CHP Yenimuhacir Belde yönetimi belli oldu Oğuz: “Belde gençleri 19 ay bekledi bir 19 ay daha mı bekleyecekler?”

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Yenimuhacir Belde Başkanlığı seçimleri sonucu başkan ve yönetim kurulu belli oldu.

CHP Yenimuhacir Belde yönetimi belli oldu Oğuz: “Belde gençleri 19 ay bekledi bir 19 ay daha mı bekleyecekler?”

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Yenimuhacir Belde Başkanlığı seçimleri sonucu başkan ve yönetim kurulu belli oldu.

Medya Keşan
Medya Keşan
21 Ekim 2020 Çarşamba 09:38
CHP Yenimuhacir Belde yönetimi belli oldu  Oğuz: “Belde gençleri 19 ay bekledi bir 19 ay daha mı bekleyecekler?”

BÜLENT SAYLAM

Yeni seçilen Belde Başkanı Ahmet Oğuz, Yenimuhacir Belediye Başkanı Mustafa Türker’e eleştirilerde bulundu.

VATANDAŞIMIZIN YANINDA OLACAĞIZ

CHP Yenimuhacir Belde Başkanlığı seçim sonrası yönetim kurulu Ahmet Oğuz, Serdar Kale, Erdal Küçükoğlu, Mehmet Ali Kral, Naim Mengil, Oktay Küçükoğlu, Esen Şahinbaş şeklinde belli oldu.

Yeni seçilen CHP Yenimuhacir Belde Başkanı Ahmet Oğuz, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Öncelikle bu tarihten önce Cumhuriyet Halk Partisi Belde Başkanlığı görevinde bulunan, partimize hizmet eden tüm belde başkan ve yönetim kurullarına katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Önceliğimiz hep Yenimuhacir olmuştur. Bundan sonrada Yenimuhacir olamaya devam edecektir. Belde başkanlığım süresince yönetim kurulumuzla birlikte her zaman vatandaşımızın yanında olacağız.”

COVİD-19’DAN BELDEMİZ DE ETKİLENMİŞTİR

Salgın döneminde kurallara uyulması gerektiğinin altını çizen Oğuz, şöyle konuştu: “Ülkemizin ve tüm Dünyanın covid-19 nedeniyle içinden geçtiği bu zorlu süreçten beldemiz de etkilenmiş olup bir belediye personelimizin eşine covid-19 teşhisi konmuş ve 6 personel ve Belediye Başkanı karantinaya alınmıştır. Kendilerine geçmiş olsun dileklerimi şahsım ve yönetim kurulum adına iletiyorum. Maske ve Mesafe kuralına riayet etmenin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha vurgulamak istiyorum.”

VAAT EDİLEN HİZMETLERİNİZİN HANGİSİ YERİNE GETİRDİNİZ?

Belediye Başkanı Türker’e icraatları ile ilgili olarak bir takım sorular soran Oğuz, açıklamasına şöyle devam etti: “Buradan Sayın Yenimuhacir Belediye Başkanı Mustafa Türker’e seslenmek istiyorum; Yenimuhacir iş bekliyor, hizmet bekliyor. 19 aylık İktidarınız döneminde seçim meydanlarında vaat edilen hizmetlerinizin hangisi yerine getirdiniz? TOKİ-Yenimuhacir beldesi arasında bulunan 2 km’lik yolun sıcak asfalt yapılacağına dair 2018-2019 yıllarında sosyal medya hesaplarından çeşitli paylaşımlar yapılmıştır fakat iki yaz geçmesine rağmen hala ‘yama’ yapılmaktadır.

BELDE ÇİFTÇİLERİMİZE REVA GÖRDÜĞÜNÜZ ‘YAMA’ MIDIR?

Yenimuhacir’e dışarıdan çok misafir geldiğini hatırlatan Oğuz, “Yenimuhacir beldesi içinde bulunan lokantaya civar ilçe ve yerleşim yerleri ile şehir dışından birçok misafir gelmektedir. Belde halkına ve ülke ekonomisine katma değer katan bu işletmeye gelen misafirlerimize reva gördüğünüz ‘yama’ mıdır? Yenimuhacir Beldesinin tarım arazilerinin çoğunluğuna bu 2 km’lik yol kullanılarak ulaşılmaktadır. Belde çiftçilerimize reva gördüğünüz ‘yama’ mıdır? TOKİ Konutlarında ikamet eden Yenimuhacir beldemize her gün gidip gelen vatandaşlarımıza reva gördüğünüz  ‘yama’ mıdır? Ayrıca Yenimuhacir Beldesi-Keşan arasındaki Karanlıkdere mevkiinde bulunan yolu muhalefetteyken düzenli olarak hemen hemen her ay gibi greyder ile düzenleme çalışması yapmaktaydınız. Şimdi Beldemizde iktidar olduğunuz 19 aylık dönemde bu yolda 2 veya 3 kez greyder ile düzenleme çalışması yapılmıştır. Üstelik Yenimuhacir Belediyesinin envanterinde kayıtlı greyder olmasına rağmen. Takdiri Yenimuhacir Beldesi Halkına bırakıyorum.” dedi.

SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA GÖSTERİŞ AMAÇLI İCRAATLARI BIRAKIN         

Belde içinden geçen ıslah edilmiş derenin bakımını yapmadığını iddia eden Oğuz, “Sayın Başkan beldemiz içerisinde bulunan beldemizde su taşkınlarının önlenmesi amacıyla dere ıslah projesi yapılmıştır. Göreve geldiğiniz ilk günlerde bu derede temizlik çalışması yaptınız ve bunu sosyal medyada paylaştınız. Peki, bu yıl neden temizlik yapmıyorsunuz? Derenin hali içler acısı eskisinden daha kötü halde, önümüz kış sayın başkan bu dereler temizlenmezse belde halkımız su taşkınlarıyla karşı karşıya kalabilir. Tavsiyem odur ki Sayın Başkan lütfen Yenimuhacir beldesinin sorunlarıyla ‘gerçekten’ ilgilenin sosyal medya hesaplarında gösteriş amaçlı icraatları bırakın.”

HALI SAHA PROJESİNİ GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN HALA NEYİ BEKLİYORSUNUZ?

Önceki dönemde hazırlatılan halı saha projesini sonra Oğuz, açıklamasını şöyle bitirdi: “Sayın Başkan seçim meydanlarında belde gençlerine Yenimuhacir Spor Kulübünü hayata geçireceğinizi söylediniz bu kulübümüzü ne zaman hayata geçireceksiniz? Belde gençleri 19 ay bekledi bir 19 ay daha mı bekleyecekler? Gelelim Halı saha’ya siz belediye başkanı olmadan önce Sayın Eski Dönem Belediye Başkanı Recep Ordu döneminde belediyeye ait mevcut arsanın yanında bulunan arsanın satın alınarak, halı saha projesi hazırlatılmıştır. Belediye meclisimizde gerekli tüm kararları hep birlikte almış olmamıza rağmen halı saha projesini gerçekleştirmek için hala neyi bekliyorsunuz sayın başkan? Belde gençleri 19 ay bekledi bir 19 ay daha mı bekleyecekler? Saygılarımla”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol