Çevikel, İnönü İlkokulu bahçesi için iznin Bakanın da desteğiyle alındığını açıkladı

“Bizim pazarcı esnafını mağdur etme gibi bir çalışmamız olmadı”

Çevikel, İnönü İlkokulu bahçesi için iznin Bakanın da desteğiyle alındığını açıkladı

“Bizim pazarcı esnafını mağdur etme gibi bir çalışmamız olmadı”

12 Şubat 2013 Salı 00:01
Çevikel, İnönü İlkokulu bahçesi için iznin Bakanın da desteğiyle alındığını açıkladı
 Ak Parti Keşan İlçe Başkanı Hakan Çevikel, dün parti binasında yaptığı açıklamada Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi kapsamında geçtiğimiz haftalarda pazarın kurulması için kararlaştırılan İnönü İlkokulu bahçesi için gerekli iznin kendilerinin çalışmasıyla bugün itibariyle resmi olarak alındığını söyledi.

 

BİZİM TAVRIMIZ NET

Okul bahçesine pazar kurulması için Keşan Belediyesi tarafından gerekli yazılı başvurunun geç yapıldığını savunan Çevikel şunları söyledi: “Pazaryeri Projesi kapsamında başlatılan inşaat nedeniyle pazaryeri esnafı için yeni yerler hazırlanması kapsamında İnönü İlkokulu bahçesi Keşan Belediyesi tarafından uygun görülmüş ve çalışmalar yapılmıştı. Bu çalışmaların sonunda esnaf için yer kurası çekilecekti. Ancak sonradan okul bahçesi için resmi izin alınmadığı için pazaryeri okul bahçesine kurulamamıştı. Bu süreç içinde Ak Parti tarafından okul bahçesi için alınan iznin engellendiği iddiaları ortaya atılmıştı. Ben daha öncede dile getirdiğim gibi bu tarz izinlerin resmi şekilde yazılı olarak yapılması gerekmektedir. Bu süre zarfında biz tavrımızı net olarak ortaya koymuştuk. Bizim hiçbir zaman pazarcı esnafını mağdur etmek gibi bir çalışmamız olmadı.

GURUR VE KİBİR YAPILMAMALI

Bizim tek derdimiz 2 yıl boyunca inşaat bitene kadar buradaki esnafımızın ekmek yiyebilmesidir. Bunun için Edirne Valiliği ve Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile gerekli girişimlerde bulunduk ve bugün itibariyle Valilik oluru ile İnönü İlkokulu için gerekli iznin çıkmasını sağladık. İzin hakkında resmi yazı da yarın itibariyle gerekli kurumlara iletilecektir. Ancak oda başkanlarımız ve belediye başkanımız bu okul bahçesini kullanır ya da kullanmazlar kendilerinin tasarrufundadır. Ancak bu konuda gurur ve kibir yaparak siyasi düşünmek bence yanlıştır.”

 

NİYET ÖNEMLİ

Pazarcı esnafının belirlenen yeni yerlerinde yaşadıkları sıkıntıların oda başkanları ve belediye başkanının ortak çalışması ile İnönü İlkokulu bahçesine yönlendirilerek aşılabileceğini de kaydeden Çevikel, “Gerekirse esnafımız için tekrar kura çekilip bu sıkıntılar çözülebilir. Eğer niyet gurur yapmak değil esnafa yardımcı olmak ise bence bu konu değerlendirilmelidir. Eğer davet ederlerse bizde bu konu hakkında yapılacak olan bir toplantıya katılabiliriz. Bizim hakkımızda dedikodular yayarak borazancılık yapanların da umarım bu izinden sonra yüzleri kızarır. Bu süreçten sonra bizimle irtibata geçen ve okul bahçesinde tezgâh açmak isteyen esnafımıza da elimizden gelen desteği vermeye hazırız. Hiç bir esnafımız kimseden çekinmesin. Bu resmi iznin alınmasında Sayın Bakanımızın da desteği tartışılmaz bir gerçektir. Alınan izin tüm pazarcı esnafına hayırlı olsun” dedi.

 

NE OLMUŞTU?

İnönü İlkokulu bahçesinin geçici pazaryeri olarak kullanılması konusunda Belediye Başkanı Mehmet Özcan tarafından, Kaymakam Bekir Dınkır’cıdan sözlü olarak “olur” alınmış, ancak 26 Ocak 2013 cumartesi günü Pazar kurulacakken, yazılı izin olmadığı gerekçesiyle izin verilmemişti. Bu olaydan 15 gün sonra AK Parti Keşan İlçe Başkanı Çevikel, Sağlık Bakanının da desteğiyle bu iznin alındığını açıkladı.

Son Güncelleme: 12.02.2013 00:11
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol