Çevikel:

“Teşkilat yapımızla seçimlere en hazır partiyiz”

Çevikel:

“Teşkilat yapımızla seçimlere en hazır partiyiz”

01 Ekim 2013 Salı 00:35
Çevikel:
 AK Parti'de yerel seçimler için aday

adaylığı başvurusu bugün başlıyor

Adalet ve Kalkınma Partisi’nde (AK Parti), 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak yerel seçimler için aday adaylığı süreci bugün başlıyor. Başvuru süreci, 1 Kasım 2014 tarihinnde sona erecek.

Konuyla ilgili olarak dün bir basın toplantısı düzenleyen AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hakan Çevikel,  AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu’nun almış olduğu karar doğrultusunda mahalli seçimler için aday adaylığı başvurularının 1 Ekim 2014 Salı günü (bugün) başlayacağını ve 1 Kasım 2014 Cuma günü sona ereceğini bildirdi.

YASAL 1 AYLIK SÜRE MEMUR ADAY ADAYLARI İÇİN DE GEÇERLİ

Aday adaylığı başvurusunda kadınlardan, belirlenen başvuru ücretinin yarısı, engelli aday adaylarından dörtte biri kadar para alınacağını kaydeden Çevikel,Keşan merkez ve belde belediye başkanlıkları, belediye meclisi ve il genel meclisi aday adaylığı için daha önce partimize yoğun bir talep vardı. 1 Ekim Salı gününden itibaren bu talepleri parti binamızda almaya başlayacağız. Aday adaylık başvuruları önümüzdeki bir aylık süre içerisinde yapılacaktır. Bu sadece normal adaylar için değil memur aday adaylıkları için de geçerlidir. 1 Kasım itibariyle aday adaylığı başvurusu kabul edilmeyecektir. İlçemizdeki bu başvurular Keşan İlçe Teşkilatımızda yapılacaktır. Dolayısıyla hem aday adaylığı düşünen hem de siyasette söz sahibi olmak isteyen Keşan belediye ve il meclisinde, belediye başkanlıklarında ve çevre beldelerimizde başkanlık ve belediye meclislerinde görev almak isteyen tüm arkadaşlarımızın bu süre içerisinde aday adaylığı müracaatlarını partimize yapmalarını bekliyoruz. Bu süre içerisinde pazar günleri dahil olmak üzere teşkilatımız adaylık başvurularını kabul edecektir” dedi.

AK PARTİ’NİN BAŞARISI SANDIKLA BERABER TESCİLLENECEK

Açıklamasını, yerel seçim sürecinin öncelikle Keşan’a, milletimize ve AK Parti ailesine hayırlı uğurlu olmasını temenni ederek sürdüren Çevikel, aday adaylığı sürecinde HSYK tarafından belirlenen propaganda yasaklarına tam anlamı ile uyacaklarını da belirterek şöyle konuştu: “1 Ocak’a kadar aday adaylıklarıyla alakalı resmi siyasi propaganda yapılamayacağı, broşür bastırılmayacağı, promosyon dağıtılmayacağı, bilbord gibi afişlerin olamayacağı şeklinde bir yasak vardır. Biz bir kanun devletiyiz. AK Parti teşkilatı olarak bizler ve adaylarımız sonuna kadar uyacaklardır. Bu tarihten itibaren de aday adayı olacak arkadaşlarımız HSYK’nın bildirmiş olduğu yasaklar çerçevesinde davranacaklardır. Umarız düzgün, Keşan’a yakışan, heyecanlı bir seçim atmosferi yaşarız. Biz teşkilat yapımızla seçimlere en hazır partiyiz. En hazır teşkilatız. Bölgede de görüleceği üzere AK Parti’nin başarısı sandıkla beraber tescillenmiş olacaktır. Hizmetin Keşan’a gelmesi konusunda yarışıyoruz. Çok net ifade edebiliriz. Her zaman da iddia ettiğimiz Keşan’ın kazanmasıdır. Bu konuda bir slogan da üretilebilir. Keşan’ımıza canımız feda diyebiliriz. Tüm adaylarımızın da bu niyetle aday adaylıklarını açıklayacaklarını düşünüyoruz.” 

Son Güncelleme: 01.10.2013 00:41
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol