CHP aday adayları, Ankara dönüşü konuştu:

Bezbaş, Yalı, Kanışkan ve Öztürk Ankara izlenimlerini anlattı

CHP aday adayları, Ankara dönüşü konuştu:

Bezbaş, Yalı, Kanışkan ve Öztürk Ankara izlenimlerini anlattı

29 Kasım 2013 Cuma 08:34
CHP aday adayları, Ankara dönüşü konuştu:
 CHP aday adayları, Ankara dönüşü konuştu:

 

 

Mustafa Bezbaş: CHP’de artık kişilere göre değil, objektif kriterlere göre atama yapılıyor

 

Şenol Yalı: 15 Aralık’tan önce CHP’nin Keşan Belediye Başkan Adayı belli olmaz

Ufuk Kanışkan: Kendimiz için değil ülkemiz için, çocuklarımız için birlik olmaya mecburuz

 

Aladdin Öztürk: Genel Başkanımız, Trakya’daki gelişmiş yapının korunmasını istedi

 

 

 

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Keşan Belediye Başkanı aday adayları Mustafa Bezbaş, Şenol Yalı, Ufuk Kanışkan ve Aladdin Öztürk, geçen pazartesi günü gittikleri Ankara’da çeşitli ziyaretlerde bulunduktan sonra, dün Keşan’a döndü.

Ankara’da Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde CHP Grup Toplantısına katılan, CHP Genel Merkezi’ni ziyaret eden ve başta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere partinin üst düzey yöneticileri ve bazı milletvekilleriyle görüşen Bezbaş, Yalı, Kanışkan ve Öztürk, Medya Keşan’a ayrı ayrı yaptıkları değerlendirmede şunları söylediler:MUSTAFA BEZBAŞ: CHP’DE ARTIK

KİŞİLERE GÖRE DEĞİL,

OBJEKTİF KRİTERLERE GÖRE

ATAMA YAPILIYOR

“Dört aday adayı arkadaşımla CHP Genel Merkezi’ni ziyaret ettik. Genel Başkanımız ve Genel Başkan yardımcılarımızla görüştük. Kendileri bizi çok hoş karşıladılar. Genel Başkanımız, Trakya’nın demokratik ortamından çok memnun olduğunu ve dört aday adayının, birlikte arkadaşça Ankara’ya gelmiş olmamızdan çok memnun oldu. Keşan’da yürütülen aday adaylığı kampanyasından haberdar olduğunu söyledi. CHP’de artık kişilere göre değil, objektif kriterlere göre atama yapılacağını ve bu nedenle aday adaylarının hepsine eşit mesafede olduklarını söyledi. Anlayış birliğimizden dolayı da memnun kaldılar. Bu birlikteliğin, aday belirlendikten sonra da bozulmaması gerektiğinin de altını çizdiler. Biz de bu görüşe katıldığımızı söyledik.

Genel başkanımız, o yoğun ortam içerisinde bizlere 15 dakika zaman ayırdı. CHP Genel Merkezi’nde görevli arkadaşlar bunun bir ilk olduğunu ve aday adaylarının, genel başkanla en fazla 5 dakika görüşebildiğini ifade ettiler. Bize ayrılan zaman süresinde de kendimizi ifade etme imkanı bulduk. Edirne milletvekillerimiz Sayın Recep Gürkan ve Sayın Kemal Değirmendereli de bize çok büyük ilgi göstererek, sahip çıktı ve yanımızdan bir an olsun ayrılmadılar. Ayrıca bizleri krallar gibi ağırladılar. Ben kendilerine teşekkür ediyorum.

Kimin aday olarak atanacağı konusunda Keşan’da büyük spekülasyonlar yapılıyor. Genel Merkez’den resmi bir açıklama gelmeden, kimsenin söylenenlere inanmaması gerekiyor. Anketten kim ciddi bir puan farkıyla önde çıkarsa ve biz dört aday adayından hangimiz üst sırada yer alıyorsak, diğerlerimiz onun etrafında birleşme kararı aldık. Anket sonuçlarının bizlere verileceğini beyan ettiler, biz de Genel Merkez’e teşekkür ettik. Yani Keşan’da 5 adaylı bir sandık olmayacak. Bir sandık gelse bile iki kişi arasına mücadele olacak. Bunun için tedirgin olmaya gerek yok. Konu barış ortamı içerisinde çözülecektir.”


ŞENOL YALI: 15 ARALIKTAN ÖNCE ADAY BELLİ OLMAZ

“Bu salı günü Ankara’da CHP grup toplantısına katıldık. Bu toplantı sonrası Genel Başkanımız ile görüştük. Çok yoğun bir programı vardı. Bize yardımcı olan iki vekilimiz sayesinde kendisiyle görüşme imkanımız oldu. Bizi, dört aday adayı olarak yanyana görünce, çok sevindiler. Trakya insanının demokrasi anlayışı konusunda bir fark yarattığını ifade ettiler. Şu anda genel merkez, anketlerde adayların çeşitli rekabetlere sahne olan etkinliklerini izleyebiliyorlar. CHP Edirne İl Başkanımız Oktay Bozkurt ve Keşan İlçe Başkanımız Vedat Koyuncu da bizlerle birlikteydi. Çarşamba günü ise ağırlıklı olarak genel başkan yardımcılarımızla görüşme olanağı bulduk. Kendileri Keşan’da bizlerin beş aylık çalışmalarımız hakkında çeşitli notları aldı. Keşan’daki her türlü siyasi gelişmeler hakkına bilgi sahibi olduklarını da gördük.

Bu işin nihai noktası ise 15 Aralık 2013 tarihidir. Bu tarihten önce CHP’nin Keşan Belediye Başkanı Adayı belli olmaz. Bu nedenle en erken 10 Aralık’tan önce konuşulan her şeyin asparagas olduğunu bilsinler. Anket çalışmalarının tamamlandığını ve genel merkeze ulaşmaya başladığını söylediler. Belediye başkan adaylarını belirleyecek 5 kişilik komisyon, sabahın erken saatlerinden akşam geç saatlere kadar odalarından çıkmamacasına çalışıyor. Bu nedenle bizim onlarla görüşebilmemiz büyük şans olu. Her iki milletvekilimizin de genel merkez nezdinde belirli bir ağırlıklarının olduğunu gördük. Ancak, biz Ankara’dayken bile Keşan’dan bize, aday adaylarından birinin atandığı yolunda telefonlar geldi. Bunlara inanmasınlar. Bunlar dedikodu. Ankara’dakiler, ne yaptıklarını biliyor. Keşan’ı da çok yakından izliyorlar. Zaten anket sonucu aday belirlenecek. Ancak sonuçlar birbirine çok yakınsa bir sandık kurulabileceği de kaydedildi. Son olarak şunu söylemek istiyorum, partililerimizin artık aday adaylarına değil, partimizin seçim çalışmalarına odaklanmaları gerekiyor. Kişiler üzerine değil, başarı üzerine yoğunlaşalım.”   UFUK KANIŞKAN:
KENDİMİZ İÇİN DEĞİL ÜLKEMİZ İÇİN, ÇOCUKLARIMIZ İÇİN BİRLİK OLMAYA MECBURUZ

“İlçemizden Belediye Başkanlığı aday adayı başvurusunda bulunan arkadaşlarımızdan dördüyle birlikte yaptığımız Ankara ziyaretinde salı günü TBMM’de partimizin grup toplantısına katıldık, ardından da TBMM’deki odasında saat 15.00’te Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştük.

Çarşamba günü de genel merkezimizde genel başkan yardımcılarımız Faik Öztrak, Adnan Keskin ve genel sekreterimiz Bihlun Tamaylıgil’le görüştük.

Mart 2014 seçimleri için genel merkezimiz Türkiye genelinde 1394 belediye başkanı adayını belirleme konusunda yoğun ve titiz bir çalışma içerisinde. Bu seçimin önemi malum. Bu nedenle genel merkez yetkililerinin bu konudaki görevleri zor ve önemli. Ankara’daki ziyaretimizde bir kez daha genel merkezimizin hassasiyetini, ciddiyetini görme fırsatı yakaladım. İlçemizde de belediye başkan adayının belirlenmesinde doğru tercihi yapacaklarından en ufak bir şüphem yok. Sanırım bazı kanaatler oluşmuş ancak ben Aralık ayı içerisinde ismin yetkili organlarda görüşülerek belirleneceğini düşünüyorum.

Bizler bu göreve talip olurken makam sahibi insanlar olmak için değil, görev sahibi insanlar olmak için yola çıktık. Birlikte Ankara’ya gittiğimiz arkadaşlarımızla aday adaylığı sürecinde de bazen görüşme, sohbet etme fırsatı bulduk. Bu arkadaşlarımızla ayrı ayrı da olsa güzel bir parti içi çalışma yaptık. İlçemizde gitmediğimiz köşe kalmadı.  Hedef partinin başarısını yakalamak olunca birarada Ankara’ya gidip grup toplantısına katılıp genel başkanımıza çalışmalarımız hakkında bilgi vermek istedik. Bizlerin birbirimizi itmeye, incitmeye harcayacak vaktimiz, hakkımız yok. Kendimiz için değil ülkemiz için, çocuklarımız için birlik olmaya mecburuz. Bu ziyaretlerin yararlı olduğuna ve yeni bir dönemin başlangıcı olduğuna yürekten inanıyorum. Zaten ilçemiz bunun sinyalini Nisan 2012 ilçe başkanlığı seçimlerinde vermişti. Dört ayı aşan süredir yoğun bir şekilde çalışan bizlerin birarada Ankara’ya gitmesini genel başkanımız başta olmak üzere, görüştüğümüz herkes ‘demokrasinin güzelliği’ olarak yorumladı.

30 Mart 2014 Pazar günü yerel seçimler yapılacak. Halkımız yerel idarecilerini belirlemek için sandık başına gidecek. Bu seçimin ne denli önemli olduğu ortada. Bu yerel seçimlerle AKP’den kurtulma ve halkın iktidarına ulaşma fırsatımız var. Bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirmek ve ilçemizde partimizin oy oranını arttırmak hepimizin görevi. Bu nedenle aday kim olursa olsun herbirimizin tek sorumluluğu bu.”


ALADDİN ÖZTÜRK: GENEL BAŞKANIMIZ, TRAKYA’DAKİ GELİŞMİŞ YAPININ KORUNMASINI İSTEDİ

“Yerel seçimlerle ilgili yaklaşık beş aydan beri bir çalışma içerisindeyiz. Bu anlamda, genel merkezle görüşmenin yerinde olacağına karar verdik ve bu anlayışla da dört aday adayı biraraya gelerek çeşitli konularda görüştük. Biz dört aday adayı, yapılacak anket ve kamuoyu yoklama çalışmalarında öne çıkacak iki ismin, oy oranına bakılmaksızın, ön seçime tabi tutulmasını söylemek amacıyla Ankara’ya gittik. Aldığımız karar buydu. İlçe başkanlığımız kamuoyu yoklaması yapılması konusunda bir karar almış. Biz bu karara saygı duyduk. Ancak, ben aday adaylığımı açıkladığım zaman bu konunun bir ayağının havada kaldığını söylemiştim. Bu da partililerin, anket çalışmasının dışında kaldığı yolundaydı. Partililerin de belirleyici olması gerektiğini düşünüyorum. Yani üye bazında ön seçim yapılması gerektiği düşüncesindeyim. Ankara’da genel başkanımızla görüşmemizi alfabetik sıraya göre yaptığımız için, ismimin avantajını da kullanarak, kendimi ifade etme olanağı buldum. Amacımız Keşan’da partimizin oy oranının korunarak, en üst düzeyde temsil edilebilmesidir. Hedefimiz, 2015’te yapılacak genel seçimlerde partimizin başarısını örtüştürmektir. Demokrasinin biraz daha geliştirilmesi adına, aradaki puan farkına bakılmaksızın, üye bazında sandık istediğimizi ilettim. Genel Başkanımız da Trakya’daki bu gelişmiş yapının korunmasını istedi ve bizlere başarılar diledi. Çarşamba günü ise partinin üst düzey yetkilileriyle görüşmelerde bulunduk. Onlar da bize anket sonuçlarına göre, sonucu Keşan ilçe örgütüyle paylaşacaklarını söylediler.”

Son Güncelleme: 29.11.2013 08:37
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol