CHP, 97’nci yılını kutladı Pekcan: “Yegane amacımız, hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceği bir Türkiye inşa etmek”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 97’nci kuruluş yıl dönümünü kutladı.

CHP, 97’nci yılını kutladı Pekcan: “Yegane amacımız, hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceği bir Türkiye inşa etmek”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 97’nci kuruluş yıl dönümünü kutladı.

Medya Keşan
Medya Keşan
10 Eylül 2020 Perşembe 12:24
CHP, 97’nci yılını kutladı  Pekcan: “Yegane amacımız, hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceği bir Türkiye inşa etmek”

SONGÜL KONAR

Dün, saat 09.30 sıralarında, Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen törene CHP Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan, Beyendik Belediye Başkanı Muhammet Örnek, Keşan Belediyesi önceki dönem başkanı Mehmet Özcan, Yenimuhacir Belediyesi önceki dönem başkanı Recep Ordu, Mecidiye eski belediye başkanı Recep Çınar, Çamlıca eski belediye başkanı Halil Büyükyatıkçı, CHP Kadın Kolları Başkanı Nermin Arhatır, CHP Gençlik Kolları Başkanı Emre Şevik, CHP İl Genel Meclisi Üyeleri, Belediye Meclisi üyeleri, yönetim kurulu ve partili vatandaşlar katıldı.

Tören, CHP Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan’ın Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Pekcan, günün anlam ve önemiyle ilgili konuşma yaptı.

Pekcan, burada yaptığı konuşmada, “Büyük Atatürk, Sayın Genel Başkanım” diyerek, şunları söyledi; “Temellerini 4 Eylül 1919’da Sivas Kongresi’nde attığınız, 9 Eylül 1923’te kurduğunuz Cumhuriyet Halk Partisi’nin, bugünkü mirasçıları olarak huzurundayız.

Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti’nin emperyalizm karşısında kararlılığını, Kuvayı Milliye’nin işgal orduları karşısındaki azmini, 97’nci kuruluş yıldönümümüzde de yüreğimizde taşıyoruz. Yegane amacımız, sizin ve silah arkadaşlarınızın kurduğu güzel Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırarak hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceği bir Türkiye inşa etmektir. İlke ve devrimlerimiz ile II. Yüzyıla çağrı beyannamemizin ışığında kuracağımız halkın iktidarında, ülkemizi işaret ettiğiniz muasır medeniyetler seviyesinin de ötesine taşıyacağımıza söz veriyoruz. Mücadelemiz, hakimiyet kayıtsız şartsız milletin olana dek sürecektir. Mazlum milletlere umut ışığı olan Anadolu Devrimi’nin mimarları olarak size ve silah arkadaşlarınıza, hayatını kaybetmiş tüm Cumhuriyet Halk Partililere, demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirmiş yurttaşlarımıza şükranlarımızı sunuyor, aziz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.”

Buradaki törenin ardından saat 14.00’te Alparslan Türkeş Meydanı’nda halka aşure ikram edildi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol