CHP’den, Özcan’ın adaylık açıklamasında gövde gösterisi

“Bu seçim, iktidarı yolcu etme seçimidir”

CHP’den, Özcan’ın adaylık açıklamasında gövde gösterisi

“Bu seçim, iktidarı yolcu etme seçimidir”

12 Şubat 2014 Çarşamba 09:41
CHP’den, Özcan’ın adaylık açıklamasında gövde gösterisi
 Sonay CAN

 

Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan’ın 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan Yerel Yönetim Seçimleri’nde, CHP Genel Merkezi tarafından yeniden belediye başkan adayı olarak atanması ile ilgili olarak, dün yapılan resmi tanıtımda demokrasi şöleni yaşandı.

CHP Keşan İlçe Başkanlığı’nda gerçekleştirilen ve saat 12.30 sıralarında başlayan toplantıya; CHP Edirne İl Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Bozkurt, CHP Keşan İlçe Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Koyuncu, Keşan Belediye Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Mehmet Özcan, Uzunköprü Belediye Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Enis İşbilen, Enez Belediye Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Ahmet Çayır, İpsala Belediye Başkanı Mehmet Karagöz, İpsala Belediye Başkan Adayı Cenan Tetik, Yenimuhacir  Belediye Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Recep Ordu, Beyendik Belediye Başkan Adayı Muhammet Örnek, Çamlıca Belediye Başkanı Halil Büyükyatıkçı, Hacı Belediye Başkanı Cevdet Karagöz, CHP Malkara Belediye Başkan Adayı Ulaş Yurdakul, CHP Keşan Belediye Başkan aday adayları Mustafa Bezbaş, Ufuk Kanışkan, Şenol Yalı, Aladdin Öztürk, CHP İlçe ve belde başkanları, Edirne İl Genel Meclisi ile Keşan Belediye Meclisi’nin CHP’li üyeleri ile çok sayıda partili katıldı.

YÜZLERCE KİŞİ KARŞILADI

Tanıtım toplantısı için gelen Özcan’ı, İsmet İnönü Caddesi’nde çok sayıda partili coşkuyla ve “İşte Başkan, İşte Halk” sloganlarıyla karşıladı ve sevgi gösterilerinde bulundu. Toplantıda Özcan, Keşan Belediye Başkan aday adayları Kanışkan, Öztürk, Yalı, İl Başkanı Bozkurt ve İlçe Başkanı Koyuncu ile birlikte tüm konukları selamladı. Bu jest, partililer tarafından büyük alkış topladı ve “İşte CHP, İşte Halk” sloganları atıldı. Bezbaş da, toplantıya bu selamlamanın ardından katıldı.

KOYUNCU: BU SEÇİM İKİDARI YOLCU ETME SEÇİMİDİR

İlk olarak konuşan Vedat Koyuncu, şunları söyledi: “Ülkemizin geçmekte olduğu süreci hep birlikte görmekteyiz. AKP Hükümetinin 12 yıldır söylediği bir yalan vardır. Nedir bu yalan?  3Y’dir. 3Y diye insanları kandırdılar. 3Y’yi unutup 3K’yı kendilerine hedef seçmişlerdir. Bu 3K ne?  Kasalar, Kutular, Kanunlaşma. İktidar döneminde haksız  zenginleşmelerini 17 Aralık’tan bu yana ibretle izlemekteyiz. Bunlar utanacaklarına bu yolsuzlukları kimlerin ortaya çıkardığını sorguluyorlar. 17 Aralık’ın üstünü örtmek için polisleri, savcıları, hakimleri oradan oraya sürüyorlar. Bizler bu gidişe <Dur!> demek için partimizin tüm kalkanları ile birlikte mücadele etmek zorundayız. Bu seçim sadece yerel seçim değildir. İktidarı yolcu etme seçimidir. AKP’yi yolcu etmeye hazır mıyız? Ne mutlu ki bizlere 7 aylık bir aday adaylığı sürecinde, centilmence geçen bir süreç ve bu süreç sonunda diğer dört aday adayı arkadaşımın gösterdiği olgunluk, <Partimizin arkasındayız> demesi, bu bütünlük, beni ilçe başkanı olarak gururlandırmıştır. Ben kendilerine sizlerin huzurunda teşekkür ediyor ve bir alkış istiyorum. Aday adaylarımızın bu desteğini sizin de vereceğinizden hiçbir şüphem yok. Parti üyelerimizin dışında olan, partimize destek verenlere merkez sağdaki, merkez soldaki, solun solundakiler, vatanseverler, hatta kandırılarak AKP içine çekilenler, ama AKP sayesinde zenginleşmeyenleri de ben bu halk iktidarına davet ediyorum. Hep birlikte yürümeye davet ediyorum. 30 Mart’tan sonra Keşan’da halkın iktidarını beraber oluşturalım. Bizler Keşan’ı halkımızla birlikte yönetmek istiyoruz. 10 yıldır bu kente yaptığı hizmetlerle halkımızın gönlünde taht kurmuş Sayın Belediye Başkanımız Mehmet Özcan yine adayımızdır. Ayrıca tüm belediye başkanlarımıza, partiye emek verenlere, il genel meclis üyelerimize meclis üyelerimize ve ilçe başkanlarımıza da buradan teşekkür ediyor ve onlar için kuvvetli bir alkış istiyorum.”

ÖZCAN: AYNI HEYECANLA YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ 

Koyuncu’nun ardından söz alan Özcan, konuklara ve katılanlara teşekkür ettikten sonra şöyle konuştu: “Bugün 2004’te yaşadığım aynı heyecanı, 3. kez azalmadan, artarak, aynı şekilde hissediyorum. Sevgili partililerim, sevgili hemşerilerim, hepiniz yeniden hoş geldiniz. Sizlerin desteğiyle dürüst idareci, dürüst yönetici şiarıyla Cumhuriyet Halk Partili dürüstlüğüyle biz 3. kez yine buradayız. Evveliyatından beri burada sosyal demokrat yönetimlerde kalmış Keşan’a bir dönem daha aynı heyecanla aynı şevkle el ele birlik beraberlik bütünlük içerisinde yolumuza devam edeceğiz. Bu bizim 3. dönemimiz, ustalık dönemimiz olacaktır. Siyasetin içerisinde mücadele olur. Mücadele bittikten sonra herkesin partililiği ön plana çıkar. Benimle beraber belediye başkanlığına talip olan kardeşlerimin hepsi Cumhuriyet Halk Partili’dir. Bizim işte bu güzelliğimiz, partinin dinamikliği, sonucu şu anda ilçe binamızda görüyorsunuz. Biz birlikteyiz, el eleyiz, kol kolayız. Yarınlara hep birlikte yürüyeceğiz. Sabır, birliktelik, dürüst çalışma, başarının anahtarıdır.”

“10 YIL SU GİBİ AKIP GEÇTİ”

Özcan, sözlerini şöyle sürdürdü: “10 yıl nerdeyse su gibi akıp geçti. Ama yaşandıktan sonra bakıyorsunuz ki su gibi akıp geçti de arkamıza dönüp baktığımızda neler yapmışız. Yaptıklarımız ortada. Keşan, Trakya’nın incisi olmuş. Hani hep derler ya <İktidarda olalım da hizmet gelsin bize> diye, alın Malkara hemen yanı başımızda. Yıllardan beri iktidar var yönetimde. Keşan’a pek iktidar nasip olmadı. Belediye ekibi, belediye meclisi çalışkan, üretken, dürüst olmazsa kimse gelip proje yapıp al size şu işleri yap demez. Ekibin çalışkanlığı önemli bir unsurdur. Güzel bir ekip kuracağız 3. kez. Vatandaşımıza hizmet için bir daha yemin edeceğiz. Bir daha aynı meclisle yolumuza devam edeceğiz. 10 yıl içerisinde 200 Trilyon TL’lik ihale yaptık. Var mı bir şeye bulaşmışlığım? Bir Allah’ın kulu söyleyebilir mi? Mal varlığım 4’te 3 azaldı. Başkaları, 1. dönemden sonra 2. döneme gelenlere bir bakıyorsunuz mal varlığı 3’e katlanmış. Biz Allah’a çok şükür ne devletin ne milletin parasını yedik, ne şahsım ne de partimin böyle bir niyeti vardır. Bunu herkes böyle bilsin.”

“KEŞAN’DA YAŞAYAN HERKES KEŞANLI”

Keşan’da yaşayan herkesi Keşanlı olarak nitelendirdiklerinin altını çizen Mehmet Özcan, sözlerini şöyle sonlandırdı: “Hepimiz Keşan’da yaşayan Keşanlılar’ız. Bu gözle baktık. Bana oy vermiş vermemiş, herkesin hakkını hukukunu kollamaya korumaya çalıştım. İnsan ayrımı yapmadık. İşte sosyal demokrasinin tam özü. Irk ayrımı yapmadık. İşte sosyal demokrasinin özü. Dürüst olduk, çalmadık, çırpmadık. İşte sosyal demokrasinin özü. Tüm Keşanlılardan partili partisiz geçen dönemlerde yaptığı gibi aynı desteği bekliyorum. Mega projelerimiz devam ediyor. Daha da sürpriz projelerimiz var. Akıllarına gelmeyenlerin <Aaa bunlar da oluyormuş> diyecekleri projelerimiz var. Sizlerle, tabanımızın bu heyecanı ile bize verdiği güçle, ekibime vereceği güçle biz Keşan’a tecrübemizle bir dönem daha hizmet etmeye devam edeceğiz ki bu lafı gerçek anlamda söylüyorum, çünkü hizmetin adını ‘çalmak’ koydular. Çalınan şeylere hizmet deniyor şu an. Biz gerçek hizmeti üretiyoruz. Dürüstçe çalmadan çırpmadan, yemeden. Herkesin temel vatandaşlık hakları vardır. Hukuka saygımız olacak. İnsan oğluyuz hata yaptığımız zaman da gidip aslanlar gibi hesabını da vereceğiz, ağlamadan zırlamadan. Onun için bu tabanın enerjisi, bu tabanın güveni bizim oluşacak ekibimizin enerjisini bir kat daha artırıyor. Bu gücü biz sizlerden Keşanlılardan alıyoruz. Hepinize saygılar sunuyorum. Çok çok teşekkür ediyorum.”

PASTA KESİLDİ

Özcan’ın konuşmasının ardından Özcan, İşbilen, Çayır, Tetik, Yurdakul, Ordu, Örnek, Bozkurt ve Koyuncu partilileri hep birlikte selamladı. Ardından günün anısına bir pasta kesildi.

BOZKURT: KEŞAN’DA DEMOKRASİ ŞÖLENİ YAŞANDI

Pasta kesilmeden önce konuşan CHP Edirne İl Başkanı Oktay Bozkurt, Keşan’da yaşananın bir demokrasi şöleni olduğunu kaydederek bu tablo için başta Özcan, ilçe başkanı, belediye başkan aday adayları ve tüm partililere teşekkür ederek, “Keşan’da bir demokrasi şöleni yaşandı. Bence tüm Edirne ve tüm Türkiye Keşan’da bu yaşanan demokrasi şölenini konuşmalıdır.” dedi.

Mehmet Özcan, basın toplantısının ardından partililer tarafından yoğun bir sevgi çemberi içinde partiden uğurlandı, sokakta toplanan partililerin tebriklerini de kabul etti.
                             

Son Güncelleme: 12.02.2014 09:45
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol