyle sağlanabilir.”

 

Son Güncelleme: 15.10.2014 08:21
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol