CHP Parti Meclisi üyesi Baykal, Keşan'daydı

“Dostlukla, kardeşlikle Edirne halkına daha iyi hizmet etmek için buradayız“

CHP Parti Meclisi üyesi Baykal, Keşan'daydı

“Dostlukla, kardeşlikle Edirne halkına daha iyi hizmet etmek için buradayız“

27 Nisan 2013 Cumartesi 00:14
CHP Parti Meclisi üyesi Baykal, Keşan'daydı
 CHP Parti Meclisi Üyesi Kutsiye Benan Baykal, 26 Nisan 2013 Cuma günü Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan’ı makamında ziyaret etti.

BİZ DENETMEN DEĞİLİZ

Bölgede parti çalışmalarına katılmak ve çalışmaları yerinde görmek için Keşan’a gelen ve saat 14.15 sıralarında Başkan Özcan’ın makamında gerçekleştirilen ziyarette konuşan Kutsiye Benan Baykal şunları söyledi: “Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu göreve geldikte sonra tüm Parti Meclisi üyeleri ile milletvekilleri çalışma programlarıyla görevlendirildiler. Son kurultaydan sonra Aydın Milletvekilimiz Osman Aydın ile birlikte Edirne’den sorumlu Parti Meclisi Üyesi olarak görev yapmaya başladık. Önümüzdeki yerel seçim, genel seçim ve her türlü seçimde Edirne’de belediye başkanı ve il, ilçe başkanları ile birlikte çalışacağız. Bazıları bizi denetmen olarak görüyor ama biz birlikte çalışma adına görevler yürütüyoruz.” dedi.

Bölgede oy potansiyelini daha da artırmak ve birlikte çalışma programları hazırlamak adına bulunduklarını dile getiren Kutsiye Benan Baykal, şöyle konuştu: “Dostlukla, kardeşlikle Edirne halkına daha iyi hizmet etmek için buradayız. Bundan sonra ziyaretlerimiz daha yoğun olacak. Edirne geniş bir coğrafya. Her karışında çalışma yapacağız. Hizmet ve parti çalışmaları adına Keşan’dan son derece mutlu ayrılacağım.”

BÜTÜN ÜYE ARKADAŞLARIMIZ ARTIK DAHA DONANIMLI

Kutsiye Benan Baykal, daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Baykal, parti bünyesinde son dönemde artarak devam eden parti okulu çalışmalarının oy oranını artırmada ne kadar etkili olduğuna dair soruyu şöyle yanıtladı: “Bu gibi eğitimlerin tek bir merkezden yapılması önemliydi. Eksik kalan yönlerimizi görerek başarılı bir çalışma yürüttük. Bütün üye arkadaşlarımız artık daha donanımlı. Çalışmalardan memnunum. Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Gökhan Günaydın’ın kapsamlı çalışmaları var. 29 Mayıs 2013’te başlayacak ve sosyal demokrat belediyelerin öne çıkan projeleri fuar alanında sergilenecek.

CHP’NİN OYLARININ ARTACAĞINDAN EMİNİZ

AKP yöneticileri en iyi yerel hizmeti AKP’liler yapıyor gibi bir algı yerleştirmeye çalışıyorlar. Bence tam tersi. Sosyal demokrat ve CHP’li belediyeler halka odaklı ve doğru projeler yürütüyorlar. Bunu anlatmak için Mayıs içinde yapılacak etkinlik önemli bir adım olacak. Gelecek yerel seçimde hem Trakya’da hem de Anadolu’da CHP’nin oylarını artıracağından eminiz. Çalışmalarımız çok verimli geçiyor. Halktan aldığımız geri dönüşler de CHP İktidarı özlemini yansıtıyor. Gelecek yıl çok daha güzel bir tabloyla karşılaşacağız.”

GENÇLERİMİZ DAHA AKTİF OLACAK

Kutsiye Benan Baykal, CHP Genel Merkezi’nin gençlerden beklentileri ve memnuniyetleri üzerine sorulan soruya ise şu yanıtı verdi: “Gençlik içinde bir eksiklik hissedilmiş ki gençler kurultaya gitti ve sonunda İnanç Yıldız başkan olarak seçildi. Gençlerimiz bundan sonra yeni projelerle daha fazla aktif olarak çalışacaklar.”

ÖZCAN:  BÜYÜK BİR ÖZVERİYLE HİZMET EDİYORUZ

Ziyareti nedeniyle CHP Parti Meclisi Üyesi Kutsiye Benan Baykal’a teşekkür eden Başkan Mehmet Özcan, “Belediyemize de ziyaret gerçekleşmesi bizi son derece memnun etti. Bu gibi ziyaretler bize güç verir. Bizler yerel yöneticiler olarak gerçekten büyük özveriyle vatandaşımıza hizmet ediyoruz. Ancak bu tür ziyaretler yorgunlukları büyük ölçüde azaltıyor. Bir yöneticinin arkasında parti duruşunun olması ve savunulması çok değer verici bir şeydir. Bunu da önemsiyoruz. Ziyaret nedeniyle çok mutluyum.

ÇOK ÖNEMLİ BİR SÜREÇTEYİZ

Önümüzde seçime daha 10 ay gibi bir süreç var. 2013 yılı Türkiye için çok önemli bir yıl olacak. Yeni bir anayasa hazırlığı sürecine girildi. Belki Meclis’ten yeni anayasa geçmeyebilir ve sonbaharda referanduma gidilebilir. Referandum onaylanırsa sanıyorum başkanlık sistemi de buna dahil edilecek. 2014’te yerel seçimler mutlaka yapılacak ama 2014’teki Cumhurbaşkanlığı seçimi o zaman devlet başkanlığı seçimine dönüşebilir. Bu nedenle 2014’te yerel seçimle genel seçimlerin aynı anda yapılma ihtimali çok fazla olabilir. Parti olarak bütün olasılıkları değerlendirerek çalışmalıyız. Alternatif planlarımız olmalı. Çok önemli bir süreçteyiz, diri ve dik durmamız gerekli” diye konuştu.

Baykal’ın Keşan Belediyesi’ne yaptığı ziyarette, CHP Keşan İlçe Başkanı Ufuk Kanışkan, Belediye Meclisi üyeleri İlhan Boz ve Yılmaz Karataşoğlu da yer aldı.
Son Güncelleme: 27.04.2013 00:17
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol