CHP İl Genel Meclisi üyeleri ilk toplantılarını değerlendirdi

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Edirne İl Genel Meclisi Üyeleri her ayın ilk haftasında yapılan İl Genel Meclisi toplantısı hakkında değerlendirmede bulundu.

CHP İl Genel Meclisi üyeleri ilk toplantılarını değerlendirdi

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Edirne İl Genel Meclisi Üyeleri her ayın ilk haftasında yapılan İl Genel Meclisi toplantısı hakkında değerlendirmede bulundu.

Medya Keşan
Medya Keşan
22 Nisan 2019 Pazartesi 10:23
CHP İl Genel Meclisi üyeleri ilk toplantılarını değerlendirdi

SONGÜL KONAR

20 Nisan 2019 Cumartesi günü CHP ilçe binası lokalinde açıklamada bulunan İl Genel Meclis Üyeleri Sezgin Gündoğdu, Erdinç Can ve Erdoğan Gümülcineli, 31 Mart Mahalli İdareler Yerel Seçimlerini gerçekleştirdiklerini, gerek bölgede gerek ilçe ve köylerde göreve gelen kişilere hayırlı olmasını dileyerek toplantı hakkında bilgilendirmede bulundu.

Toplantıda ilk sözü Erdoğan Gümülcineli aldı.

Keşan’da 2 AK Parti, 3 CHP olmak üzere 5 İl Genel Meclisi Üyesi seçildiğini ifade eden Gümülcineli, “15 Nisan 2019’da İl Genel Meclis toplantılarımız başladı. İl Genel Meclisi toplantımızı ilkinde İl Meclis Başkanımızı ve divanımızı oluşturduk. Oy çokluğu ile İl Genel Meclisi Başkanımız Mehmet Geçmiş seçildi. Bölgede ve ilçede seçilen arkadaşlarımızla uyum içerisinde ihtisas komisyonlarını seçmiş olduk. Toplantıda bölgeye yapılacak hizmetler ile ilgili önergelerimizi sunduk. Toplantıya Vali Ekrem Canalp ve Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’da katılarak toplantılarımızın bölgemize ve vatandaşlara başarılı ve hayırlı olmasını dilediler. Bizler Keşan İl Genel Meclis Üyeleri olarak bazı isteklerde bulunduk. Yaz sezonunun gelmesi ve özellikle Saros Körfezi’nin nüfusunun 2 katı kadar artmasından, çevrede oluşan sorunlardan ve çevrenin düzenlenmesi hakkında önerilerde bulunduk. Valimiz bu konuda çalışmaların hızla başlanacağını dile getirdi.” dedi.

“KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN”

İl Genel Meclisi toplantıların her ayın ilk haftası olmak üzere kesintisiz devam edeceğini belirten Gümülcineli, sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye genelinde iktidar olmasak da Edirne’de İl Genel anlamında CHP olarak çoğunluktayız. 28 İl Genel Meclis Üyesinden 15 CHP, 11 AK Parti ve 2 si de İYİ Parti’den seçilmiş oldu. Her zaman bölgenin ve ilçemizin sorunları, hizmetleri ile ilgili iletişim içerisinde olacağız. Sonuç itibari ile hepimiz birer siyasi partiden seçildik, ancak seçildikten sonra hepimiz rozetlerimizi çıkardık. Önemli olan bölgemize en iyi hizmetleri vermek anlamında elimizden gelen gayreti, samimiyeti ortaya koyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Derdimiz her zaman yöremize en iyi hizmetleri etmek ve ihtiyaçların karşılanması. Parti bakmadan herkesle ortak anlayış içinde hizmetleri en iyi şekilde getireceğiz. Umarız diğer arkadaşlarımızda olaylara bu yönde yaklaşırlar. Görev aldığımız zamanlarda bölgemizin sorunlarını her anlamda tespit edip, meclise hizmet için talep edeceğiz.”

Gümülcineli’den sonra Erdinç Can söz aldı.

Can, İhtisas komisyonu ve mecliste yapılan seçimler hakkında bilgi verdi.

İl Genel Meclis Başkanı: Mehmet Geçmiş

Divan: Halil Bayazıt, Kutay Özköse

Meclis 1. Başkan Vekili: Şenol Kılıç

Meclis 2. Başkan Vekili: Nedret Akbulut

Kâtipler: Kutay Özköse, Sezgin Gündoğdu

Yedek 2. Meclis kâtibi: Erdinç Can, İsmail Alış

İl Encümen Üyesi: Çiğdem Gegeoğlu, Erdinç Can, Mustafa Üstün

Orta Edirne Katı Atık Yönetim Birliği: Yaşar Sasa, Mustafa Üstün, Zafer Sünter, Nedret Akbulut (asil), Ahmet Sarıgül, İbrahim Dalkıran (yedek)

Güney Edirne Katı Atık Birliği: Erdinç Can, Erdoğan Gümülcineli, Şenol Kılıç

Edirne Saros Turizm Merkezi Turizm Altyapı Hizmet Birliği: Sezgin Gündoğdu, Erdinç Can, Erdoğan Gümülcineli, İsmail Alış (asil), Şenol Kılıç, Tuncay Taşkın (yedek)

İhtisas Komisyonları şöyle:

İmar ve Bayındırlık Komisyonu: Mehmet Geçmiş (CHP), Şenol Kılıç (CHP), Sezgin Gündoğdu (CHP), Yaşar Sasa (CHP), Tamer Karadağ (AK Parti), Nedret Akbulut (AK Parti), İsmail Keleş (AK Parti)

Plan ve Bütçe Komisyonu: Şenol Kılıç (CHP), Sezgin Gündoğdu (CHP), Yaşar Sasa (CHP), Mehmet Geçmiş (CHP), Tamer Karadağ (AK Parti), Nedret Akbulut (AK Parti), İsmail Keleş (AK Parti)

Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu: Kutay Özköse (CHP), Önder Cin (CHP), Halil Akdağ (CHP),  Ahmet Demircan (AK Parti), Hüseyin Filiz (AK Parti)

Çevre ve Sağlık Komisyonu: Erdoğan Gümülcineli (CHP), Serdar Çığla (CHP), İsmail Alış (CHP), Halil Bayazıt (AK Parti), İbrahim Dalkıran (AK Parti)

Araştırma ve İnceleme Komisyonu: Çiğdem Gegeoğlu (CHP), Zafer Sünter (CHP), Erdoğan Gümülcineli (CHP), Halil Bayazıt (AK Parti), İsmet Özçifçi (AK Parti)

Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Komisyonu: Zafer Sünter (CHP), Önder Cin (CHP), Yaşar Sasa (CHP), İbrahim Dalkıran (AK Parti), Hüseyin Filiz (AK Parti)

Tarım ve Hayvancılık Komisyonu: Önder Cin (CHP), Mustafa Üstün (CHP), Ahmet Sarıgül (CHP), Secaattin Uyur (AK Parti), Mustafa Suiçmez (AK Parti)

Köylere Yönelik Hizmetler ve Orköy Komisyonu: Hüseyin Erbay (İYİ Parti), İsmail Alış (CHP), Erdinç Can (CHP), Mustafa Suiçmez (AK Parti), Secaattin Uyur (AK Parti),

Turizm Komisyonu: Çiğdem Gegeoğlu (CHP), Serdar Çığla (CHP), Tuncay Taşkın (İYİ Parti), Secaattin Uyur (AK Parti), İsmet Özçiftçi (AK Parti)

Gençlik ve Spor Komisyonu: Kutay Özköse (CHP), Mustafa Üstün (CHP), Ahmet Sarıgül (CHP), Halil Bayazıt (AK Parti), Ahmet Demircan (AK Parti)

İdari ve Mali İşler Komisyonu: Çiğdem Gegeoğlu (CHP), Halil Akdağ (CHP), Zafer Sünter (CHP), Halil Bayazıt (AK Parti), İsmet Özçiftçi (AK Parti)

Su Kanalizasyon ve Katı Atık Hizmetleri Komisyonu: Serdar Çığla (CHP), Halil Akdağ (CHP), İsmail Alış (CHP), İbrahim Dalkıran (AK Parti), Melek Uzgör (AK Parti)

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol