CHP Edirne Milletvekili aday adayı Rasim Çakır:

“Bazı belediye başkanlarımız ve ilçe başkanlarımız, bazı aday adaylarını öne çıkarmak düşüncesiyle açık tavırlar sergiliyorlar”

CHP Edirne Milletvekili aday adayı Rasim Çakır:

“Bazı belediye başkanlarımız ve ilçe başkanlarımız, bazı aday adaylarını öne çıkarmak düşüncesiyle açık tavırlar sergiliyorlar”

24 Mart 2015 Salı 08:15
CHP Edirne Milletvekili aday adayı Rasim Çakır:
 “Bilindği gibi 29 Mart Pazar günü milletvekili adaylarını belirlemek üzere 17 aday adayı üzerinden bütün üyelerin katılımıyla bir değerlendirme yapılacaktır. Bunun gerçekte ismi demorkasi şölenidir. Amacı, olabildiğince halkın iradesini parlamentoya yansıtmaktır. Bugüne kadar bu süreç bütün aday adaylarının büyük bir emek ve özveriyle kendilerini tanıtması ve örgütü arayıp bulması destek istemesi ile sürmektedir. Yalnız bu süreç içerisinde son günlerde bazı belediye başkanlarımız ve ilçe başkanlarımız bazı aday adaylarını öne çıkarmak düşüncesiyle açık tavırlar içersine girmeye başlamıştır. Bu durum demokrasi açısından savunduğumuz ve Tayyip Erdoğan’ı şiddetle eleştirdiğimiz müdaheleci tavrını CHP içerisinde benzer yaklaşımların oluşması gibi görünmektedir. Belediye başkanlarımız partimizin onur tablosu ve vitrinidir. Cumhuriyet Halk Partisi etiği açısından öyle de olmalıdır. Görevleri, yerel hizmette büyük başarıların altına imza atarak halkın CHP’ye karşı teveccühünü arttırmak olmalıdır. Örgüt içerisindeki yarışlarda taraf olduklarını ilan etmelerinin kimseye bir faydası olmayacağı gibi bundan sonraki süreçte partinin başarısına olumsuz etkiler yapar. Bu önseçimde kimin aday olduğundan çok vatanın ve laik cumhuriyetin korunması ve totaliter baskıcı AKP zihniyetinden bu ülkenin kurtarılması olmalıdır. Önce vatan, Cumhuriyet ve Cumhuriyet Halk Partisi, hepimizin ortak hassasiyetidir. Bundan sonraki süreçte belediye başkanlarımızın ve ilçe başkanlarımızın bu hassasiyeti göz önüne alarak davranış içersinde olmaları, bu partiye büyük emekler vermiş büyük fedakarlıklarda bulunmuş bir aday adayı olarak, Rasim Çakır olarak, benim de en doğal hakkım ve talebimdir.”

Son Güncelleme: 24.03.2015 08:16
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol